Toyzz Shop’un güncellenen e-ticaret sitesi, kullanıcıları için kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi sunuyor.

Kullanıcı davranışlarını odağına alan tasarım ve teknolojisi ile Toyzzshop.com ‘un yeni versiyonunda, kullanıcılarına kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.

‘Oyuncak alışverişlerinizi nereden yapıyorsunuz?’ diye sorsak, sadece çocukların değil biz büyüklerin de aklına gelen ilk mağaza kuşkusuz Toyzz Shop’tur. Türkiye genelinde 200’e yaklaşan mağazası ve online satış sitesi ile Toyzz Shop için lider oyuncak markası demek yanlış olmaz. Positive olarak 2008 yılından bu yana Toyzz Shop’a tasarımdan altyapıya uçtan uca e-ticaret hizmeti veriyoruz. 2016’nın sonlarında Toyzz Shop ekibi ile aldığımız karar doğrultusunda Toyzzshop.com’un yeni versiyonu için çalışmaları başlattık ve geçtiğimiz günlerde pek çok yenilik ile birlikte yayına aldık.

Yeni Toyzzshop.com’da neler mi yaptık?

Kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi

Minik veya büyük, tüm ziyaretçilerine özel bir deneyim yaşatmayı hedeflediğimiz toyzzshop.com, kullanıcı deneyimine yönelik tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. Anne-baba, teyze, dayı, amca veya hala gibi yakınlık derecesi fark etmeksizin, siteye üye olan herkes dilediği sayıda çocuk profili oluşturabiliyor. Profil bilgilerinde, çocukların cinsiyet, yaş ve temel karakteristik özelliklerinin yanında ilgi alanları da belirtilebiliyor. Bu sayede, üyeler siteye girdiklerinde çocukların yaş ve ilgi alanlarına yönelik özel kampanyalar, özel sayfalar ve ürün önerileri ile karşılanırken, hem satış odaklı hem de kişiselleşmiş bir alışveriş deneyimi yaşıyor. Ürün önerileri, çocuklar büyüdükçe yaşlarına uygun şekilde değişerek gelmeye devam ederken, bir yandan da profil kaydı bulunan çocuklar için doğum günleri öncesinde de hatırlatma yapıyor ve hediye önerileri sunuyor.

Yepyeni Kategori Yapısı
Kullanıcıların ürün bulma deneyimini artırmaya yönelik kategori yapısını da ele aldık. Karmaşık ve içiçe geçmiş kategori yapısını CardSorting ve TreeTest yöntemleri ile tekrar düzenledik. Test sonuçlarına göre kategori isimlerini ve hiyerarşisini de yeniledik.

Annelerin görüş ve önerileri kullanıcılar için çok önemli
Annelerin, diğer annelerin ürünlerle ilgili görüş ve deneyimlerine verdiği önemi de göz önünde bulundurduk ve “Toyzz Shop Anneleri” nin ürün önerilerine ve puanlamalarına da sitede yer verdik. Böylece, “Annelerin en çok beğendiği yaz oyuncakları” gibi listelerin yanı sıra uzmanlar tarafından hazırlanan “İçindeki kahramanı keşfet” ve “Birlikte eğleniyoruz” gibi listelerin de kullanıcılara oyuncak alışverişlerinde yol göstermesini sağladık.

Yeni Özellikler Ekledik
Analizlerimizde kullanıcı yorumlarının alışveriş kararında en önemli etkenlerden biri olduğunu gözlemledik. Biz de bu veriye göre yeni yorum gösterimleri tasarladık. Toyzz Shop anneleri için fotoğraflı yorum yapabilme özelliği ile yorumların alışveriş deneyiminde etkisini artırmayı planladık. Bunun yanında kullanıcı deneyimini artırmak için başka birçok yeni içerik ve süreç tasarladık.

Positive olarak, mağaza entegrasyon çalışmalarının yanı sıra, mobil uygulama ile kasasız ödeme gibi çalışmalarla Toyzz Shop işbirliğini 2017’de de geliştirerek devam ettirip, markanın dijital dönüşümüne katkı sağlamayı sürdürüyoruz.

Like what you read? Give Positive a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.