Скільки коштує зробити сайт?

Часом мене питають. “По-різному” — переважно відповідаю я.

Недавно ми запустили першу версію сайту studlava.com, так як це наш проект, то можна поділитись фінансовими секретами.

Перед тим як оголити цифри, трохи ввідної інформації. Вже після відкриття сайту для клієнтів, в беклог(де записуються план розробки нових фіч) додано нових задач на ще один бюджет. Тобто запуск сервісу, це тільки початок реальної роботи і до цього моменту варто витратити не більше як 30% бюджету на розробку.

На перший погляд, сайт виглядає простим і важко уявити що там було кодити 5 місяців. Розумію, просто так є. Щось забрали, десь переписали, довго рев’ювали… В проекті працюють молоді розробники, юніори — часом треба пару підходів, щоб “змержитись в мастер”.

Дані я беру з нашої системи звітності, де записана кожна витрачена година і гривня.

Отже, перші години зазвітовані Олесею, керівником проекту, першого липня 2016 року в задачу “Опитати роботодавців”. Програмісти ж з’являються в звітах в грудні! Що робилось 5 місяців? Опитування студентів та роботодавців, розробка інтерфейсу, дизайн, робота з Фейсбук групою…

Всього, на всіх етапах з різним залученням, в проекті приймали участь 5 розробників, один менеджер проекту, керівник проекту і троє консультантів, серед яких рахуюсь і я.

Тепер цифри. Наші прямі витрати на зарплати склали $5535. Ще 20000 грн. було витрачено на зовнішні послуги, як то реклама, квитки на події, дизайн, друк, шоколадки… Розподіл витрат кодування/менеджмент є дуже близьким до 50/50. Також, тут не врахований час консультантів, які постійно підтримують команду проекту. Варто додати, що далі робота продовжується постійно.

Скільки може коштувати сайт схожої складності, якщо ви замовите його розробку в компанії? Як мінімум варто помножити все на три, але навіть це буде дуже оптимістично. Адже ми самі виступаємо в ролі замовника і виконавця, тому втрати на комунікації, я надіюсь, в нас є меншими, ніж якщо ми працюємо з клієнтом. Далі, ми залучаємо молодих спеціалістів з невеликими зарплатами, що в комерційному проекті не завжди добре рішення. Ми розплачуємось за це довшим часом розробки.

Надіюсь, ця інформація допоможе вам сформувати реальні очікування щодо того, як розробляються веб-проекти з нуля. Очевидно, існують інші способи створення продуктів. Для прикладу, ми майже півроку обходились групою в ФБ, сайт можна було б зробити на Вордпресі + декілька інших сервісів. Важливо розуміти, що вас може чекати, коли ви вв’язуєтесь в роботу з розробниками. Це важко і довго. І, зрештою, дорого.