Haftalık #4

Başlıklar:

  1. Yabancı sınırı
  2. Transfer sezonu kapanırken Fenerbahçe
  3. Alaattin Metin
  4. Daimi motto

Yabancı sınırı

Gerçekten bu konuda vakit harcayacağımı düşünmüyorsunuz değil mi? Söyleyecek bir şey var mı gerçekten? En güzelini Twitter’da söylemişler işte: Türk Futbolu’na yabancı değil siyasetçi sınırı gelmeli. Ha, çok güzel iki mizah gördüm, hiç değilse bu konunun açılması sayesinde gülmüş oldum, buyrun:

Evet, yabancı sınırı ile ilgili diyeceklerim bu kadar.

Transfer sezonu kapanırken Fenerbahçe

Haftalardır herkesin dilinde. Takımın hali de, eksikler de ortada. Sadece milli maç arası nedeniyle başka şeyleri dert ediyoruz. Haftaya asıl işimize döneriz.

Transfer yapacağımızı düşünmüyorum. 3 iş günü kaldı. Avrupa’nın çoğu ülkesinde transfer sezonu kapanalı 5 gün oldu. Şampiyonlar Ligi’ne, Avrupa Ligi’ne kadrolar bildirildi. Hatta İngiltere Premier Ligi’nde ligde oynatacakları 25 kişilik kadroları bile bildirdi tüm takımlar. Yani artık kimin kimden umudunu kestiği belli ve transfer edilebilecek bir futbolcu varsa akşam pazarında. Akşam pazarı dediysek onun da bir saati var. Tezgahları kamyonlara taşıyıp boşaltıyorlar artık alanı. Yerde ezilmiş domatesten de Fenerbahçe’ye hayır gelmeyeceğine göre; yaklaşık 10–12 futbolcumuzdan kariyerlerinin en iyi senesini geçirmelerini bekliyeceğiz. Yani mucize. Ki o da gelmeyecek ve sabah programlarında Alaattin Metin izlemeye devam edeceğiz.

Alaattin Metin

Şıklar aşağıda;

a) Başkan’a yakınlığı malum. Ve onu seslendiriyor.

b) Başkan’ı seslendirmiyor ama Başkan’ı koruduğunu sanıyor.

c) Objektif bir gazeteci ve düşünceleri bunlar.

d) Hayatını gazetecilikle idame ettiren bir ihtiyar, Başkan ona destek olmak için FBTV’de yorumculuk yapmasına izin veriyor.

Uzatmayım. İroni yapılacak bir konu bile değil ne yazık ki. A şıkkı ise vahim. B şıkkı ise yazık. C şıkkı ise vah vah. D şıkkı ise vay Fenerbahçe’nin haline.

Başkanım; 2017 yılındayız, artık gerçekten olmuyor, yapma bunu Fenerbahçe’ye, hiç değilse kendine etme. İhtiyacın yok buna. Alaattin Metin’in, hele ki Fenerbahçe Televizyonu’nda, ağzından çıkan her kelime senin aleyhine işliyor. Gerçi çentik atacak yer de kalmadı. Ama sen bilirsin.

Daimi motto

Usanana ve mazur görün, usandırana kadar yazacağım:

Fenerbahçe’yi yönetenlerin yegâne sorumluluğu iki şeyden birini, ama mutlaka, kazanmaktır: Ya kupa, ya gelecek!
Like what you read? Give noavas a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.