Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, ama LinkedIn ünvanları da yabana atılmaz.

Ünvanınız, LinkedIn aramalarında insanların sizi bulmaları için 120 karakterlik sahneniz oluyor, bu sebeple kim olduğunuzdan çok, ne yaptığınızı anlatması gerekiyor. Rakiplerinizin değil, sizin isminize tıklanması için akılda kalıcı ve aynı zamanda dikkat çekici olması gerekiyor.

Aşağıda dünyanın çeşitli yerlerinden birkaç İK uzmanın LinkedIn ünvanlarını listeledik.

1. Bilgi Veren Ünvan

Greg Savage bir çok iş yapıyor ve bu yüzden kendisini ve markası Firebrand’i öne çıkarmayı tercih etmiş, fonksiyonel ve bilgi veriyor.

2. Anahtar Kelime Sıralaması

LinkedIn’de SAP recuiter, SAP headhunter ya da yalnızca SAP anahtar kelimesi ile arama yaptığınızda, listenin başında Daniel Patel’i göreceksiniz — bu da anahtar kelime sıralamasının işe yaradığını gösteriyor. Özelleştirilmiş URL’sinde bile “SAP” var :)

3. Network Kraliçesi

Stacy Donovan Zapar’ın çok sayıda bağlantısı var ve bunu bilmemizi istiyor. İlk gördüğünüz andan itibaren akılda kalıcı bir profil yaratmış.

4. Rakamların Adamı

Glen Kathey bir analiz uzmanı ve sayılar kullanarak ustaca bir şekilde konusunun uzmanı olduğu vurgusunu yapıyor.

5. Temel Bilgiler ve Harika bir Fotoğraf

Melanie Benwell oldukça basit bir tanım tercih etmiş ama resmi o kadar iyi ki, ortalama bir İK uzmanına göre daha fazla tıklanması muhtemel!

6. İletişim Bilgileri ve Değerleri Net Olarak Ortaya Koymak

Methods Danışmanlık’tan Ben Stanfeld iletişim bilgilerini açıkça paylaşmış — İsmini gören herkes telefon numarasına da kolaylıkla ulaşabiliyor. Bunun yanında nasıl değer sağladığını ve bunu kim için yaptığını da net olarak belirtiyor.

7. Yüksekten Uçmak

Elles Piets’in Hollanda ve Telekom Endüstrisinde bir çok bağlantısı olduğu açık ama kariyerinizi nasıl “uçuracağı” gizemli bir umut olmuş.

8. İyi bir slogan ve URL

Betsy Curtin’in işinin kelime oyununa elverişli bir ismi var ve o da bunu iyi kullanıyor — “Taze yetenekler, lezzetli kariyerler” gibi. Ayrıca şirketinin URL’sini de bunların yanına koymuş.

9. Şirket içi İnsan Kaynakları Uzmanı

Şirket içi İnsan Kaynakları Uzmanı’nın söyleyeceği pek fazla şey olmayabilir, gün içinde yığınla görüşme yapmakla meşguldürler. Tammy Dutremble da fazla detaya girmemiş.

10. Jüri Özel Ödülü

Michael Bense yaratıcı bir yolu tercih etmiş ve gayet komik ve akılda kalıcı bir başlık olmuş.

Sizce hangisi daha iyi bir tercih? Bunlara eklemek istediğiniz örnekler var mı? Yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: http://linkhumans.com/blog/linkedin/10-linkedin-headline-examples-of-recruiters

Like what you read? Give PeopleBox a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.