Go to Medium po polsku
Medium po polsku
Letter sent on Aug 25, 2016

W ostatnim tygodniu na Medium (20.08–26.08)

Cześć! W ten piątkowy poranek mamy dla Ciebie kilka ciekawych historii, które pojawiły się w ostatnim tygodniu na polskim Medium. Jeśli spodoba Ci się któraś z nich, zachęcamy do polecenia jej na Medium i udostępnienia swoim znajomym.

W ten piątek polecamy:

Cała (niewygodna i nieciekawa) prawda o pewności siebie

Autor: Herbert Lui · tłum.: Adam Łukasiak w The Grist · 6 min

Cytat przypisywany Henry’emu Fordowi głosi: „Jeśli sądzisz, że potrafisz, to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz — również masz rację.” Być może przychodzi ci to na myśl, gdy patrzysz jak inni ludzie — na pełnym luzie, z głową podniesioną do góry i bez wahania — robią dokładnie to, co sam zawsze chciałeś zrobić.

Strach przed wojną

Autor: Tomek Woźniak · 3 min

Jestem człowiekiem, który nie zaznał trudów wojny. Ominął mnie nawet stan wojenny i śmiało mogę powiedzieć, że cały czas żyłem i żyję w wolnym kraju. Statystycznie wszyscy żyjemy w najspokojniejszych czasach w historii ludzkości. Słowne przepychanki, prężenie muskułów i porównywanie bicepsów było, jest i będzie obecne zawsze, zmienia się jedynie forma. Mimo to, oglądając czy czytając wiadomości, czuję lekki niepokój.

Pułapka produktywności

Autor: Paweł Muzyka · 4 min

Czy zdarza ci się, że kiedy masz wolne, od razu zabierasz się za remont domu, który nie wymaga remontu, albo porządkowanie i tak już idealnego ogrodu? Wykonujesz czynności, które mogą zaczekać, byle wypełnić w kalendarzu ostatnie puste prześwity? Szukasz pretekstu, by zająć czymś ręce i uciec od dręczącego sumienie nicnierobienia? Od uczucia, że zmarnowałeś dzień, nie będąc dość produktywnym?

Pixelmator — program, dla którego zrezygnowałem z Photoshopa

Autor: Daniel Marcinkowski w Daniel Marcinkowski · 4 min

Może i specjalista od grafiki ze mnie żaden, ale od kilku lat staram się powoli opanowywać obsługę Photoshopa. Jego podstawowe funkcje nie sprawiają mi problemów, o czym zresztą świadczą elementy graficzne przewijające się na moim blogu — wszystkie stworzyłem sam…

Dookoła Trentino. Rowerem po Dolomitach

Autor: Znajkraj Adventure Travel · 11 min

Prawie pięćset kilometrów na rowerze, cztery alpejskie przełęcze, w tym dwie terenowe, setki ciao i salve od i do włoskich kolarzy, dwie burze wysoko w górach…

Bądź jak Hank Moody

Autor: Mateusz Gawliński · 3 min

Po ponownym obejrzeniu Californication (jest to jedyny serial, jaki obejrzałem dwukrotnie w całości) spisywałem moje spostrzeżenia co do postaci granej przez Davida Duchovnego. Jak być Hankiem Moodym?

Obserwuj Medium Polska na Twitterze i Facebooku.