Go to Medium po polsku
Medium po polsku
Letter sent on Sep 22, 2016

W ostatnim tygodniu na Medium (17.09–23.09)

Cześć! W ten piątkowy poranek mamy dla Ciebie kilka ciekawych historii, które pojawiły się w ostatnim tygodniu na polskim Medium. Jeśli spodoba Ci się któraś z nich, zachęcamy do polecenia jej na Medium i udostępnienia swoim znajomym.

W ten piątek polecamy:

Jedna rada, która odmieniła bieg mojej kariery

Autor: Darius Foroux · tłum.: Adam Łukasiak w The Grist · 3 min

Kiedy zacząłem pracę w korporacji, poprosiłem bardziej doświadczonych kolegów o rady. Od większości z nich usłyszałem coś w stylu: „Staraj się zdobyć sympatię ważnych osób w firmie.” To taki korporacyjny eufemizm oznaczający podlizywanie się.

Mój “System kontroli nawyków”, czyli dlaczego mój pies jest szczęśliwszy, a ja piszę artykuły.

Autor: Arkadiusz Kumpin · 6 min

Myślę, że każdy z nas próbował już przynajmniej kilka razy wprowadzać nowe lub eliminować stare nawyki. Mimo braku sukcesów przy każdej kolejnej próbie zabieramy się za to tak samo, jak wcześniej i wierzymy, że tym razem efekty będą inne. UWAGA: nie będą.

Noc w powieści czy powieść w nosie?

Autor: Michał Kłosowski · 6 min

Polacy czytają coraz mniej. Mimo początkowego wzrostu liczby przeczytanych książek w latach 2012–2014 okazało się, że w 2015 roku książkę w Polsce przeczytało tylko 37% badanych.

Czyżby Google nauczyło się w społeczności?

Autor: Paweł Lipiec · 3 min

YouTube chce mocnej związać się z twórcami. A może raczej powinienem napisać “chce bardziej związać twórców ze swoją platformą”. Kiedy wszyscy biją się o prymat na płaszczyźnie wideo, Google poszerza funkcjonalność YT o aspekty społecznościowe. Czy będzie z tego drugi Google+? Nie sądzę.

Twój nowy samochód zastanawia się kogo zabić

Autor: Bartek Zaborowski · 4 min

Nazywamy rzeczy inteligentnymi, myślącymi, ale mimo wszystko nie mają one przecież świadomości (jeszcze). Ogólnie rzecz biorąc nie muszą mierzyć się z konsekwencjami swoich działań. Nie będą opłakiwać straty bliskiego, albo nie będą cierpieć przy rehabilitacji po wypadku. Pytanie więc co taka zimnokrwista maszyna ma zrobić w przypadku kiedy wszystkie jej możliwości analityczne skończą się na wniosku, że ktoś musi zginąć?

Kariera Designera… czyli kilka porad jak znaleźć wymarzoną pracę

Autor: Rapidographs w PolishDesigners · 11 min

Częstym tematem, który przewija się w naszych dyskusjach na grupie 
Polish Designers są poszukiwania pracy. W Polsce i zagranicą. Dla wielu przygotowania do znalezienia Dream Job to chleb powszedni, aczkolwiek jeśli szukasz swojej pierwszej pracy albo w jej poszukiwaniu chcesz się wybrać poza granice Polski, przyda ci się garść porad.

Obserwuj Medium Polska na Twitterze i Facebooku.