Mindmup: mapy rychle a jednoduše

Pokud potřebujete rychle vytvořit myšlenkovou mapu přímo v okně prohlížeče a pak ji nesdílet kolegům, pak Mindmup není špatná volba.

Mindmup je zajímavou aplikací určenou pro nenáročné uživatele, kteří potřebují čas od času vytvořit rychle jednoduchou myšlenkovou mapu a nechce se jim nikde registrovat, nic nastavovat s ničím si hrát. Jen zapnout prohlížeč a pustit se do tvorby. Vytvořenou mapu lze pak jednoduše ložit a rychle předat kolegům nebo ji pomocí embedu umístit na nějaké webové stránky.

Ovládání je velice jednoduché — stačí doprostřed napsat úvodní myšlenku a pustit se do práce. Jednotlivé uzly je možné barevně označovat a to jak po skupinách, tak také jednotlivě. Ke každému uzlu je navíce možné připojit přílohu, což vlastně není nic jiného než zformátovaný text, který může obsahovat odkazy a obrázky. Díky této funkci Mindmup použít pro tvorbu projektové dokumentace nebo přípravu projektu.

Mezi objekty je také možné vést spojení, která ukazují na souvislosti mezi jednotlivými objekty. Z myšlenkové mapy je možné udělat jednoduše příběh — aplikace ji umí rozčlenit na slidy a poměrně pěkně zpracovat. Poslední nestandardní funkcí je pak prohlehledávání uzlů. Více toho celý systém neumí, ale avšak pro rychlou a jednoduchou tvorbu to bohatě dostačuje.

Výsledné dílo je možné snadno exportovat buď jako webovou stránku, nebo jak embed. Samozřejmostí je také podpora sítí. V prémiové verzi jsou pak k dispozici pokročilejší nástroje na spolupráci více uživatelů a další vychytávky. Dále je přítomný export do mm — což je formát FreeMind, který podporuje většina bezplatných nástrojů na tvorbu presentací, do obrázkových formátů nebo do PowerPointu.

Jestliže hledáte rychlý, jednoduchý a nenáročný nástroj, který by podporoval tvorbu myšlenkových map, neměl úplně špatné výsledky a pohodlně se používal, tak právě Mindmup je něčím, co rozhodně stojí za zvážení. Na druhou stranu náročné uživatele rozhodně neuspokojí a hodí se skutečně spíše na činnosti občasného charakteru.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Michal Černý’s story.