Skin&Bones про бренд з нуля: пошук стартового капіталу

У серії матеріалів команда Skin&Bones ділиться з читачами oherald власним досвідом створення бренду. Ми знаємо скільки труднощів стоїть перед кожним підприємцем-початківцем і хочемо допомогти зробити усе необхідне з найменшими втратами фінансів та часу.

Тема 2. Пошук стартового капіталу

Найбільшою перепоною для багатьох підприємців-початківців стає пошук стартового капіталу. Часто буває, що хороша ідея є, а грошей для реалізації немає. Що ж робити у такому випадку?

По-перше, ми рекомендуємо починати з малого бізнесу. Не варто ставити собі за мету відкрити великий ресторан у центрі міста, якщо у вас немає досвіду за плечима. Краще почати з невеликої забігайлівки або пункту швидкого харчування. Це дасть розуміння справи, а помилки не будуть коштувати надто дорого. По-друге, необхідно все точно прорахувати. Ви не можете просто навмання оцінювати вартість початку справи. Насправді ж, потрібно не так багато грошей, як може здатися. Складіть список усього найнеобхіднішого для запуску, дізнайтесь поточні ціни і додайте зверху ще 50%. Проміжна порада — намагайтеся знайти матеріали, які не прив’язані до вартості іноземної валюти. Це стосується і оплати послуг підрядників. Коли є конкретна сума — можна починати її шукати. Стартовий капітал може бути власний або залучений.

Власний капітал

Skin&Bones про бренд з нуля: пошук стартового капіталу

Щоб відкласти певну суму для початку бізнесу, потрібно мати джерело доходу. Це може бути повноцінна робота чи незначний підробіток. Головне — чітко визначити для себе мету: «Хочу відкрити власну справу». Після цього економте кожну гривню. Із зарплати обов’язково відкладайте щонайменше 10-ту частину. Якщо справді серйозно взятись до справи заощадження, через декілька місяців у вас назбирається необхідна сума.

Залучений капітал

У цьому випадку діє так зване «правило трьох F»: family, friends, fools — сім’я, друзі, дурні (під останнім пунктом у жартівливій формі мають на увазі інвесторів). Перевага цього варіанту — швидкість отримання коштів і можливість діяти одразу. Недолік — позичені кошти доведеться повертати у будь-якому випадку, незалежно від успіху вашої справи. Пошук інвесторів — це не така вже й швидка справа. Для початку потрібно добре підготуватися. Виготовлений перший зразок продукту буде набагато красномовнішим для інвестора, ніж багато слів та планів. Також варто підготувати коротеньку презентацію про свою ідею, показуючи у ній основну суть проекту (бізнес-модель), але при цьому залишаючи найважливіші елементи при собі.

Як ми знайшли кошти для запуску Skin&Bones

Для початку ми зі знайомим дизайнером розробили першу колекцію гаманців. Далі з власних грошей купили шкіру і оплатили роботу майстра для створення перших зразків.

Скориставшись давнім правилом «шукай клієнтів ще до початку власної справи», ми поступово поширили інформацію поміж рідними, друзями та знайомими про те, що займаємося шкіряними аксесуарами. Так нам вдалося отримати перші замовлення.

[caption id=”attachment_2383" align=”aligncenter” width=”1000"]

Один з виробів Skin&Bones

Один з виробів Skin&Bones[/caption]

Паралельно ми домовлялися про зустрічі з успішними підприємцями щодо консультацій. У ході бесіди розповідали про наш проект і показували зразки. Половині з них ідея не подобалась, проте інша частина із задоволенням замовляла вироби. Гроші з перших замовлень та власні заощадження дали нам можливість замовити сайт та розширити асортимент.

Отже, основне, що потрібно пам’ятати при пошуку стартового капіталу:

  • починайте з малого і точно все прораховуйте;
  • власний капітал — знайдіть джерело доходу, економте і відкладайте;
  • залучений капітал — «правило трьох F»;
  • шукайте клієнтів ще до початку власної справи.

У наступному матеріалі ми розповімо про те, як економно організувати виробництво і побудувати якісний бренд.

Раніше команда Skin&Bones розповіла про пошук ідеї для власного бізнесу. Читайте всю серію матеріалів про створення бренду з нуля.