Zdravé jaro

Jaro je tady a přináší nám spoustu sezonních zázraků v podobě zdraví prospěšných salátů, medvědího česneku nebo třeba mladého chřestu, které Vám pomůžou při jarní očistě organismu. My jsme pro Vás tyto sezonní plodiny, které právě rostou, sehnali a zařadili je pod novou kategorii JARO.

V tomto období je nejlepší konzumovat co nejvíce syrové zeleniny. Každý den bychom proto měli do svého jídelníčku zařadit alespoň jeden čerstvý salát, který nastartuje trávení. Salát je vhodné doplnit o bílkovinu v podobě libového masa nebo luštěniny. V naší kategorii nebudou chybět barevné saláty, bio kuře nebo třeba bio vepřová krkovice.

Medvědí česnek je bylinka známá pro své antibakteriální účinky, je silným antioxidantem, zdrojem železa a díky svému vysokému obsahu vitaminu C podporuje imunitu. Medvědí česnek je nejlepší konzumovat pokrájený v syrovém stavu. Svojí jemně pikantní chutí je podobný klasickému česneku.

Chřest ať už bílý či zelený, je bohatým zdrojem vlákniny a vitamínů, říká se mu také elixír mládí. Příznivě působí na cévní systém, upravuje hladinu cukru v krvi a zajímavostí je, že již v antice byl považován za přírodní afrodisiakum. Navíc je velmi chutný.

Další sezonní zeleninou jsou ředkvičky a kedlubny, bohaté na vitamíny a minerální látky. Podporují trávení a imunitu. Ředkvičky mají antibakteriální, antiseptické a antimykotické účinky, kedlubna je zase skvělá pro zdraví pokožky, vlasů a nervového systému a slouží jako prevence proti rakovině.

Klasický cukr nahraďte raději poctivým medem a sezonním ovocem.

Orbisfood nabízí celoročně zboží i z dovozu, jako jsou třeba bio citrony nebo letecká manga, ale sezonní zboží, především z Čech, pro nás je a bude prioritou.

Podívejte se na produkty, které Vás nabijí energií :).

.

Like what you read? Give David Reich a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.