Go to Medium po polsku
Medium po polsku
Letter sent on Dec 4, 2015

W ostatnim tygodniu na Medium

Cześć! W ten piątkowy poranek mamy dla Ciebie kilka ciekawych historii, które pojawiły się w ostatnim tygodniu na polskim Medium. Jeśli spodoba Ci się któraś z nich, zachęcamy do polecenia jej na Medium i udostępnienia swoim znajomym.

W ten piątek polecamy:

COP21 w Paryżu: Czy Europa stanie na wysokości zadania?

Autor: VoxEurop · 4 min

Europejczycy powinni pójść śladem prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy i jego polityki klimatycznej oraz skupić się na konkretnych działaniach, a nie wyznaczaniu ambitnych, lecz raczej nieosiągalnych celów, przekonuje założyciel portalu Climate Answers.

Zamiast wiedzy modlitwa, to najlepsza edukacja!

Autor: Ewa Lalik · 4 min

Już wiem, jak PiS chce poradzić sobie z problemem przyrostu naturalnego. Jak sprawić, by Polacy robili więcej dzieci? Zlikwidować edukację seksualną i zostawić ją rodzicom i internetowi! GE-NIA-LNE!

Bremeńska lekcja o uchodźcach

Autor: Tomasz Nadolny · 18 min

Kiedy kilka miesięcy temu Szef Rady Miasta Związkowego Bremen zaprosił nas z wizytą, abyśmy na miejscu mogli na własne oczy zobaczyć sytuację uchodźców i instytucji się nimi zajmujących, nie wiedziałem, że dotrę tam zaledwie kilka dni po zamachach w Paryżu…

Gdzie są użytkownicy i gdzie podział się polski pierwiastek

Autor: Binar::Link · 6 min

Fascynacja mediami społecznościowymi nie chce minąć. Kolejne rekordy liczbowe, zasięgowe, finansowe, ale gdzie w tym wszystkim sens? Mam wrażenie, że gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie, został zatracony.

Największy wróg — kobieta

Autor: Paula Ratajczak · 3 min

Największym wrogiem kobiety nie jest mężczyzna, który chce ją wsadzić w wygodną, tradycyjną rolę kury domowej. Nie jest nim mężczyzna, który uważa, że jeśli zarabia na dom, to wszystko ma być po jego myśli. Nie. Największym wrogiem kobiety jest druga kobieta.

Homogenizacja sieci

Autor: krzysztof mroczko · 3 min

Fakt, że Google stał się synonimem wyszukiwarki, jest już właściwie od dawna oswojony, dorastają nowe pokolenia, które nie znają żadnej alternatywy. Problem w tym, że dziś idzie to wszystko o krok dalej i sprawia, że za chwilę jeden portal może zostać uznany za synonim sieci w ogóle. A to już jest nieco przerażające.

Otrzymujesz tę wiadomość, bo obserwujesz publikację Medium po polsku w serwisie medium.com. Jeśli nie chcesz otrzymywać od nas maili, możesz się wypisać klikając Unsubscribe poniżej lub zmieniając ustawienia swojego konta.

Obserwuj Medium Polska na Twitterze i Facebooku.