5 висновків з книги Джеофа Смарта та Ренді Стріт «Хто: Метод «А» найму співробітників»

Матеріал містить основні тези із книги «Хто: Метод «А» найму співробітників» («Who: The A Method for Hiring») Джеофа Смарта (Geoff Smart) та Ренді Стріт (Randy Street). Це книжка, яка за допомогою великої кількості досліджень та опитувань показує, що найбільшою проблемою сучасного світу бізнесу є незадовільний процес найму працівників.

Автори пропонують чітку та зрозумілу структуру, яка дозволяє роботодавцям розробити правильний підхід для пошуку майбутніх співробітників. Вони детально описують чотири основні кроки та методики, які зроблять цей процес максимально ефективним, але, тим не менш, не обтяжують виклад зайвою деталізацією і нагромадженням фактів. «Хто: Метод «А» вигідно вирізняється з загальної маси подібних робіт, оскільки дає конкретні поради для різноманітних випадків.

Висновок #1

Джерела — це дуже важливо. Ви повинні знайти місце, де шукатимете претендентів та оцінити його якість — скільки потенційних гравців класу «А» там є. Наявність таких напрямків пошуку дає більше шансів на успіх. Кожен керівник повинен провести деякий час, створюючи професійну та особисту мережу зв’язків. Допомога зовнішніх рекрутерів, ймовірно, не спрацює, якщо вони не близькі до вашої компанії та не мають змоги дізнатися про її культуру.

[caption id=”attachment_2427" align=”aligncenter” width=”1000"]

5 висновків з книги Джеофа Смарта та Ренді Стріт «Хто: Метод А найму співробітників»

Джеоф Смарт (Geoff Smart)[/caption]

Висновок #2

Одразу відправляйте додому гравців класу «Б» та «В», на них варто витрачати час якщо вакантне місце передбачає монотонну роботу.

Висновок #3

Опис роботи, яку ви пропонуєте — це не найкращий спосіб розповісти про вакансію. Менеджери по найму повинні створити документ, в якому описана кожна посада у вашій компанії та наведено список обов’язків, які працівник має виконувати, та список речей, в яких він має бути компетентний, щоб отримати рівень «А». Людина, яку ви наймаєте, повинна не лише досягати різноманітних цілей та результатів, а й відповідати культурі компанії.

Висновок #4

Пропонуючи роботу під час співбесіди, пам’ятайте, у потенційних співробітників категорії «А» є й інші пропозиції, крім вашої. Якщо людина вам подобається — віддайте їй посаду.

Висновок #5

Не варто «наймати та забувати», завжди слідкуйте за процесами всередині колективу.