Go to Medium po polsku
Medium po polsku
Letter sent on Jan 29, 2016

W ostatnim tygodniu na Medium (23.01–29.01)

Cześć! W ten piątkowy poranek mamy dla Ciebie kilka ciekawych historii, które pojawiły się w ostatnim tygodniu na polskim Medium. Jeśli spodoba Ci się któraś z nich, zachęcamy do polecenia jej na Medium i udostępnienia swoim znajomym.

W ten piątek polecamy:

Zdezorientowany człowiek. Kryzys jako norma

Autor: andrzej jozwik · 5 min

Uznajmy, że kryzys jest właściwym stanem nowoczesności, tylko nie potrafimy się z tym faktem oswoić. Uparcie wypatrujemy na horyzoncie symptomów normalności, chwytając się każdej fatamorgany. Portem, do którego szczęśliwie przybyliśmy miał był porządek liberalno-demokratyczny.

Kultura pośpiechu i przemęczenia

Autor: Michał Łuczak · 3 min

Jeśli ktoś się porusza w podobnych środowiskach co ja, zapewne ma wrażenie, że robi zdecydowanie za mało. Powszechne zjawisko niedoczasu, religia efektywności, technologia nadpracy — wszystko to zżera ambitnych, wykształconych i chcących od życia więcej, chcących co najmniej tyle, ile widzą na ciągle wypływających na oceanie social media obrazach.

Jak się zmobilizować do pracy z domu?

Autor: Paweł Wrzeszcz w Remote Work Essentials · 13 min

Mam przed oczami taki obrazek: wstaję rano, odprowadzam córkę do przedszkola, zjadam śniadanie i w pewnym momencie przychodzi moment wirtualnego “pójścia do pracy”. Otwieram laptopa i… czasem ciężko się zmobilizować. Też tak masz?

Przemoc w Kolonii zmienia wszystko

Autor: VoxEurop w VoxEurop Polska · 3 min

W sylwestrową noc co najmniej 500 kobiet było napastowanych, przede wszystkim seksualnie, przez tłum kilkuset młodych i nietrzeźwych mężczyzn „obcego pochodzenia”. Policja nie zdołała zapobiec przemocy. Wydarzenia z Kolonii są ciosem w politykę otwartych drzwi Angeli Merkel.

Starość? Czemu nie?

Autor: Iza Meyer · 4 min

Często myślę o nadchodzącej starości. Nie buntuję się, próbuję znaleźć dobre strony. W sumie przecież nie starzeję się sama, ale ludzie wokół mnie też się starzeją. Niektórzy nawet umierają. Staram się z tym pogodzić.

Otrzymujesz tę wiadomość, bo obserwujesz publikację Medium po polsku w serwisie medium.com. Jeśli nie chcesz otrzymywać od nas maili, możesz się wypisać klikając Unsubscribe poniżej lub zmieniając ustawienia swojego konta.

Obserwuj Medium Polska na Twitterze i Facebooku.