Проект на пляжі

Історія почалась більше року тому у В’єтнамі, коли ми осіли в Муйне після активних подорожей країною. Покупавшись зранку в океані, ми з Льошою сиділи в тіні пальм і балакали на різні теми. Одного разу розмова зайшла про спілкування з клієнтами з допомогою email та СМС. Згадали, як круто це робить Amazon, коли надсилає послідовності листів, що стосуються наших покупок: спочатку подяка про купівлю книги, потім нагадування написати відгук, через деякий час пропонує продати прочитану книгу і рекомендує наступні. Я такі листи відкриваю і читаю.

Виникло питання, чи можна застосувати подібні технології до простого офлайн бізнесу. Льоша займається продажем та ремонтом комп’ютерної техніки і сказав, що міг би написати схожі послідовності листів, які можна було б прив’язати до покупки. Провівши дослідження ринку, побачив, що інструментів для автоматизованого email-маркетингу є безліч, вони, в основному, орієнтовані на генерацію нових клієнтів через масові розсилки. Окремо ідуть сервіси для автоматизованих послідовностей, які могли б вирішити поставлену задачу, однак вони, зазвичай, англомовні, складні і дорогі. Їх складність росте через взаємодію з онлайн ресурсами, динамічні розгалуження в послідовностях, а це потрібно далеко не всім.

Так я вирішив написати простий конструктор діалогу з листів та СМС для бізнесу, який надає послугу. В такій послідовності може бути три ключові дати — дата продажу, дата початку надання послуги і дата/час завершення. Основна функція сервісу— можливість запланувати надсилання листа чи СМС відносно кожної з цих дат.

Базовий функціонал був готовий за 4 дні. Для надсилання листів використав mailgun.com, для СМС інтегрував turbosms.ua.

По приїзду додому вирішив назвати сервіс Любі Клієнти (lovelycustomers.com) і розвинути ідею. Для початку прийняв рішення робити сервіс для локального ринку, а саме для Львова. До цього моменту про сервіс розповідав тільки персонально: коли користуюсь якоюсь послугою — розпитую про їх практику email та СМС маркетингу і розказую про Любі Клієнти. Таким чином ми почали працювати з kvadromoto.com.ua(катався) і caramelstyle.com.ua(стригся).

На сьогодні в сервісі з’явились динамічні сегменти, розсилки, мітки та ціла низка інтерфейсних вдосконалень. Потрохи система стає більш CRM-подібна: є сторінка клієнта, нотатки, історія взаємодії та статистика. З літа 2016 року в проекті мені допомагає Олеся: вона працює з клієнтами, зробила гарний лендінг, тестує, вдосконалює тексти, готує документацію. Ми самі активно використовуємо сервіс в роботі.

Після зустрічі і презентації проекту Роману Кушніру, він дав чудову ідею використання сервісу для внутрішньої комунікації в компанії. Тоді я почав робити нашу внутрішню розсилку. Викладач англійської повідомляє нам про теми наступних занять. Олеся використовує сервіс для розвитку проекту studlava.com. Під час набору на курси live-idea.org наші студенти дозовано отримували інформацію про навчання і як оптимально до нього підготуватись.

Зараз ми готові запросити більше клієнтів спробувати наш сервіс.

Для кого це може бути корисним:
 — салони краси, перукарні;
 — організатори концертів, курсів, конференцій, майстеркласів;
 — керівникам бізнесу для організації внутрішньої комунікації;
 — туристичні агенції;
 — всі послуги відпочинку та дозвілля, де є попереднє бронювання;
 — невеликі стоматологічні кабінети;
 — будь-який сервісний бізнес.

Ідеї більшості змін, які ми вносимо в сервіс, ідуть від наших клієнтів. Саме тому мені важливо почути як ви користуєтусь email/СМС маркетингом зараз і якого інструменту не вистачає або чим не влаштовує існуючий.

Як почати

Реєструйтесь на http://lovelycustomers.com(вам прийде лист для підтвердження реєстрації), якщо виникають питання чи коментарі — напишіть мені на sasha@vertalab.com чи телефонуйте 096 560 1682 для консультації.