CopyPaste #2 — Spectacles — czyli okulary Snapchata (Snap Inc.)

Trochę ponad tydzień temu ruszyła w USA sprzedaż nietypowych okularów od twórców Snapchata. Jeszcze przed premierą budziły wielkie emocje. Jak wygląda sytuacja po sklepowej premierze?

Snapchata zna już chyba każdy, to ta aplikacja od pieskowych selfie. To ona wprowadziła AR pod strzechy, nie wbijając do głowy użytkownikom — „To AR, zobaczcie musicie tego używać”. Tylko zbudowało o to rozwiązanie wartość dla użytkowników. Najpierw zmieniła się nazwa firmy na Snap Inc. a teraz zmienia się ich cały koncept strategii.

No właśnie, czy ich nowe okulary staną się czymś więcej niż ciekawostką? Wired sugeruje, że to początek nowego trendu „Camera-First”.

Póki co ich dystrybucja ogranicza się do terenu USA oraz automatów vendingowych. Gdyby ktoś chciał sprowadzić je dla siebie to na eBay’u ich ceny są delikatnie mówiąc wysokie i chwili pisania tekstu w wielu przypadkach dobijają do tysiąca dolarów.

Jesteście ciekawi jak sprawdzają się one w codziennym użytkowaniu polecam post Michała Brańskiego, który jest już ich użytkownikiem

Jeśli chcecie się poczuć jak posiadacze Spectacles („Patrzałek” jak ktoś je kiedyś określił) to powstało pierwsze narzędzie które ma przerobić dowolny materiał wideo na taki przypominający ten z okularów, czyli wyświetlany w okręgach.

Jeśli Snap Inc. ogarnie do lata model dystrybucji to latem 2017, najmodniejszymi oraz najbardziej pożądanymi okularami na plażach wśród młodych osób. Ciekawostka, jakich wiele ale to kiedyś właśnie tak się mówiło o Snapchacie, dziś firma jest wyceniana na miliardy dolarów a Mark Zuckerberg jak i cały Facebook mają jednocześnie kompleks jak i obsesję na jego punkcie.


CopyPaste to cykl w którym będę zbierał i dzielił się ciekawymi informacjami, tekstami itd. z którymi w mojej ocenie warto się zapoznać.