Jak zmienić serwery DNS

Bywają sytuację, gdy na przykład posiadamy pakiet hostingowy u innego usługodawcy, niż ten u którego została zakupiona i zarejestrowana domena.

Wtedy często otrzymujemy od usługodawcy hostingu informację, że aby serwis www pod tą domeną wskazywał na odpowiedni serwer, a skrzynki e-mail obsłlugiwały prawidłowo pocztę, należy zmienić delegację domeny na wskazane serwery DNS.

Wykonanie takiego działania po stronie panelu klienta OVH jest bardzo proste.

Wystarczy, że zalogujesz się do panelu klienta, następnie przejdziesz do sekcji domen i po wybraniu domeny, której delegację chcesz zmienić, wybierzesz zakładkę: Serwery DNS.

Następnie po prawej stronie znajdziesz przycisk: Zmień serwery DNS.

Kliknięcie w ten przycisk, spowoduje aktywację pól edycji serwerów.

Wystarczy je kliknąć i wprowadzić podane przez usługodawcę wartości.

To wszystko :)

Teraz tylko pozostaje odczekać do 24h na rozpropagowanie się nowych wpisów w sieci internet. Propagację możemy porównać do rozgłoszenia, że stare serwery nie są już aktualne i pojawiły się nowe.

W międzyczasie, gdy propagacja jest w toku, przykładowa strona pod daną domeną może się ładować raz ze starego miejsca, raz już z nowego. jest to naturalne zachowanie w tej sytuacji.

Poniżej znajdziesz również instrukcję wideo, ktora pokaże Ci jak przejść przez ten proces. (uwaga! materiał przedstawia metodę wcześniejszą choć zbliżoną bardzo do obecnej. Wkróte nastąpi aktualizacja)

Podoba Ci się ta instrukcja? Daj serducho.