ANO, k čemu vede politika bez ideologie

Jak asi chutná svíčková od někoho, kdo v životě neuvařil ani čaj?
Jak asi zní zpěv Bohemian Rhapsody od někoho, kdo nikdy nezpíval?
Jak asi dopadne transplantace slinivky břišní od někoho, kdo nestudoval medicínu?

Může kovář kovat bez kovadliny?
Může chirurg operovat bez skalpelu?
Co naprogramuje programátor bez počítače?
A co stvoří politik bez ideologie?

Totalitní diktaturu.

A je naprosto jedno, jak moc dobře a upřímně to myslel. Jídlo bude nepoživatelné, zpěv tragický, a transplantace bude vraždou.

Mistr je proto mistrem, protože se učil od starých mistrů. Kdo se neučil od nikoho, je nebezpečný břídil. Spousta chytrých lidí se snaží přijít na to, proč se jeden stát rozhodne vyhlásit válku jinému. Proč?

Ve filmu Nymfomanka nymfomanka v jednu chvíli položí otázku: “Co jiného byl Hitler než obyčejný člověk, který dostal neobyčejnou moc?” Nejchytřejší hláška filmu. Přesně tak to je. Potenciálních Hitlerů je v každé společnosti hodně. Proto stát nikdy nesmí být silnější než občané.

Politika je speciální obor ve kterém lidé nepožadují kvalifikaci, ale schopnost ostatním přesvědčivě lhát. Je to logické. Zvolili byste politika, který vám přizná, že něco neví? Většina lidé by si raději utrhla hlavu, než aby řekla: “Nevím”. A totéž vyžadují po svých politicích. Musejí přeci vědět všechno! A nechtějte po mne důkaz Okamurou nebo panem Jiřím P.

Nikoliv ideologie, ale schopnost slibovat, je to co politikům vyhrává volby. A bude to tak platit, dokud většině lidu přijde normální otročit ostatní daněmi a regulacemi.

Libertarián se může jedině bránit. http://cs.wikipedia.org/wiki/Agorismus

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Daniel Steigerwald’s story.