کلاهبرداری پروژه فونت فارسی ویکی‌ پدیا — اطلاع رسانی دوم

بعد از انتشار اطلاعیه اول، اطلاعیه دوم را منتشر کردم . در این ویدیو سعی کردم مسٔله کلاهبرداری و سواستفاده دامون خانجانزاده و بهداد عابدی را برای مخاطبین وحامیان مالی این پروژه را اطلاع رسانی نمایم.در این اطلاعیه به جزییات ومباحث اصلی هیچ اشاره‌ای نکردم و گذاشتم خیلی از مباحث سر بسته بماند آنهم به سه دلیل:

۱- احتمال می‌رفت مجری این پروژه یعنی جناب آقای بهداد عابدی به خاطر کم سن و سال بودنشان و همچنین بی‌تجربگی و خام بود دانششان پیرامون مباحث طراحی تایپ‌فیس و پیاده‌سازی فونت فارسی، متوجه سو استفاده دامون خانجانزاده از شخص ایشان و اسم ویکی پدیا نشده باشند. پس نیاز بود یک فرصت به ایشان داده می‌شد.

۲- در صورتی که واقعا بقصد و هدفمند دست به این کار زده بودند، با انتشار این ویدیو تلنگری به ایشان وارد می‌شد و فرصتی در اختیار ایشان قرار می‌گرفت تا تغییر مسیر داده و در راستای تعهداتی که به حامیان این پروژه داده است اقدام به جبران اشتباهات خود بنماید.

۳- واکنش مخاطبین را بدست می‌اوردم برای مراحل بعدی:دی

۴- با شناختی که از شخصیت ایشان پیدا کرده بودم و طبق مدارک قبلی می‌دانستم که درصورتی که واقعا با قصد قبلی و هدفمند دست به این کار زده باشند، در واکنش به این ویدیو مجدد خودش را پشت فعالیت‌های من (سروصدا و حاشیه‌ها) مخفی کرده و برای نجات خود از زیر فشار‌ها دست به کارهایی اشتباهی می‌زند که به ضرر خودش تمام ‌میشود.


بعد از انتشار این ویدیو جناب آقای بهداد عابدی طی یک سند متنی در سرویس گوگل داکیومنت به مباحث مطرح شده چنین پاسخ دادند:

حال هر یک از پاسخ‌ها رو برای شما تجزیه و تحلیل می‌کنم تا با واقعیت روبرو شوید: