Рауль Варшня: Проблеми, що можуть спіткати молодого підприємця

Залишити роботу, аби заснувати власний бізнес, — це наче відмовитися від вітрильного судна серед розбурханого океану, щоб на благій шлюпці податися на пошуки чарівного острова. Передчуття пригод, звісно, захоплює дух, але не кожному до снаги лицем до лиця зустрітися зі справжньою бурею, коли човенце перекидається від вітру, океан розтинають здоровенні акули і вже навіть мови нема про можливість відступу.

Визначте власні мотиви

Рауль Варшня: «Підприємництво — не так вже й чудово!»

Співзасновник Arkenea Рауль Варшня (Rahul Varshneya) виділяє кілька мотивів, що часто рухають молодими людьми, котрі хочуть стати на шлях підприємництва і покинути роботу. Якщо у якомусь з прикладів ви впізнали себе, то від лиха подалі просто шукайте краще місце для праці або залишайтеся там, де ви є.

Невдоволеність роботою або начальником

Це основна причина, щоб створювати підприємство? Якщо так, то, перш за все, спробуйте знайти роботу, яка зробить вас щасливим. Коли відхопите «місце вашої мрії», то ще подумаєте, чи варто відмовлятися від нього на користь стартапу.

Тиск з боку однолітків

Ви маєте друзів, які вже щось заснували. Здається, що всі навколо тільки те й роблять, що генерують бізнес-ідеї. Зрозуміло, оточення має вплив, але ви не повинні робити щось тільки тому, що це роблять інші.

Блиск і гламур

Отже, ви тричі подивилися «Соціальну мережу» Давида Фінчера і це надихнуло створювати власне підприємство? «Дозвольте зруйнувати мильну бульбашку ваших фантазій: підприємництво — геть не таке», — каже Рауль. Ось як описує підприємницьку подорож співзасновник LinkedIn Рід Хоффман (Reid Hoffman): «Це так, наче стрибати зі скелі й по дорозі вниз майструвати літак».

У Вас є ідея

«Мій сусід має ідею, мій друг має ідею, його діти мають ідеї. Ідея не робить бізнес. І це не робить їх всіх підприємцями», — вважає Рауль. — «Чи знаєте ви, що тільки третина з ідей вилилися в компанії — і лише частина добилися успіху. Одна лише наявність ідея — не причина, аби засновувати бізнес».

Варшня радить думати про практичні сторони здійснення мрій: де ви братимете кошти, як довго зможете обходитися без будь-яких доходів, як входитимете на ринок, хто купуватиме продукт, хто керуватиме фінансами та що буде, якщо компанія «прогорить». «Це не слова зневіри, а перевірка реальністю», — говорить підприємець. І до всього, що робите, треба підходити з розумом.

Підприємницька подорож

Рауль Варшня: «Підприємництво — не так вже й чудово!»

Отже, що ж таке підприємницька подорож? Ось кілька стежинок, які необхідно перетнути на шляху до мрії.

То густо, то пусто

Перш ніж ви «вийдете» на стійкий заробіток, вам доведеться піклуватися про всі витрати, пов’язані з бізнесом.

Невдачі

Швидше за все, перший млинець таки піде нанівець, і вам не вдасться все з першого разу. Тоді чому одні добиваються успіху, а другі — ні? Бо одні захоплені роботою, наполегливі та гнучкі, а другі намагаються дихати, ховаючи голову у пісок.

Немає фінансування

«Якщо вам здається, що ідея підніме венчурні інвестиції навіть без вашої участі у розподілі акцій компанії, ви не маєте зеленого поняття про підприємництво», — говорить Варшня. — «Венчурні інвестиції піднімають компанії із підтримкою та перевіреним потенціалом. Не починайте мріяти, почувши про тих небагатьох, що отримали інвестування. Є сотні тисяч інших, котрі не отримують нічого».

Правило чотирьох «П»

Пристрасть, працьовитість і постановка проблеми. «Якщо у вас немає чогось одного або зразу всього, ви приречені як підприємець», — вважає Рауль і радить багато і наполегливо працювати, аби досягти успіху.