Go to Medium po polsku
Medium po polsku
Letter sent on Apr 7, 2016

W ostatnim tygodniu na Medium (2.04–8.04)

Cześć! W ten piątkowy poranek mamy dla Ciebie kilka ciekawych historii, które pojawiły się w ostatnim tygodniu na polskim Medium. Jeśli spodoba Ci się któraś z nich, zachęcamy do polecenia jej na Medium i udostępnienia swoim znajomym.

W ten piątek polecamy:

Wychodząc naprzeciw potrzebom wydawców

W tym tygodniu na Medium wprowadziliśmy nowe funkcje dla publikacji oraz narzędzie do migracji blogów. Teraz każda publikacja może dostosować swój własny layout, wybrać kolor i pasek nawigacyjny. W panelu edycji publikacji dostępne jest również narzędzie, które pozwala na importowanie całego archiwum Wordpress.

Co więcej, rusza beta programu Revenue, dzięki któremu wydawcy na Medium będą mogli zarabiać na publikowaniu treści.

Jeśli jesteś zainteresowany przeniesieniem swojego bloga lub publikowaniem na Medium i masz pytania dotyczące publikacji, importowania blogów lub programu Revenue, napisz do nas na polish@mediuminternational.com lub skontaktuj się z pomocą Medium pod adresem yourfriends@medium.com.

25 życiowych prawd, które chciałbym znać 10 lat temu

Autor: Darius Foroux · tłum.: Adam Łukasiak w The Grist · 5 min

Lubię uczyć się na swoich błędach, ale jeszcze bardziej lubię uczyć się na błędach innych. Mam to szczęście, że od lat mogę korzystać z doświadczeń moich wspaniałych mentorów, nauczycieli, rodziny i przyjaciół. (…) Zrozumienie niektórych z nich zajęło mi sporo czasu. Jednak trwałoby to znacznie dłużej, gdybym musiał dojść do nich wszystkich sam.

Holenderskie referendum nt. Ukrainy: Zmiana zasad gry w Europie

Autor: VoxEurop w VoxEurop Polska · 3 min

Szóstego kwietnia Holendrzy wypowiedzą się w referendum, czy rząd powinien ratyfikować umowę stowarzyszeniową między Unią Europejską a Ukrainą. Zwycięstwo zwolenników “nie” będzie kolejnym ciosem dla UE, ale jednocześnie wpłynie pozytywnie na relacje między zwykłymi obywatelami a oderwaną od nich elitą podejmującą najważniejsze decyzje oraz Unią nękaną deficytem wiarygodności.

„Szlak bałkański jest zamknięty”

Autor: Matthew Halaba · 4 min

Jeżeli chcemy pozbyć się terrorystów w Europie, to musimy zmusić naszych polityków, żeby spojrzeli na tych ludzi jak na ludzi, a nie jak na numery. Musimy się pochylić i zweryfikować każdą z tych osób z osobna, a nie zakładać z góry (błędnie), że wpuścimy do Europy ludzi z numerami od jeden do miliona, a numer milion pierwszy zostanie po tureckiej stronie Europy.

9 rzeczy, które odkrywasz podczas odstawienia mediów społecznościowych

Autor: Bartosz Cicharski · 4 min

Tak jak pisałem na blogu, przez cały okres Wielkiego Postu nie korzystałem z social mediów. Zero Facebooka, Twittera, Ello czy Naszej Klasy. Zostawiłem sobie tylko Messengera i aplikację do grup na fejsie (muszę korzystać z dwóch). Ale post się skończył. I jakie są spostrzeżenia z takiej przerwy?

Bilet, bagaż i jazda. Singapur.

Autor: Pawel Wieladek · 9 min

Singapur to miasto, w którym największą atrakcją nie są antyczne zabytki, czy piękno natury, ale kultura, kuchnia i nowoczesna architektura. Przez swoje położenie geograficzne i kolonialną historię na jednej małej wyspie żyją obecnie potomkowie przybyszów z buddyjskich Chin, sąsiedniej muzułmańskiej Malezji, hinduistycznych Indii oraz kolonizatorów z Anglii…

Obserwuj Medium Polska na Twitterze i Facebooku.