Go to Medium po polsku
Medium po polsku
Letter sent on Jan 12, 2017

W ostatnim tygodniu na Medium (7.01–13.01)

Cześć! W ten piątkowy poranek mamy dla Ciebie kilka ciekawych historii, które pojawiły się w ostatnim tygodniu na polskim Medium. Jeśli spodoba Ci się któraś z nich, zachęcamy do polecenia jej na Medium i udostępnienia swoim znajomym.

W ten piątek polecamy:

Jak ćwiczyć 312 razy w roku

Autor: Darius Foroux · tłum.: Adam Łukasiak w Lifeform · 6 min

Jako dziecko byłem grubaskiem. Moja „okrągłość” była dla większości osób czymś uroczym. Jednak sytuacja wymknęła się spod kontroli, gdy zacząłem dorastać. W wieku 15 lat ważyłem 105 kg. Byłem po prostu gruby. Trzy lata później ważyłem o 25 kg mniej i bez problemu wyciskałem moją dawną masę na ławeczce. Nie oszukujmy się, otyłość nie jest niczym fajnym. Jeśli chcesz coś zmienić, potrzebujesz dobrego powodu. W wieku kilkunastu lat chciałem imponować dziewczynom. I właśnie dlatego postanowiłem zrzucić trochę kilogramów. Kiedy się za to poważnie zabrałem, okazało się, że wcale nie jest to takie trudne.

Kaziu.. powiedz wierszyk…

Autor: Dorota Zawadzka · 3 min

Czasem zdarza się, że dzieci mają mało pewności siebie. Uważają, że wszystko robią źle i co za tym idzie nie podejmują wyzwań i zadań. Naturalne jest, że martwi to rodziców.Pewność siebie, to jedna z najbardziej potrzebnych cech w życiu. Poczucie własnej wartości to sposób w jaki myślimy o sobie. Dziecko myśli o sobie to, co myślą o nim rodzice i widzi siebie tak, jak je postrzegają. Poczucie wartości, czy mówiąc potocznie — pewność siebie składa się z kilku elementów. Na większość z nich wpływ mają właśnie rodzice.

David Bowie. Geniusz, artysta, pionier crowdsourcingu.

Autor: Bartosz Filip Malinowski w WE the CROWD · 4 min

David Bowie zdecydowanie wyróżniał się z tłumu, ale nic nie sprawiało mu większej przyjemności niż przyciąganie tłumów na stadiony, przed telewizory i… ekrany komputerów. Brytyjski muzyk bardzo szybko odkrył potencjał Sieci i internetowych społeczności.

Ukarać sprawców

Autor: Markus Frost w Ostre Kąty Proste · 2 min

Zabrakło Polsce wojny. Zabrakło czasów, gdy wróg faktycznie był jasny, gdy wróg ciemiężył, dając powód ku romantycznej walce o wolność waszą i naszą. Niemcy się uspokoili, Rosjanie bardziej w Syrii niż Europie, a my, jak to my, samych siebie.

Męczennicy i złoczyńcy. Rzecz o polskim rynku sieci spożywczych

Autor: Maciej Kubat · 7 min

Zupełnie przypadkiem wpadł mi w ręce artykuł o stanie polskiego rynku sieci spożywczych. Z tekstu dało się wyodrębnić podział na “oni”, czyli sieci obce — złe, cwane, przebiegłe, o niemalże nieograniczonych zasobach — i “my” męczennicy, czyli polskie sklepy, tj. biedne, niedofinansowane, będące niemalże organizacjami charytatywnymi. Przy tym państwo polskie ewidentnie je dyskryminuje, lub przynajmniej nie wyróżnia i, jakby jeszcze tego było mało, to obcy element w postaci niemieckich dyskontów dokonuje dalszej ekspansji. I jak tu prowadzić biznes? Zaiste ciekawa to analiza rynku, która główny problem widzi w istnieniu konkurencji i pochodzeniu kapitału. Polskie sieci mają problemy, ale wydaje mi się, że przyczyna leży gdzie indziej.

Postanowienia noworoczne. Odpuść i nie zaczynaj!

Autor: Dawid Sulbińsky w Sulbińsky · 6 min

Jeżeli na zmianę w życiu musisz czekać rok i nie potrafisz z jutrzejszego dnia zrobić 1 stycznia, to jesteś zwyczajny i nic z Ciebie nie będzie.

Obserwuj Medium Polska na Twitterze i Facebooku.