Osm důvodů proč používat online nástroje pro tvorbu myšlenkových map

Otázka nemusí jen znít, zda tvořit myšlenkové mapy v ruce nebo na počítači, ale také zda vybrati instalované aplikace nebo ty online. V tomto článku se podíváme na osm důvodů, které hovoří pro online nástroje.

Přístup odkudkoli

Jestliže s sebou nemá člověk svůj počítač, mobil nebo notýsek, nemá šanci se k vytvořeným myšlenkovým mapám dostat. V případě online nástrojů postačí libovolné zařízení a člověk má své výtvory na dosah ruky. A to nejen pro čtení, ale také pro tvorbu.

Kvalita a vývoj

Jen málo která oblast softwaru prochází tak rychlým vývojem jako online aplikace. Díky novým technologiím jako je HTML5 či AJAX je práce s těmito nástroji zcela srovnatelná s těmi instalovanými a pokud je vývoj aktivní, čeká člověka záplava nových funkcí v podstatě neustále.

Možnost integrace do dalších služeb

Velká část nástrojů může být snadno integrována do širších SaaS řešení. Nástroj na tvorbu myšlenkových map je tak možné mít naistalováný v Chrome nebo připojený ke Google Disku a využívat všech synergických efektů online práce.

Nízká cena

Většina nástrojů pro tvorbu myšlenkových map je online zdarma, ať již v plné nebo alespoň základní verzi. Pokud nechcete do softwaru příliš investovat, je dobré podívat se právě po těchto nástrojích. Adekvátní online varianta je většinou o poznání levnější než instalovaná.

Jednoduché na využití

Díky designu pro web, který je stále více využíván také tablety se designeři snaží dělat nástroje jednoduché a přehledné. U myšlenkových map je přitom důležité, aby aplikace člověka nerušila, nezdržovala a nevnucovala mu svůj vlastní kontext. Online nástroje se tohoto přístupu většinou drží.

Netřeba instalovat

Online nástroje není nutné instalovat. To jednak zvyšuje možnost využití na více zařízeních, ale také umožňuje práci z počítačů, kam si člověk typicky nic instalovat nemůže — například v práci nebo ve škole. V oblíbeném programu tak lze tvořit také z počítače kamaráda.

Spolupráce v reálném čase

Zatímco instalované programy jsou většinou určené na práci jednoho člověka, online služby podporují většinou spolupráci v reálném čase. Na tvorbě jedné myšlenkové mapy se tak může podílet více osob a přitom se vzájemně ovlivňovat a inspirovat.

Jednoduché sdílení

Vytvořená díla lze většinou velice snadno sdílet — ať již pro editaci nebo pouze pro čtení. Není třeba řešit e-maily, nahrávání souborů na server nebo skenování. Sdílení je otázkou jednoho kliknutí.

Podle článku http://mindmappingsoftwareblog.com/8-unique-advantages-web-based-mind-mapping-tools/

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Michal Černý’s story.