PDCRehber
Published in

PDCRehber

PACT (Anti-Cheat) Rehberi

Turnuva kurallarında belirtilen etkinlikler öncesinde yüklemeniz gereken PlayDecent Anti-Cheat Terminal hakkındaki tüm sorularınızın cevapları burada!

  1. PACT’ı aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Program sadece Windows kullanıcıları içindir.

PlayDecent Anti Cheat Terminal İndir!

Detaylı bilgi için PlayDecent yöneticilerinden destek alabilirsiniz. Programın sicilini kontrol etmek isterseniz aşağıdaki kaynaklardan kontrol sağlayabilirsiniz:

Virustotal
Google Transparency Control
URLVoid

2. Dosyaya tıklayarak kurulum işlemini başlatınız.Açılan pencerede ”Next” butonuna tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.

3.Kurulum Yardımcısı ekranından istediğiniz yükleme konumunu seçerek tekrar “Next” butonuna tıklayın.

4. Kuruluma aşağıdaki adımları izleyerek devam edin. “Installation Complete / Yükleme Tamamlandı” yazısını gördükten sonra “Close/Kapat” butonuna tıklayarak kurulumu sonlandırabilirsiniz.

Yükleyiciyi kapattıktan sonra masaüstünüzde “PlayDecent Anti-Cheat” kısayolunu göreceksiniz.

5. Masaüstünde oluşan kısayola tıkladığınızda oturum açma pencesi ile karşılaşacaksınız.

ÖNEMLİ NOT: Uygulamaya giriş yapmak için PlayDecent üzerinden bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Aşağıda bulunan adımları takip ederek bu işlemin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

6. PlayDecent’a giriş yaptıktan (Log-In) sonra sağ üst köşede bulunan “Profilim” sekmesine tıklayınız.

7. Profil sayfanıza girdikten sonra sol altta bulunan “Account Settings”(Hesap Ayarları) bölümüne gidiniz.

8. Buradaki “Yeni Şifre” bölümüne belirleyeceğiniz yeni şifrenizi yazınız.

Burada belirleyeceğiniz şifreye alternatif olarak “Giriş/Log-in” ekranında bulunan Reset Password kısmından şifrenizi değiştirmeyi de tercih edebilirsiniz.

9. Şifre belirledikten sonra masaüstünden PACT’i açıp; “Username or e-mail” kısmına eposta adresinizi, “Password” kısmına da az önce belirlediğiniz şifrenizi yazıp uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

10.Giriş işlemlerini tamamladıktan sonra PACT açılacak ama aktif olmayacaktır. PACT’in aktifleşmesi için maç saatiniz geldiğinde PlayDecent üzerinde size özel açılan turnuva lobisinde olmanız gerekmektedir.

PACT işlemler konusunda size yönlendirme sağlayacaktır.

11. Turnuva lobisine girdiğinizde PACT açık değilse mutlaka çalıştırın yoksa sunucunuz açılmaz.(PACT mecburi olmayan turnuvalarda bu işlem gerçekleşmeyecektir.)

Sunucu açılmazsa, oyuncular Operatör Çağır tuşuna basabilirler. Sunucu oyunculardan birinde PACT’in açık olmamasından dolayı açılmıyorsa, lobiye gelen admin gerekli kontrolü kendi ekranından görür ve oyuncuları uyarır!

Maç başladıktan sonra PACT’ın açık olmaması bulunduğunuz maçta hükmen mağlup olmanıza sebep olur!

12. Maçınız bittikten sonra PACT’ı güvenle kapatabilirsiniz. Başka anti-cheat yazılımları ile çakışma yaratmaması için PACT’i sadece PlayDecent üzerindeki maçlarınızda kullanınız. PACT çalışırken de diğer anti-cheat yazılımlarını lütfen kapatınız.

Tüm bu süreç boyunca adminlerimize turnuva lobilerinden “Operatör Çağır” tuşuna basarak ulaşabilirsiniz.Adminlere PACT konusunda yardım istediğinizi söylerseniz size özel mesajla yardımcı olacaklardır.

Başka yardımcı olabileceğimiz bir konu olursa bize aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA!

PACT, Türkiye’de espor oyunları için tasarlanmış ve geliştirilmiş ilk tamamlayıcı Anti-cheat(Hile tespit) yazılımı olup, PlayDecent’ın geliştirdiği espor teknolojileri kapsamından TÜBİTAK tarafından da desteklenmektedir Program uluslararası oyun firmaları ile iletişim içinde geliştirilmekte ve oyunların kendi hile koruma uygulamaları ile uyumla çalışmaktadır.

PACT yabancı muadillerine kıyasla çok daha öz veri toplamakta ve bunu sadece siz oyunlarınızda ve PlayDecent lobilerinde iken yapmaktadır. (Bazı diğer AC programlarının aksine, sadece siz platformumuzda oyun oynarken aktiftir.) Ayrıca bilgileriniz sondan sona şifreli bir şekilde iletilmekte ve sadece detaylı hile incelemesi durumunda sadece PlayDecent ekibi (organizatörlerle paylaşılmaz)tarafından kontrol edilir.

Buna rağmen etkinliklerimiz haricinde isterseniz programı silebilir veya PlayDecent üzerinden bir ileti açarak tüm verilerinizin platformumuzdan silinmesini talep edebilirsiniz. PACT verileri inceleme amaçlı olarak sistemimizde 14 gün boyunca tutulmaktadır.

Tüm bunlar haricinde PlayDecent’ı daha iyi tanımak ve daha detaylı bilgi almak isterseniz playdecent.com/corporate adresinden hakkımızda bizi destekleyen kurumlar hakkında bilgi sahibi edinebilirsiniz. Türkiye’nin ilk espor altyapı platformunun gelişmesindeki katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

Başka yardımcı olabileceğimiz bir konu olursa aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız ve platformumuz üzerinden 7/24 bizimle iletişime geçebilirsiniz.

discord.gg/A4PP9Yw

facebook.com/playdecent

instagram.com/playdecent

twitch.tv/playdecent

— — — — Copyright © 2020 PlayDecent, — — Tüm hakları saklıdır. — —

--

--

--

PlayDecent her türden ve seviyeden espor oyuncusuna, çeşitli oyun etkinliklerine kolayca katılabilmesi için gerekli araçları sunan otomasyonlu espor altyapı platformudur.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
PlayDecent

PlayDecent

Esports Made Easy — Türkiye’nin İlk Online Espor Altyapı Platformu

More from Medium

Weekly Update #01 — Neko Saga

Caring for Your Governance Token

A Community Roasts its Scammer Dev

Fresh Sounds Podcast, Playlist & 11 Global Indie Song Reviews