Google Photos

Google bundan iki yıl kadar önce duyurduğu Google Photos’un aylık tam 500 milyon aktif kullanıcıya eriştiği bilgisini kendi bloğu üzerinden yayınladığı bir yazıyla duyurdu.

Google I/O 2017 bünyesinde üç yeni özelliğini daha tanıtan Google Photos artık fotoğraf paylaşımı konusunda daha iddialı bir hale geliyor. Google, arkadaşlarınızın çektiği ama asla size göndermediği fotoğrafları paylaşma konusunda paylaşım tavsiye eden bir özelliğe kavuşuyor. Böylece kullanıcılar arasında yüz tanıma teknolojisi aracılığıyla da arkadaşlarınızın telefonunuzdaki fotoğrafları paylaşabilmeniz bir hayli kolaylaşıyor.

Google Photos’a gelen bir diğer özellik ise Shared Libraries adı verilen yenilik. Bu kütüphane paylaşımı sayesinde paylaştığınız tüm fotoğraflar ya da bir kısmı belirlediğiniz kişi ya da kişilere otomatik olarak paylaşılabiliyor.

Ayrıca “Photo Books” olarak anılan ve çektiğiniz fotoğrafları bir “fotoğraf albümüne” dönüştürüyor, Şimdilik ilk etapta sadece ABD için kullanıma açılan bu özellik, Google Photos üzerinden yarattığınız albümleri sizin için basarak fiziksel albümler haline getiriyor.