Neden Web Chat Özelliğini Hemen Kullanmalısınız?

Müşterilerinizin, onlara verdiğiniz ürün/hizmetle ilgili merak ettiklerine ya da yaşadıkları sorunlara çözüm aradıklarında sizi karşılarında bulamamaları düzeltmesi zor sonuçlar doğuracaktır. Beyaz Saray Müşteri İlişkileri Ofisinin yaptığı bir araştırmaya göre müşteri kötü bir deneyimi çözüme kavuşmazsa iyi bir deneyim yaşayan müşterilere göre sesinini iki kat daha geniş kitleye duyuruyor.

Durum böyle olunca klasik yöntemlerin yanına yenilerini ekleyerek rakiplerimiz arasından sıyrılmanız gerekiyor. Size bir önerimiz var: Web chat!

Web Chat Nedir?

Web chat ürününü kullandığınızda web sitenizin ana sayfasında bir konuşma kutucuğu açılır. Sistemin öteki tarafında bulunan müşteri temsilciniz kendisini tanıtıp yardıma ihtiyacı olduğunda buradan kendisine ulaşabileceğini söyleyerek kullanıcı ile sohbeti başlatır.

Web chat üzerinden kullanıcı ile konuşma başlatmadan önce anket formlar aracılığıyla merak ettiğiniz soruları kullanıcılara sorabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcıdan, buradaki konuşmasına başlarken izinli şekilde mail ve temel bilgilerini alarak daha kişisel bir iletişim başlatabilirsiniz.

Web Chat Ürününü Kullanmanın İşletmenize Yararları Nelerdir?

  • Web chat, müşteri servisi ve satış ekibinizin üzerinden yük alır ve böylece bu ekiplerinizin performansını arttırır.
  • Çağrı merkezinde bir çalışan sadece bir müşteri ile ilgilenebilirken web chat sisteminde bir çalışan birden fazla müşteriyle ilgilenebilir. Çağrı merkezine ek olarak web chat ürünlerini kullanmanız çağrı merkezinizin daha başarılı sonuçlar almasını da sağlayacaktır.
  • American Marketing Association’ın yaptığı araştırmaya göre müşteriler sunulan web chat hizmeti potansiyel müşterileri, müşteriniz haline gelmesi oranını (conversation rate) %20; yatırım getirinizi (ROI) ise %300 artırıyor.
  • Müşteriler her yerden ulaşabildikleri bir işletmeyle çalışmayı ve oradan hizmet almayı daha çok seviyor. Çünkü işletmenin her an kendisini dinlediğini ve yarı yolda kalmayacağını biliyor.
  • Web chat başlamadan önce 3 saniye içinde müşteriden izinli olarak alınan kişisel bilgilerle hem chat deneyimini kişiselleştirir hem de CRM sisteminizi güçlendirirsiniz. Web chat verilerini, hızlı bir şekilde, müşteri özelinde ve gelen raporlara dönüştürebilirsiniz. Böylece web chat üzerinden yaptığınız rapor sonuçları sizi daha sağlıklı ve güçlü aksiyon planlarına götürür.

Web chat’in tüm bu yararlarını nereden mi biliyoruz? Çünkü Pisano ekibi olarak müşterilerimize web chat hizmeti de sunuyoruz. Pisano’nun mükemmel raporlama sistemi sayesinde web chat deneyimininiz hiç bu kadar kusursuz olmamıştı.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.