Y Combinator віддасть гроші за ідеї, а стартап Concepter зібрав $253,5 тис. на спалах iBlazr 2

Огляд новин в українській сфері стартапів від редакції Огеральд.

Небачена щедрість

Бізнес-інкубатор Y Combinator відкриває експериментальну грантову програму YC Fellowship, у рамках якої стартапам на перших стадіях (коли є тільки ідея) видадуть по $12 тис. інвестицій. Пайової участі в проектах і переїзду команди в Маунтін-В’ю не передбачається. З менторами команди спілкуватимуться віддалено за допомогою відеозв’язку.

Всі стартапи, станьте в ряд

Y Combinator віддасть гроші за ідеї, а стартап Concepter зібрав $253,5 тис. на спалах iBlazr 2

Асоціація венчурного капіталу UVCA та Асоціація українських бізнес-ангелів (UAngel) оновили документ, в якому опублікована інформація про інвестиції в стартапи на українському ринку. В публічний доступ його виклала керуючий директор UVCA Яника Мірило. Всього за перші півроку 2015 українські ангельські інвестори, акселератори, інкубатори та венчурні фонди вклали гроші приблизно в 34 стартапи. Загальний обсяг угод оцінюється в $11 млн.

Черговий рекорд

В рамках краудфандінговой кампанії Kickstarter українському стартапові Concepter вдалося побити власні попередні рекорди і зібрати $253,5 тис. на спалах iBlazr 2. Першопочатково українці розраховували на $70 тис.

GitLab отримав $1,5 млн

Відомий opensource-стартап GitLab, заснований харків’янином Дмитром Запорожцем, залучив $1,5 млн посівних інвестицій. У раунді взяли участь 500 Startups, Crunchfund, Sound Ventures та фонди Liquid 2 Ventures і Khosla Ventures. На отримані кошти компанія планує відкрити офіс в Сан-Франциско.

Грошові перекази

Один з найвідоміших естонських стартапів TransferWise тепер працює і в Україні. Сервіс дозволяє здійснювати міжнародні грошові перекази з нижчою, ніж у банків, комісією. На сьогодні в сервісі доступно 26 валют, однак через низку законодавчих проблем TransferWise довго не міг підключити гривню. Міжвалютні перекази та платежі стали доступні українцям завдяки партнерству компанії з «ПриватБанком».