Nauka programowania – w domu, czy na kursie?

Kiedy myślimy o nauce, pojawia nam się obraz siedzenia w szkolnej ławce i systemu, w którym nauka odbywa się tylko podczas wieloletniego chodzenia do szkoły lub na uczelnię. Gdy mowa o nauce programowania, myślimy, że jest to proces długotrwały, nużący, a w dodatku czasochłonny i trudny. I tylko dla młodych — najlepiej jeszcze przed maturą.

Jednak w rzeczywistości jest to łatwiejsze. Możesz wybrać jedną z dwóch dróg:

1. Naukę samemu.

Wiele osób poleca tę drogę. Wystarczy być zmotywowanym, cierpliwym, a co za tym idzie — zawziętym. Mieć sporo wolnego czasu i wytrwale zdobywać wiedzę. Od czego zacząć? Najlepiej od początku! Dowiedz się jakie są podstawowe umiejętności, które musisz nabyć. Usiądź przed komputerem. Po jednej stronie przygotuj sobie dużą kawę, po drugiej podręcznik i… zacznij programować. Wszystkiego musisz dowiedzieć się sam i od siły Twojego zapału zależy czy zrozumiesz, o co chodzi, i czy uda Ci się rozwiązać dany problem. Dzięki takiemu podejściu do sprawy zaoszczędzisz pieniądze i dostosujesz rytm nauki do swoich indywidualnych potrzeb. Najważniejsza przy samodzielnej nauce jest jednak wysoka samodyscyplina — bez niej nic się nie wydarzy.

2. Naukę na kursie.

Niestety, nie każdy ma tyle wolnego czasu, by szukać i załatwić wszystko samemu. Niektórzy też nie mogą pozwolić sobie na sytuację “Może się uda, a może nie” lub po prostu nie chcą wywarzać otwartych drzwi. Chcą mieć pewność, że nie tylko zaczną, ale też skończą — zrozumieją, nauczą się, przez cały czas mając kogoś, kto odpowie na każde pytanie. To właśnie dla takich osób są przygotowane kursy. Są płatne, ale dają pewność, że spędzony czas (wystarczy ok. 150 godzin) i wydane pieniądze zwrócą się z nawiązką. Własne zaangażowanie i praca z doświadczonym trenerem są kluczem do sukcesu. On pilnuje rytmu i właściwego programu, który pozwala osiągnąć założony cel: zostać programistą. Zwraca uwagę na błędy, niedociągnięcia, daje cenne wskazówki. Każdy kursant ma zapewniony darmowy staż w dowolnym profesjonalnym software housie i gwarancję pracy — bo na tym rynku nie ma bezrobocia. Wisienką na torcie jest certyfikat, który pozwala realizować kursantowi jego własny plan.

Usiądź wygodnie i spokojnie zastanów się, co będzie bardziej komfortowe, co odpowiada Twoim potrzebom i… działaj! Programowanie to dobry wybór na przyszłość.

Myślenie, że trzeba być młodym, a dla tych po trzydziestce jest już za późno, jest mylne i nieaktualne. Bez względu na to, czy jesteś przed maturą i planujesz zostać programistą, czy chcesz zmienić zawód, bo nie lubisz swojej pracy, to wiedz, że jest to możliwe. Wystarczy wybrać swoją akademię programowania.

Jak to powiedział dyrektor zarzadzający jednej z poważnych firm: “studia nie mają znaczenia, liczą się umiejętności”.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.