3. den. Design Sprint očima účastníka

Hlasování. Výběr. Zákaznická cesta.

Zápisky návrháře a rozhodčího o tom, co mu bere a dává Design Sprint. Metoda, která vás na 1 týden vytrhne z pracovního strereotypu, komfortní zóny 
a na oplátku vám dá prostor soustředit se týden na jeden problém. Zápisky Marka, který momentální nastavení mysli zneužívá pro snahu pravidelně psát.

Už tě čtu pravidelně, ale druhý den jsem přehlédl. 
Klikej!

3 řádky shrnutí pro lidi, co jsou urvaný jako já

Ráno bylo v pohodě
Dopoledne bylo míň v pohodě 
Odpoledne nebylo v pohodě.

Michalovo (ne)opravené auto na palubě letadla

Ráno 8:30, sejdeme se u stolu a projdeme si úvodního kolečko toho,
jak se máme, na kolik procent jsme právě teď v místnosti a proč. Šikovná pomůcka, která vám ukáže jak to vypadá s dynamikou lidí v týmu. Pomůcka, díky které se vám v hlavně skládají různé mikropříběhy, o kterých pak můžete psát na Medium. Třeba takový Michal. V pondělí měl trabl s autem, v úterý měl ještě větší trabl s autem, ale ve středu. Ve středu. Už byl ten trabl asi tak velký, že nám radějit tvrdil, jak je to v pohodě. Lhář.

Víte, vono rozhýbat a rozproudit celý tým, který přijde třetí den ráno na celodenní akci není nic snadného. Ale Roman s Janou na to byli připraveni. Na to dnešní ráno si přichystali skvělou hru. Špiona.

Tady to tak nevypadá, ale byla to vážně zábava :)

Ego na hanbě

Středeční dopoledne věnujete dvou věcem. Výběru a zabíjení. 
Nejdříve vám moderátor představí jednotlivé prototypy, které vznikly v úterý. Což je boží. Chápete. On se dívá na prototyp, o kterém v podstatě nic neví a který vy jste nakreslili za hodinu, a vypráví příběh, co na něm je. Vy mlčíte a své ego posíláte na hanbu.

Po tomhle kolečku se přidá celý tým a hlasuje. Lidé vybírají jednotlivé prvky, které jim přijdou zajímavé. Každý sám za sebe.

Modré puntíky značí zajímavé nápady. Na post-it papírku jsou otázky, které pak moderátor pokládá, a vy máte první šanci reagovat na obranu svého miláčka.

Po obědě přichází největší krize za celé tři dny

Aby bylo jasno. Před obědem jdu do lékarny a kupuju Coldrex. Všem můžům, co právě čtou, zatrnulo. Protože ví, co to znamená. Přišla na mě rýmička, a to je v podstatě konec světa, nebo přinejmenší pád toho menšího asteroidu.

A v tomhle nastavení se pouštíme do odpoledne, které zanechává první šrámy v našem týmu.

Z dopoledne máme 3 koncepty a připravujeme průchod aplikací

Víme, že řešení chceme stavět na třech prvcích.

  • Bude tam canvas.
  • Bude v několika krocích / dnech.
  • A bude nějakým způsobem komunikovat s experty na druhé straně.
A něco takového z toho vzniklo. Náčrt uřživatelské cesty, ze které zítra bude tým (protože mě za chvíli složí rýmečka) tvořit prototyp na páteční testování

Rozdělujeme se na dva týmy a loučíme se nejtěžším dnem

Zítra budeme bojovat na dvou frontách. Na zapadní budu navrhovat 
s Tomem aplikaci pro komunikaci s odborníky, na východu se pustí do přípravy canvasu.

Uvidíme, jak to celé dopadne.

Máte zkušenosti z Design Sprintem? Jak jste se cítili vy po třech dnech? Přispějte do diskuze nebo pište na mail marek@pabeni.cz. 
Budu rád.

Marek.

PS.
Celý týden jsem psát nevydržel. Rýmečka mě dostala. Ale místo mě pokračovala v psaní Nela — pro vás dobrá zpráva, protože narozdíl ode mě je to copywriterka. Čtěte tady: