pbportal
Published in

pbportal

Sezóna skončila, aké plány máte v zime?

Myslím, že nikto z nás nechcel sezónu skončiť skôr a mali ste v pláne dať si ešte jednu či dve hry. Je jedno či military, speed alebo niečo len také rekreačné. Tak trochu sme to všetci tušili, že budeme musieť sedieť doma.

Speedballových hráčov čakala ešte jedna veľmi zaujímavá akcia, ktorá na Slovensku mala mať tento rok premiéru. X-STREETBALL je hodina paintballu v kuse, pri ktorom siahnete na dno svojich síl. Teda tento rok už nesiahnete, akcia sa prekladá na jar.

Október Paintball Fest sa našťastie odohrať stihol, dá sa povedať, že na poslednú chvíľu. Ondro v Opatovskej stále vymýšľa nové veci a je tam prečo chodiť. Aj keď cítiť, že ľudí tam hrá už menej ako kedysi. Ale nemyslím si, že by to bolo kvôli ihrisku. Skôr je to opatrnosť v dnešnej dobe a aj finančná situácia, za čo sa netreba hanbiť. Tento rok nás všetkých vytrápil a skúša, koľko toho znesieme.

Ja premýšľam čo budem robiť v zime.
Ihrisko v Bratislave už po tomto víkende ideme zbaliť. Chuť ľudí trénovať je mizerná. Liga sa skončila a ďalší turnaj kvôli korone nemôže byť. Vlastne akékoľvek hromadné akcie sú zakázané, tak nemá význam to siliť.

Ak by som mal bilancovať, ako sa nám tento rok darilo v Paintball Parku Bratislava, tak som spokojný. Napriek tomu, že sme otvorili až v júny a zatvárame o dva týždne skôr, bol to dobrý rok. Ihrisko si napriek kratšej sezóne dokázalo na seba zarobiť. Samozrejme chceli by sme, aby to bolo ešte lepšie. Ihrisko využívali pravidelne hráči z Legio Draconus a Propaintball, dopĺňali ich hráči z PAKG a Devils.

Na klubovej scéne sa nám tiež darilo. Podarilo sa nám zorganizovať prvý klubový 5M tréning. Na lige sme mali celú sezónu dva tímy a v poslednom kole dokonca aj tretí tím zmiešaný s chalanmi z Galanty.

Čo v zime?

V pláne mám spraviť nové tričká pre military aj športových hráčov. Pripravujeme novú modernú grafiku a tentoraz sa prispôsobíme hráčom a všetky tričká budú na predobjednávku. Každý si vyberie svoj štýl, farbu a veľkosť. Výťažok z predaja pôjde opäť na financovanie detí, mládeže a tiež na prevádzku ihriska.

Tiež ma čaká kopec administratívy spojenej s klubom, ihriskom, projektami a grantami. Minulý rok boli zastavené všetky granty na úrovni miestnych samospráv, o ktoré sme sa mohli uchádzať. Predpokladám, že tomu bude rovnako aj v budúcom roku. Ostanú nám teda projekty, ktoré vyhlasujú súkromné spoločnosti. Ich nevýhoda je, že nie vždy sme ich cieľová skupina. Ak aj sme, tak nás nevnímajú ako šport, alebo komunitu. Čo je teda škoda, ale my sa nevzdáme. Budem sa do tých grantových výziev zapájať aj naďalej.

Tento rok úplne zaspal môj projekt paintballových terčov. Chcem sa k nemu vrátiť a dotiahnuť ho do konca. Má to potenciál a bola by škoda ak by ostal v šuplíku.

Naštartovať chcem aj marketing okolo paintballu. Mám v hlave víziu ako to spraviť, ale nemám na to čas. Chce to šikovných ľudí, ktorých by to bavilo. Určite sú medzi nami hlavne z mladšej generácie takí, ktorí majú radi pozornosť a popularitu. Chce to len začať a výsledky sa dostavia.

Je toho strašne veľa a chce to hlavne šikovných ľudí. Tak ak máš nejaké nápady, alebo sa chceš do niečoho zapojiť, ozvi sa mi.

A ak si sa dostal až sem, napíš, aké sú tvoje plány na zimu.

--

--

--

Našiel si domov priateľov a hráčov paintballu. Pridaj sa k nám a staň sa jeho súčasťou. Čítaj naše blogy, preži to čo prežívame my.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Vladimír Frčo

Vladimír Frčo

Mám rád pokoj, rozvážnosť, adrenalín, akciu a oxymoróny. Som security expert, bloger, paintballový hráč, tréner, … Žijem bežný život obyčajného človeka.

More from Medium

Blockchain project promotion — trends and focus in 2022

Open Source Round 1: Read other people’s code —  Part 2

Understanding Gen Z Humor

BERSIPA STRING DISTRIBUTED LEDGER TECHNOLOGY