Podívejte se do Pábení. Doslova. Vybrali jsme pro vás devět nejlepších přednášek a povídání.

Marek Mencl z Pábení
Pábení
Published in
3 min readNov 3, 2018

--

Jak vám Design Sprint pomůže s pohledem do budoucnosti

Design Sprint je praxí ověřená metoda, která nahradí měsíce nekonečných debat jedním produktivním týdnem.

Během pěti nebo čtyř dní dovede tým od škály obecných nápadů ke konkrétnímu řešení. Cesta k výsledku je přitom jasně daná den po dni, hodinu po hodině.

Záznam z povídání na WUD Bratislava 2019

Got over the darn silo

A lawyer, a UX designer, a banking advisor, a B-1 manager, and an IT guy from the basement meet and… If it sounds like the beginning of a stupid joke, you probably live in silo. You’re in a department where you belong, and you’re good at what you do. You might also think that you can’t influence things that aren’t your responsibility. But what if there were design tools, procedures, and tactics which mutually help different people within companies, universities, and ministries to create respect and the respectful functioning of multidisciplinary teams that deliver clear results?

Jak vzniklo Pábení a jak se má jako firma?

Měl to být rozhovor o podnikání na volné noze, ale stalo se z toho povídání, které odkrývá příběh o založení Pábení. Jestli chcete vědět, jací jsme, jak přemýšlíme o spolupráci a co znamená pracovat s námi v běhu, pusťte si tohle video, které se natáčelo v našich brněnských kancelářích.

34 minut

Jak hledáme smysl práce v pábení

Co se začne dít, když se copywriter začne ptát po smyslu textů, které píše? A když rozporuje poptávku a místo toho tvoří zadání přímo s klientem? Povídání o metodách, skutečných potřebách byznysu… taky o lidech. Zjistěte, co znamená aplikovat přístup Human Centered Designu a poslechněte si příběh přerodu firmy plné copywriterů v designérské studio.

66 minut

Design Sprint v českém prostředí

Chcete pomoct radnici, aby se jí lépe komunikovalo s hospodskými. S výrobní firmou, která pracuje s plasty, vyvíjíte nový produkt — bez obalu. Máte za úkol sjednotit povědomí o značce a její boudoucnosti v jedné z nejsilnějších neziskovek ČR. 3 absolutně rozdílná zadání, 3 výrazně rozdílných společností. A jeden přístup, který s tím umí pomoct. Poslechněte si přednášku o tom, jak funguje a kde pomáhá.

31 minut

O náborových kampaních v IT firmách

Nindžové, cool fotky z teambulingu a ananasový fresh každý čtvrtek až na stůl. I tak vypadá kreativa některých náborových kampaní. Hledáte cesty, jak při náboru vybočit z řady a neházet kandidáty do emoční propasti? Pusťte si tohle video. Třeba zjistíte, že unikátní se stanete ve chvíli, kdy začnete mluvit pravdu.

19 minut

O strategii, kampaních a tvorbě produktů

Jak zapojit komunitu na sociálních sítích do tvorby kuchařky? A jak dopředu zajistit, aby to všechno proběhlo úspěšně? Pusťte si otevřené povídání o našem srdcovém projektu s Fitrecepty. Uvidíme střípky z kampaní i tvorby kuchařek, kterých se prodalo přes 100 000 kusů.

26 minut

--

--

Marek Mencl z Pábení
Pábení

Podnikám pro dobrý život v mezích planety 🌍