«Про правниче ЗНО та дрібну корупцію в університетах» — Нікіта Ковальов [Інтерв'ю]

NLU Live
NLU Live
Published in
4 min readAug 12, 2019

#1 Найбільш гарячою темою цього літа для вступників магістратури стало «правниче ЗНО». Навколо цієї теми було зламано багато списів, навіть була розгорнута кампанія по збору підписів щодо зниження порогових балів. На твою думку, що не так з «правничим ЗНО»? Поділися своїм фідбеком як безпосередній учасник.

Нікіта Ковальов, 1 курс магістратури міжнародно-правового факультету.

ЗНО (ЄФІ/ЄФВВ) цього року — це дуже цікава історія, як писав замміністра юстиції, більше половини взагалі не склали — це диво і жах. Не скажу що для мене воно було набагато складніше ніж у минулі роки. На мою думку, в «правниче ЗНО» додали більш практичних питань, які не завжди пишуть в посібниках, але в кодексах та законах таке можна знайти. Мені справді жаль хлопців та дівчат, які не дотягли до омріяних балів і не попали на відповідні бюджетні місця, але їх обурення я не розділяю. Чим вище вимоги — тим більш престиж професії.

#2 У своїй статті на Medium ти пишеш про корупцію в університетах. Головна думка, про те, що корупційні прояви стали «нормою життя» деяких студентів, вони часто з нею стикаються, але відносяться до цього достатньо толерантно.
Це результат проблем у правосвідомості майбутніх правників. Ти часто стикаєшся з корупцією в університеті і якщо так, як на це реагуєш?

Так, на жаль більшість звикли до «дрібної» корупції, а найстрашніше, що саме студенти — майбутні правники та стражі закону. Якщо казати відверто, то особисто я майже не зустрічав корупції в університеті, але багато студентів кажуть про це дуже спокійно. На цю статтю мене підштовхнула історія моїх знайомих для яких я написав скаргу, але справа не отримала поштовху, а ще я пишу у Life&Lies of law students і ми сподіваємось стати голосом студентів які потерпають від корупції. Додатково подав заявку на одного з експертів в НАЗЯВО, з бажанням в майбутньому внести свій вклад в підвищення якості вищої освіти та її прозорості.

#3 Якщо у тебе була б можливість та влада змінити ситуацію, щоб ти запропонував для подолання дрібної корупції у відносинах «викладач-студент». Можливо в тебе є декілька практичних кроків вирішення цієї проблеми?

Так, наприклад, система рейтингів викладачів як в УКУ (якщо не помиляюсь, там це організовано через survey monkey). Студенти самостійно анонімно оцінюють викладачів після проходження курсу. Рейтинг відображає якість і прозорість освіти, яку надають викладачі. За такою системою не тільки студенти мають стимул самовдосконалюватися, але й викладачі, які борються за визнання студентів.

Причини корупції завжди всередині нас, про це я писав, тому потрібно починати боротьбу з себе. Але свою точку зору не можна «покласти» у голову кожного, проте можна створювати рамки та «умови», які будуть обмежувати можливості використання корупції. З часом такі дії можуть дати результат несприйняття корупції студентами через важкість та небезпеку використання схем.

#4 На старших курсах студенти починають думати про свої кар’єрні перспективи та розглядати різні варіанти. Після завершення магістратури, як ти бачиш свій кар’єрний шлях? Можливо ти зможеш дати одну або декілька корисних порад іншим студентам з приводу першого працевлаштування. 😉

Як і більшість студентів я вже почав замислюватись над працевлаштуванням. На жаль, вже маю перший досвід відмов від юридичних компаній та адвокатів, але я не втрачаю надії. Поки я є студент, не можу конкретно про своє майбутнє казати. У короткостроковій перспективі (до закінчення магістратури) це тільки приватний юридичний сектор. А після магістратури хочу спробувати державну службу. А взагалі ніколи не знаєш як може змінитись наша доля і звідки прийдуть пропозиції.
З невеликої висоти свого досвіду працевлаштування можу порадити:

⁃ відвідувати якомога більше юридичних івентів України;
⁃ знаходити нові знайомства, які в майбутньому зможуть тебе відрекомендувати;
⁃ думати над наповненням свого CV;
⁃ розвивати «софт скілз».

#5 Ми вирішили створити рубрику #MustRead для юристів у якій студенти будуть ділитися власною добіркою крутих книжок. Можеш порадити 3 / 4 / 5 книги, які варто прочитати кожному студенту-юристу, або які дуже вплинули особисто на тебе?

Можу бідкатись, як усі студенти, на брак часу для читання, але дещо читаю. Не впевнений що те, що читаю я є #mustread для юристів, але в цьому є крапля юриспруденції. Одне скажу абсолютно точно: юрист має читати! Так, за останні півроку прочитав книги які мали певний вплив на моє світосприйняття (за порядком прочитання):

1. Витончене мистецтво забивати на все. Марк Менсон
2. Форензика. Н. Н. Федотов
3. Ігри, у які грають люди. Ерік Берн
4. Коммандос. Дон Миллер
5. A Higher Loyalty. James Comey (недочитав)

The End…

Нікіта у Instagramhttps://instagram.com/niki_kovalyov

Підтримай нас — підпишись на NLU Live y Telegram https://t.me/nlu_live

--

--

NLU Live
NLU Live
Editor for

Об’єктивно про юридичний.