Kočárovi králíci

Farma Ratibořice se zaměřuje na produkci jatečních králíků Hyla. Kvalitní a zdravé králičí maso z Vysočiny je bez antibiotik a medikovaných krmiv. Maso králíka z unikátního bezklecového chovu zaručuje nejvyšší kvalitu králičího masa na našem trhu.

Rodinná farma Kočárovi králíci vznikla z nadšení Jiřího Kočára na území krásné Vysočiny, kde jsou výborné přírodní a geografické podmínky pro chov králíků. Základy chovu byly položeny v roce 1993, kdy farma v Itálii nakoupila 70 kusů kvalitních chovných králíků a nejprve se začala zabývat pouze přímou produkcí králičího masa. V roce 2002 byla farma na základě velmi dobrých chovatelských výsledků oslovena přímo italskými partnery s nabídkou na přebudování a přizpůsobení farmy pro certifikovanou chovnou stanici s licencí. Nyní je farma domovem pro více než 5000 králíků. Sleduje moderní, k přírodě šetrné trendy a stále se snaží zlepšit prostředí a životní podmínky pro chovaná zvířata. V současnosti farma produkuje špičkové chovné králíky genetiky hyla, jako jednu z nejkvalitnějších na současném evropském trhu a jsou jediní licencovaní dodavatelé této špičkové genetiky pro český a slovenský trh.

Cílem farmy není zkracovat dobu výkrmu jatečných králíků a dosahovat jateční váhy v co nejkratším čase. To je strategie velkých farem, které k tomu potřebují klimatizované prostory a nejsou schopny produkovat jateční králíky bez medikací a léčení. “Nechceme jít cestou kuřecích farem, protože takto rychle vyrobené maso nemá kvalitu masa domácího. Nabízíme brojlerového králíka , který dosahuje jateční váhy v 75- ti dnech, snese i krmení klasické (bez granulí)-obilím, senem a zbytky z domácnosti. Nemá vysoké nároky na ustájení, může se chovat společně i s jinými domácími zvířaty. Nevadí mu zima, potřebuje hlavně sucho a čerstvý vzduch. Při výkrmu králíků nepoužíváme žádné speciální postupy. U základních plemen králíků, u nichž je doba výkrmu delší než 110 dnů, se začíná v mase tvořit cholesterol a proto doporučujeme chov brojlerových králíků u nichž je doba výkrmu maximálně 100 dnů.”

K nám do firmy se králičí maso dostane do 24hodin po porážce. Králičí maso je dietní, lehce stravitelné, obsahuje velké množství proteinů a je vhodné pro tvorbu a obnovu svaloviny. V nabídce máme jak celého králíka chlazeného tak také králičí paštiku.

Králíci jsou na objednávku, přivážíme je každé 2 týdny. Vyzvednout si je můžete u nás, nebo na našich spřátelených prodejnách — Kafe a Sendwiče: Seifertova 2, Praha 3 Žiškov, 130 00, otevírací doba: po-čt 7–19, pá 7–17 Na Maso: Rooseveltova 49, Praha 6, 160 00, otevírací doba: po-pá 9,30–18, so 9,30–13. Datum a místo vyzvednutí prosím napište do poznámky v objednávce.