6 powodów, dla których DiCaprio nie dostał Oscara.

Co prawda do rozdania Oscarów jeszcze trochę czasu, ale wszyscy wiemy, kto go nie dostanie — Leonardo DiCaprio. Nie będę tu dyskutować o tym, jakim jest aktorem i czy na niego zasłużył (bo jest bardzo dobry i oczywiście, że tak), skupię się na powodach DLACZEGO tak się dzieje.

Macie pewnie swoje teorie (o ile poświęcacie czas DiCaprio. On pewnie jest zajęty kolejną modelką VS i nawet o tym nie myśli), ale przedstawię wam 6 kompletnie oderwanych od rzeczywistości teorii spiskowych, w które ktoś nawet może uwierzyć. Gdyby to był artykuł napisany po angielsku, a ja mieszkałabym w Stanach, miałyby spore szanse na zyskanie miana PRAWDZIWYCH.

  1. DiCaprio dostał Oscara za każdą świetną rolę, jaką stworzył, ALE telewizja nigdy tego nie pokazała, podtrzymując kult biednego niedocenionego aktora. Będący na miejscu, oglądający to na żywo na czas przyznania tej nagrody stracili nagle słuch i wzrok.
  2. Leo tak naprawdę nie istnieje, jest jedynie zbiorową halucynacją całej ludzkości. To dość sensowne. Jak ktoś, kto nie istnieje, może dostać nagrodę?
  3. DiCaprio jest członkiem sekty, która zabrania mu przyjęcia Oscara. Uważają, że to za bardzo mainstreamowe i nie chcą w swoich kręgach skażonych tą nagrodą aktorów. Podobno jest w niej także Brad Pitt. Nie, ta sekta to nie hipsterzy.
  4. Jest tak skrajnym homofobem, że nie przyjmie nagrody, która przedstawia nagiego mężczyznę. Nawet, jeśli ten mężczyzna pokryty jest 24-karatowym złotem i zakrywa strategiczne miejsca mieczem.
  5. Nie chciał pójść do wyra z kimś, kto odpowiada za dawanie Oscarów (np. patrz punkt wyżej) lub wszedł do wyra komuś, kto jest z kimś kto za to odpowiada. Zawiłe. Jak cały #showbiznes.
  6. Titanic doprowadził do płaczu największych twardzieli (także tych, którzy odpowiadają za rozdawanie złotego ziomeczka) i uznali, że w życiu nie dadzą nagrody komuś, kto skłonił ich do wypłakiwania oczu.

Oczywiście istnieje szansa, że DiCpario nie dostał Oscara, bo nie postarał się, bo zagrał w niezbyt dobrym filmie (ta!), że mu nie zależy (a komisja lubi, jak zależy), że po prostu cieszy się z grania… jasne.

W którą z teorii wierzycie najbardziej?


Originally published at leratajczak.pl on June 17, 2015.

Like what you read? Give Paula Ratajczak a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.