Skin&Bones про бренд з нуля: як створити потрібний продукт

У серії матеріалів команда Skin&Bones ділиться з читачами oherald власним досвідом створення бренду. Ми знаємо скільки труднощів стоїть перед кожним підприємцем-початківцем і хочемо допомогти зробити усе необхідне з найменшими втратами фінансів та часу.

Тема 1. Як знайти ідею для власного бізнесу
Тема 2. Пошук стартового капіталу

Тема 3. Як створити потрібний продукт

Основа будь-якого якісного бренду — його продукт. Як сказав один з провідних теоретиків в області проблем управління Пітер Друкер: «Ціль маркетингу — зробити зусилля по збуту непотрібними». Тобто, варто добре зрозуміти споживача і розробити якісний продукт, щоб він «продавав себе сам».

Для того, щоб зробити це ви повинні в першу чергу керуватись двома основними принципами маркетингу:

  1. Ваш продукт повинен приносити справжню цінність клієнту від споживання — якісно задовольняйте потребу і виконуйте обіцяне, щоб споживачі не були розчаровані після покупки.
  2. Ви повинні доносити цінність краще ніж конкуренти, бути найкращими в одній з груп характеристик продукту і достатньо хорошими у двох інших (про групи характеристик продукту ми поговоримо далі).

[caption id=”attachment_2541" align=”aligncenter” width=”1000"]

Skin&Bones про бренд з нуля

З лукбука нової колекції Skin&Bones[/caption]

Давати справжню цінність

Не треба покладатись на здогадки, проведіть міні-дослідження ринку: опитайте максимальну кількість людей, які споживають продукти вашої категорії. Що для них важливо, чому вони споживають цей продукт, які мають очікування від нього?

Конкуренти

Складіть список ваших прямих конкурентів на ринку і проаналізуйте: їхній продукт, ціни, комунікацію зі споживачем — на чому вони роблять акцент у своїх повідомленнях, споживачів — подивіться персональні сторінки людей, які замовляють вироби конкурентів через соціальні мережі. Проаналізувавши для себе всю зібрану інформацію, продумайте кожен майбутній крок.

У своїй роботі ми розпитували кожну знайому людину: чому вона носить/не носить гаманець; які відділи їй потрібні; який гаманець буде для неї зручний. А одразу після випуску перших пробних аксесуарів, почали показувати їх ледь не кожному зустрічному. Часто ми чули коментарі щодо деталей, про які зовсім не думали. Це дозволило створити повноцінну колекцію гаманців з урахуванням важливих коментарів.

Бути кращим ніж конкуренти

Всі характеристики продукту можна об’єднати у 3 основні групи: операції (доставка, сервіс, надійність), продукт (стиль, технології, інноваційність), відповідність потребам — наскільки продукт задовольняє потреби та очікування споживачів. Визначте, які вимоги у кожній з груп характеристик продукту існують на ринку, оцініть продукти конкурентів і обдумайте, в якій групі ви будете приносити найбільшу цінність (щоб поступово стати лідером), а в інших двох — відповідати встановленим ринком стандартам (бути не гіршими за інших).

На початку ми оцінили конкурентів і визначили вимоги на ринку шкіряних аксесуарів ручної роботи до кожної з груп продуктових характеристик: операції — доставка платна; рівень сервісу — невисокий; досить висока надійність. Продуктовий дизайн: всі продукти схожі між собою; якість середня; інноваційність — асортимент у виробників здебільшого однаковий. Відповідність потребам: вироби ручної роботи зі шкіри почали користуватися підвищеною популярністю, людям набридли стандартні дизайни фабричних виробників.

Нашим рішення було: підняти планку вимог одразу за трьома напрямками. Операції — безкоштовна доставка по Україні; високий рівень сервісу — ми передзвонимо у день замовлення і надішлемо смс-повідомлення з деталями оплати та доставки; висока надійність.

[caption id=”attachment_2542" align=”aligncenter” width=”1000"]

Skin&Bones про бренд з нуля

З лукбука нової колекції Skin&Bones[/caption]

Продукт

Ми вирішили відрізнятись високою якістю та інноваційністю (зараз готуємо лінію шкіряних метеликів, підтяжок і жіночих прикрас). Відповідність потребам — всі наші продукти персоналізовані, розробляються у відповідності до вимог клієнта: ми виготовляємо портмоне та чохли індивідуально під модель пристрою замовника, робимо тиснення з логотипом чи ініціалами. Ми віримо, що така стратегія дасть нам можливість здобути високу лояльність.

Це варто пам’ятати, якщо збираєтеся створювати потрібний продукт:

  • аналізуйте споживачів і конкурентів;
  • давайте справжню цінність від користування;
  • вивчіть продукти на ринку та вимоги до кожної з груп характеристик;
  • визначтесь у якому з напрямків ви будете найкращими.

У наступному матеріалі ми розповімо про те, як економно виготовити потрібний продукт.