Novinky v PPC Bee

Za poslední dva měsíce přibyla v PPC Bee pěkná řádka novinek. Pojďme si udělat malé opáčko.

Odstranění kampaně povoleno

Překáží vám v účtu kampaň, kterou už nepoužíváte? Nyní si ji můžete sami odstranit, pokud máte plná práva přístupu do účtu. Nesynchronizovanou kampaň může mazat i uživatel s přístupem pro Správu produktových kampaní.

Tlačítko mazání najdete ve výpisu kampaní, nebo přímo uvnitř.

Krácení tras ve viditelné URL

Jistě víte, že PPC Bee dokáže automaticky krátit text v nadpisu ad textu jedním kliknutím. Že to dokáže i v popisu reklamního textu, víte asi taky. Co je však novinkou, že nyní automaticky krátíme text ve viditelné URL adrese (trasa 1 a trasa 2). Jako vždy má přednost vložená proměnná, pak odebíráme spojky/předložky, pak krátíme vepsaný text a to vždy od konce.

Sklik TOKEN

Svůj Sklik účet si nově můžete propojit nejen přes svůj přihlašovací účet, ale také přes TOKEN. Výhodou je, že v takovém případě vůbec nemanipulujete s heslem. Nemusíte ho tak tedy aktualizovat při jeho změně v Skliku. Více jsme se přihlašování přes Token věnovali v článku TADY.

Duplikace celé větve reklamních textů

S novinkou větvení reklamních textů přišla otázka, jak urychlit jejich vytváření v dalších kampaních. PPC Bee je mistryně automatizace, a proto celou větev vytvoří třeba ve všech kampaní ihned za vás. Vy si jen vyberte, kam ji budete chtít vyduplikovat.

Výjimka pro zbraně

Vedle zasílání žádosti o výjimku pro ochranné známky a farmaceutické výrobky, si teď můžete v AdWords nastavení zapnout také automatické zasílání žádosti o výjimky názvů zbraní ve vašich inzerátech. Na výbušninu sice pořád inzerovat nemůžete, ale pokud to bude jiný druh zboží s “bombou” v názvu, my už se automaticky postaráme o to, aby vám to prošlo.

Příklad: boty Baťa Bullets (v překladu kulky do pistole) by do AdWords neprošly. Protože však v tomto případě neinzerujete na střelivo, ale na boty, po zapnutí Výjimky pro zbraně vám inzerát do AdWords projde a na produkt vám reklama poběží.

Velikosti písmen v proměnné

Přidali jsme možnost posílat si vlastní velká písmena v inzerátu. Jak vysvětluje popisek u tlačítka pro povolení/zákaz úpravy velkých písmen v rámci validace: zapnutím této funkce necháte PPC Bee hlídat velká písmena v inzerátu: maximální počet velkých písmen na inzerát je 8 a maximálně 4 velká písmena na slovo.

V inzerátu na obrázku je nadlimit velkých písmen. PPC Bee automaticky zmenšuje proměnnou v Egyptě na v egyptě

Vypnutím funkce Upravení velikosti zůstane proměnná v Egyptě, tak jak je v datovém zdroji.

Lupa v hlavičce produktů (v datovém zdroji)

Oblíbili jste si statistiky o proměnných? Nově je najdete také v náhledu datového zdroje:

Novinkou ve statistice je Histogram délky prvního slova

Monitoring + počty v náhledech produktů

PPC Bee vám zobrazuje přesná data v monitoringu i v náhledu generátorů. Hlídá vám počty produktů v generátorech (i procentuální zastoupení), nebo třeba také nejúspěšnější šablonu, kterou si můžete kontrolovat v našem monitoringu. Jaká šablona vám pomáhá zvyšovat výkon kampaní nejvíce?

Školení PPC Bee

Během března–dubna proběhlo 33 školení na PPC Bee, kterými prošlo přes 140 lidí! To je spousta nových expertů na PPC Bee z e-shopů a agentur napříč několika zeměmi!

GOOGLE Premier Partner

To je spousta novinek v aplikaci, spousta školení... ale my si řekli, že nám to pořád nestačí. A tak jsme na to ještě šlápli a v dubnu se nám navíc podařilo splnit všechna kritéria a PPC Bee se stala certifikovaným Google Premier Partnerem!

Hledá se posila do týmu

Do PPC Bee hledáme dva nové kolegy. Jednoho, který nám pomůže s péčí o naše klienty, a druhého, který se bude starat o kvalitu naší aplikace. Víte o někom, kdo by se na vypsané pozice hodil? Máte o pozici zájem vy osobně? Ozvěte se, domluvíme se na setkání u kafe a všechno probereme!

Okurková sezóna se nás netýká, tak se zase brzy přihlásíme s další várkou novinek v aplikaci i kolem ní!