Скотт Ґербер: На що звернути увагу при виборі акселератора чи інкубатора

Для засновників стартапів надзвичайно цінними є підтримка, наставництво і навіть інвестиційні вливання, котрі може забезпечити акселератор. Тому не дивно, що топ-акселератори та інкубатори завалені заявками підприємців. Однак не всі пропозиції одинакові. Під час пошуку вигідної програми, необхідно врахувати деталі та думати про перспективу. Щоб дізнатися більше, Скотт Ґербер (Scott Gerber) опитав підприємців з Young Entrepreneur Council (YEC), як, на їхню думку, засновники мають шукати програми та на що варто звернути увагу.

1. Середовище для спільної роботи

Скотт Ґербер: На що звернути увагу при виборі акселератора чи інкубатора

«Деякі з найближчих для вас людей теж будуть засновниками. Впевнено шукайте акселератор, у якому засновники працюють разом і підтримують цілі один одного. Зокрема, до речей, на які варто звернути увагу, входить затишна спільна робоча локація, повний календар подій (у тому числі громадських заходів) і докази співпраці між засновниками», — радить Майкл Маєрнік (Michael Mayernick) із Spinnakr.

2. Особливі переваги та мережа

«Дві найбільші речі, які можуть дати вам акселератори: доступ до потужної мережі та спеціальні безкоштовні або вдосконалені бізнес-послуги чи переваги. Якщо вони не можуть швидко перерахувати точні безкоштовні або вигідні послуги, які ви отримаєте, то, швидше за все, вам не дадуть нічого цінного. Якщо вони не обговорюють відкрито зірок своєї мережі, то, ймовірно, їх просто немає. Кращі інкубатори можуть швидко і легко пояснити їхню цінність в обох цих напрямках», — вважає Бреннан Вайт (Brennan White) із Cortex.

3. Фінансування та оцінка вартості компаній випускників

Джот Сінґ (Jyot Singh) із RTS Labs зазначає: «Найголовніше — простежити успіх і вартість компаній, які пройшли через акселератор чи інкубатор. Зверніть увагу на оцінку вартості та венчурні інвестиції в компанії. Крім того, визначте, скільки компаній були придбані та закриті. Це повинно дати точну картину показників успішності програми, і яким типам компаній вона найкраще підходить».

4. Які інвестори приходять на демо-день

«Кращі інкубатори залучають кращих інвесторів до проведення демо-дня. Це дає вам велике розуміння, як сприймається інкубатор інвесторами, а також проливає світло на мережу контактів інкубатора», — підкреслює Ренді Рейс (Randy Rayess) з VenturePact.

5. Місце для навчання

«Давайте будемо чесними: коли ви шукаєте венчурні інвестиції для першого стартапу, у вас, мабуть, немає жодних ідей, що робити. Ви не знаєте правильних людей, не знаєте, як піднімати гроші і, в цілому, ваші шанси на виживання зовсім невеликі. Звісно, ви повинні знайти акселератор чи інкубатор, який має хорошу базу наставництва та великий послужний список фінансування. Однак навіть більше, ніж це, вам потрібно знайти місце, де навчать, як будувати бізнес і досягати успіхів як підприємець. Хороші акселератори можуть дати неоціненний рівень знань у підприємництві, якщо ви готові вкласти в це час і відкриті до навчання», — ділиться Сез Телботт (Seth Talbott), CEO і стартап-радник.

6. Затишок

Адам Стіллман (Adam Stillman) із SparkReel порівнює вибір акселератора із вибором братства або общини. Ви маєте підходити цій спільноті на ідейному рівні.

7. Місцеві варіанти та враження випускників

Скотт Ґербер: На що звернути увагу при виборі акселератора чи інкубатора

«По-перше, ви маєте вивчити всі доступні на місці варіанти, щоб вирішити, чи є такі, що добре підходять. Переміщення може бути руйнівним для бізнесу, — радить Дейв Невоґт (Dave Nevogt) із Hubstaff.com. — По-друге, запитайте випускників, що вони думають про свій досвід і чи планують робити це знову. Поспілкуйтеся з успішними випускниками й тими, що досі борються. Дізнайтеся, чому і що вони говорять про акселератор чи інкубатор».