Hledáme designérky a designéry ❤

Do Prahy i do Brna. Práce v mikrotýmech, na 4 dny v týdnu nejmíň. Nároky máme vysoké, tempo nadprůměrné a odměny odpovídající malému studiu. Tolik ve zkratce, pro dlouhou verzi pokračujte ve čtení.

Maru Kortanová
Jun 8 · 4 min read

Projekty, kterým se věnujeme čím dál více a i vy byste v nich měli vidět příležitosti a hodnotu:

Design náborových aktivit — pomáháme firmám oslovit a udržet stávající zaměstnance.

Rychlý rozjezd nových projektů v korporacích
na základě dat navrhnout, otestovat a doručit komunikaci produktu či služby.

Komunikace směru, vize a hodnot dovnitř i ven firmy — vedeme poznávací schůzky u kulatého stolu, facilitujeme workshopy, stavíme školení na míru a pomáháme tvořit i část výstupů, když to je něco, co umíme.

Dává nám smysl pomáhat organizacím jako je Hnutí Duha, Fridays For Future, UNIPA nebo třeba JIC — a navrhovat s nimi dlouhodobě udržitelné služby.

To všechno děláme pomocí designových metod a s vědomím udržitelnosti byznysu. Velké téma je pro nás cirkulární ekonomika a s ní související změna byznys modelů organizací nebo služeb, které nabízí.

Koho bychom rádi do týmu?

Šikovného UI designéra/copywritera, který umí dobře anglicky a nezalekne se rychlé tvorby prototypů během sprintů. Nehledáme specialisty, ale lidi, kteří se čím dál víc rozvíjí do šířky.

Inovačního designéra — tedy člověka, který pomáhá rozjíždět nějaké služby nebo produkty. Může to být někdo, kdo měl v minulosti na starost rozpočty na marketing či HR a uměl se na takové aktivity dívat optikou jejich rozvoje a přínosu. Designér, který bude parťákem pro naše klienty a zároveň zvládne zapojit celý tým.

Facilitátora / lektora, který umí pracovat s různorodými týmy napříč firmou (HR, marketing, obchod, management…), odvedl pár desítek workshopů a možná i sám na vlastní kůži zažil transformaci firmy a ví, co to obnáší.

Kolegy, kteří takové kompetence mají, v týmu částečně zastoupené máme, ale potřebujeme posílit. Troufnu si říct, že poznání klienta máme v malíku, mnohem víc potřebujeme parťáky do tvorby a předávání našich výstupů.

Jakými projekty právě teď žijeme?

Roman a Josef pomáhají s proměnou brněnského JICu, Marek se kromě systematické práce na nových produktech pro Skylink věnuje s Petrou Eurowagu. Nela a Veronika jezdí do výrobního závodu HARTMANN-RICO, aby pochopily, jak tam probíhá onboarding, další tým nastavuje náborovou komunikaci pro T-mobile a Slovak Telekom.

spolu s Matějem a Zuzkou pracujeme od prosince 2018 z pražských kancelářích EmbedIT. Maťo s týmem před pár týdny odevzdal kus krásný práce pro slovenskou MTS, která zhmotňuje jejich firemní hodnoty a otevírá i taková témata, jakými jsou roboti ve výrobě.

No a pak tady máme Hnutí DUHA, Adastru, KISK… Na 12 lidí je to docela honička. I proto chceme do týmu od září postupně nalodit 2–3 nové posily.

Společné téma našich projektů? Komunikace ve všech možných podobách

Pochopit a lidsky popsat, kam se firma posouvá. A také do detailu zmapovat, jak to ovlivní její produkt či službu a zároveň, jaký dopad to bude mít samotnou organizaci a lidi v ní.

Na základě dat pak navrhnout služby / procesy, které budou reflektovat posun a zároveň otevírat další příležitosti k rozvoji. A to všechno přetavit do srozumitelné a uchopitelné prezentace webu, náborové strategie nebo třeba brandbooku, pokud je to potřeba.

Předat klíčové informace a postřehy všem lidem a oddělením ve firmě skrze nástroje a materiály, které pro ně tvoříme. Aby to celé chápali, vzali za své a uměli to promítat do každodenní práce.

Na projektech pracujeme ve dvou až čtyřčlenných týmech — čím dál častěji máme pracovní prostor přímo u klienta. A pokud ne, stejně jsme tam docela často, protože tvoříme jeden tým. Mluvíme s lidmi uvnitř, máme společně workshopy, testujeme prototypy, školíme.

I proto hledáme parťáky, kteří mají několik let praxi, běžně používají designové metody, umí mluvit i psát anglicky a hlavně — zvládnou a bude je bavit pracovat v týmu v 6+1 bězích. Protože to prostě není pro každého.

Co za to?

  • Smysluplnou práci, prima partu kolegů a záruku, že se budete každý den učit nové věci a postupy.
  • Volnou pracovní dobu — jak si naplánujete práci s týmem, tak to prostě budete mít.
  • Kanceláře máme neformálnív Brně obýváme byt v Žabinách a v Praze ve Strašnicích.
  • Detaily spolupráce, pracovní nástroje a potřebný software vyřešíme na osobním setkání.

Chcete pracovat s námi?

Napište e-mail s předmětem Nový pábitel / pábitelka a pošlete ho nejpozději do 12. 7. na chcido@pabeni.cz. Sepište, co nového byste do Pábení přinesli zrovna vy. A proč to s vámi máme vyzkoušet.

Jestli to bude dávat smysl, během léta se potkáte s Markem a Romanem (mě čeká dvouměsíční dovolená) a společně se domluvíte, jak otestovat spolupráci.

Oficiální nalodění do firmy proběhne na společné firemní chatě první týden v září.

Jak to u nás vypadá? Mrkněte na video, ve kterém vás Marek provede brněnskými a pražskými kancelářemi


P.S. V každém správném inzerátu by mělo být doporučení od nezaujaté osoby, která řekne, co můžete čekat, pokud se stanete součástí nějaké firmy. Tohle jsou naše:

„Pábení, tam bych pracovat nechtěl. To je děsná fuška, co děláte. Taková sysifovská dřina.“
Náhodný vývojář z náhodné firmy

„Vy v tom Pábení jdete děsně poctivě a od podlahy. Sympatický to je, ale pracovat u vás bych teda nemoh.“
Náhodný konzultant z náhodné konzultační firmy

Jo, a ještě nesmím zapomenout na fotku lepíků!

Pabeni

Umíme se dobře ptát a na základě odpovědí vymyslet, jak co nejlépe splnit klientovy cíle. Jsou mezi námi psavci, stratégové i výzkumníci, každý ale umíme něco z řemesla druhých. A všichni přemýšlíme jako designéři.

Maru Kortanová

Written by

Píšu, škrtám, přepisuju…. a taky směruju klienty k tomu, aby se svými zákazníky vedli dialog a skrze obsah nastavovali ta správná očekávání.

Pabeni

Pabeni

Umíme se dobře ptát a na základě odpovědí vymyslet, jak co nejlépe splnit klientovy cíle. Jsou mezi námi psavci, stratégové i výzkumníci, každý ale umíme něco z řemesla druhých. A všichni přemýšlíme jako designéři.