13letá neteř našeho kolegy má rakovinu. Pomozte nám získat peníze na léčbu

V prosinci nám na firemní chat přišla zpráva od našeho kolegy a kamaráda Kyla Kristoffersena, který má v Pábení na starosti překlady do angličtiny. Nejdřív nesmělá prosba, jestli mu můžeme věnovat chvíli času. A pak celé vysvětlení.

„Moje neteř Edenn je nemocná. Jeden den byla u kamarádky na návštěvě a zkolabovala. Nejdřív to vypadalo jako drobnost. Do té doby se totiž cítila úplně v pohodě a na preventivních prohlídkách se nikdy nic zvláštního neukázalo. Jenže nakonec jí doktoři odstranili nádor velký jako softballový míč. Museli jí přitom vzít i 3/4 žaludku, kousek střeva a jater, aby to vůbec bylo možné.

Diagnóza zní gastrointestinální stromální tumor (GIST). Je to extrémně vzácná forma rakoviny. Dostane ji jen 7 lidí z milionu, a z toho jen 1–2 % jsou děti. Takže… léčba pro děti zatím v podstatě neexistuje, jen experimentální. Ta je drahá. A už teď se moje rodina postupně dostává do čím dál většího dluhu.

My přece jako firma dovedeme dostat myšlenky mezi lidi. Běžně to děláme pro naše klienty. Proto jdu za vámi. Dokážeme spolu mojí rodině pomoct?“

Tohle je Kylova neteř Edenn. Veselá holka, která miluje basket a softbal. Zatím to vypadá, že ji ani nemoc nezastaví.

Samozřejmě, že chceme pomoct. Nic jiného by ani nedávalo smysl. Máme rádi Kyla.

A za tu dobu, co nám vypráví o Edenn, máme rádi i ji. Je jí 13 a žije v Oregonu. Hodně se směje a má dar získat si lidi. Doktoři prý k ní chodí na návštěvy, i když mají hodně práce. Postavou je to drobná holka, zato kamarádi jí říkají Buldok — protože když hraje softbal nebo basket, jen tak něco ji nezbrzdí.

A bojuje i teď. Po operaci se dala dohromady až zázračně. Dokonce už zase občas chodí i do školy a na tréninky.

Problém je ale s penězi. I když měla rodina zdravotní pojištění, které pokrylo ty největší částky. Kylova sestra Dana zůstává doma a nepracuje, aby se mohla starat o Edenn, zvlášť během horších dní. Další výdaje jsou spojené s častými kontrolami, screeningy a cestami na výzkumná pracoviště. A pak je tu další léčba. Pojišťovna ji nehradí a stojí desítky tisíc dolarů. Reálně proto hrozí, že rodina přijde o dům. Pokud však léčba zafunguje, může v budoucnu pomoci nejen Edenn, ale i dalším dětem.

Všichni věří, že se ten zápas nakonec podaří vyhrát.

Chceme pro Edenn udělat, co bude v našich silách. Ale nestačíme na to sami

Hledáme cesty, jak oslovit oregonské novináře. Přemýšlíme, které místní firmy bychom mohli oslovit. A jistě že Pábení jako firma přispěla i finančně.

Ale potřebujeme pomoc i od vás.

Přispějte Edenn v kampani na GoFundMe

  • Nebo aspoň pošlete tuhle zprávu dál. Přes FB, přes Twitter, e-mailem, poštou.
  • Máte otázky? Pište nám. Ptejte se. Rádi na cokoliv odpovíme. Nebo napíšeme, co je u Edenn nového.

Věříme, že když vyšlete kousek dobra do světa, v nějaké podobě se vám to vrátí. Jako efekt motýlích křídel. A tak možná nezáleží na tom, že Edenn osobně neznáte. Už to, že se Edenn, mámě Daně, tátovi Chrisovi a starší sestře Jadenn snaží pomoct lidi z takhle vzdálené země, je pro ně velké povzbuzení a naděje.

Pomozte nám pomoct Kylovi. Pomozte nám pomoct Edenn.

Díky.

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Nela Wurmová’s story.