Şirketinizin Burcunu Biliyor musunuz?

Yıldızların hayat akışınızı etkilediğine inanıyor musunuz? Bu soruya evet ya da hayır diye cevap vermeniz önemli değil. Fakat hepimiz kabul etmeliyiz ki astroloji gerçekten çok yol katetti ve etkilediği kitleleri inanılmaz şekilde genişletti ve çeşitlendirdi.

Tüm bunları bir kenara bırakacak olursak yıldız haritamızı incelemek kişiliğimiz, yapmak istediklerimiz ya da duygularımız hakkında düşünmek için eğlenceli bir ilk adım. Üstelik sadece kişisel yıldız haritanıza değil, şirketinizin de yıldız haritasına bakarak şirketinizin öne çıkan özellikleri üzerine düşünebiliyorsunuz.

İnternette araştırma yaptığınızda şirketin burcuna; şirketin kuruluş tarihi, ticarete atılma tarihi ya da fikrin çıkış tarihi dikkate alınarak karar veriliyor. Fakat şirket kültürünü ve yapısını oluşturan yegane şey çalışanlardır. Bu nedenle bizce şirketin burcu çalışanların burçlarının etkisindedir.

Pisano, 2014 yılında müşteri deneyimini işletmelere için kolaylaştırmak için gerçek-zamanlı dijital anket hazırlayan bir yazılım şirketi. Pisano 4 kişiyle başladığı yoluna, bugün, 20 kişi ile devam ediyor ve gün geçtikçe daha da büyüyor. Pisano şirket kültürüne kurucularından sonra katılan her bir çalışanı kişisel olarak farklı farklı katkılarda bulundu. Pisano’nun başarıyla yoluna devam etmesinde en büyük etkenlerden biri de her çalışanın şirket kültürüne bir şeyler katarak farklılıklarla çatışmak yerine şirketi geliştirmesiydi.

Pisanolular’ın burç geneline bakınca şu 3 burç ön plana çıkıyor. Yay, kova ve yengeç. Bu öne çıkan üç burç Pisano kültürüne şu 3 özelliği katıyor.

Öğrenme Aşkı

Pisanolu Yaylar’dan gelen bu özellikle, Pisano kültüründe çalışanlar daima kendini geliştiriyor ve elini taşın altına koymaktan çekinmiyor. Pisano hiç yılmadan çalışmasıyla müşterilerine güven veriyor ve böylece birçok başarı hikayesine imza atabiliyor. Bunun yanında Pisanolular yay etkisiyle hiçbir zaman yılmaz, yaptığı hatalardan ders alır ve daha ileriye gitmek için çabalar.

Yenilik Peşinde Koşma

Pisanolu Kova’lar yenilik peşinde koşan yanlarını şirket kültürüyle harmanladı. Pisano müşterilerinden gelen geri bildirimlerle daha iyi hizmet verebilmek için sürekli çalışan bir ekip, müşterilerinin isteklerini yaratıcı yöntemlerle sürekli destekliyor. Buna bir de cesur adımlar atmaktan çekinmemeyi ekleyebiliriz. Pisano ekibinden her an her şey beklenebilir. Ekipten kesinlikle “yağında kavrulma” gibi bir şey beklenmez.

Geliştirmek, büyütmek ve beslemek

Yengeç Pisanolular’ın, Pisano’nun her gün biraz daha büyüyen yapısına yaptıkları katkı yadsınamaz. Bir start-up’ın büyümesi için özveri ve çaba gerektiği için Yengeç burcunun bu özelliği güvenle büyümek isteyen şirketler için biçilmiş kaftan. Ayrıca Pisano kendi içinde iletişimi çok güçlü bir ekip çünkü dinlemenin çözüm için en büyük adım olduğunu biliniyor. Zaten Pisano ürününün de çıkış mottosu “müşterileri dinlemek.”

Astroloji bir yana herkesin içinde sakladığı potansiyelin tümünü ortaya çıkarmak için desteğe ihtiyacı vardır. Bir şirketi başarılı yapan şey şirket insanlarının potansiyellerini kullanabilecekleri fırsatlar yaratmaktır. Pisanolular’ın burcu ne olursa olsun şirkete olumlu katkıda bulunmaları bundan kaynaklanıyor.