Goji, zázrak z přírody

Elixír zdraví a dlouhověkosti, ovoce nesmrtelnosti, červené diamanty či tajemství krásy, tato označení nesou oranžové plody kustovnice čínské.

Kustovnice se pěstuje v mírně suchých oblastech ve výšce 3 600 metrů nad mořem. Roste hlavně na území Číny a v některých částech Mongolska. Nejvýznamnější oblastí pro pěstování goji je čínská provincie Ningxia v podhůří Himalájí, kde se kustovnici díky zdejším přírodním podmínkám velmi daří.

Čím je goji tak vyjímečná? V první řadě je třeba zmínit, že právě goji obsahuje mnohonásobně větší množství antioxidantů, než běžné ovoce a zelenina. Antioxidanty jsou nezbytné v boji proti volným radikálům, jež způsobují rakovinotvorné bujení. Schopnost těchto látek pohlcovat volné radikály je možné vyjádřit jednotkou ORAC. Při měření účinků antioxidantů v potravinách se goji umístila na prvním místě.

Goji obsahuje také velké množství vitamínů a minerálů. Vitamín C, který přispívá k normální funkci krevních cév, kůže, imunitního systému a ke správné činnosti nervové soustavy. Hořčík, který přispívá k normální psychické činnosti. Vápník, který přispívá k normální srážlivosti krve, k normálnímu energetickému metabolismu a ke správné funkci trávicích enzymů. Kyselinu linolovou, která udržuje normální hladinu cholesterolu v krvi. Vitamín A, který přispívá k udržení normálního stavu sliznic, pokožky a zraku. Železo, nezbytné k tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, také snižuje únavu a vyčerpání. Dále obsahuje 18 aminokyselin, vitamíny skupiny b, 5 nenasycených mastných kyselin a 11 základních a 22 stopových životně důležitých prvků.

Jak goji užívat? Sušené plody kustovnice můžete přidat do jogurtů, rozmixovat do smoothie, připravit si z nich čaj nebo je jen tak zobat během dne. Už konzumací malé dávky bobulí goji dostatečně pokryjeme denní výživovou a ochrannou dávku látek nezbytných pro život každého z nás. Co považujeme za opravdový zázrak je GOJI ORIGINAL 100% juice BIO, za studena pečlivě lisovaná šťáva výhradně z čerstvých, ručně sbíraných a přiměřeně zralých plodů kustovnice čínské. Každé ráno stačí malý panáček tohoto elixíru na zdraví.