Průvodce monitoringem

Strategie, nastavení, reporty, evaluace, optimalizace a tak pořád dokola... Umíme si představit, že musíte často prezentovat výstupy své práce a že to, co vás ve výsledku zajímá, je výkon vašich kampaní, jestli přináší ta správná čísla a zda se vše ubírá správným směrem. Až se vás na poradě zeptají, jak se vám daří s PPC Bee, nezapomeňte do partičky svých analytických nástrojů zahrnout i monitoring přímo z PPC Bee. Pokud jej ještě nepoužíváte, možná budete překvapení, co všechno vám poví.

Monitoring PPC Bee nabízí podrobný přehled statistik na úrovních účtu, kampaní, reklamních sestav, reklamních textů a klíčových slov uspořádaně na jednom místě. Díky možnosti volby časového období můžete sledovat přesně to, co chcete. A tohle všechno se ve výsledku projektuje do dynamického grafu.

Můžete si tedy snadno udělat obrázek o tom, kolik dosahují například vaše konverze, jaká je hodnota transakcí, nebo kolik vás to vlastně stálo peněz. Velice užitečná je také možnost zobrazení pouze PPC Bee kampaní a tím pádem srovnání toho, jak velký podíl mají tyto kampaně na vašich celkových tržbách.

Dashboard monitoringu lze rozdělit na tři části: panel s nastavením, graf a metriky a úrovně zobrazení. Pojďme se na všechny tři části podívat detailněji.

Panel s nastavením

1. Prvním krokem je vybrat si libovolné období, v rámci kterého chcete vývoj vaší kampaně pozorovat. Můžete tak sledovat trendy a výkyvy. Můžete porovnávat mezi vámi vybranými obdobími.

2. Možnost zobrazit pouze PPC Bee kampaně se vám hodí v případě, kdy chcete metriky oddělit od ostatních kampaní, které vám běží na AdWords a Sklik. Jasně tedy vidíte, jaký kus práce PPC Bee dělá, jaké tržby vám přináší a co je potřeba vylepšit.

3. Pro lepší přehlednost máte také možnost oddělovat od sebe kampaně v AdWords a Sklik.

4. Velice užitečná je možnost výběru požadované měny (možnost přepočítání ceny do jiné měny podle kurzu z daného dne — EUR, CZK či USD)

5. Poslední součástí horního panelu s nastavením je vyhledávací pole. Můžete se tak pohybovat mezi svými kampaněmi, aniž byste se ztratili.

Graf a metriky

Druhou část tvoří přehledný graf, ve kterém si můžete zobrazit metriky jako počet kliků, průměrnou pozici, počet zobrazení, cenu, CTR, CPC, množství konverzí, transakcí, jejich hodnotu a cenu za transakci, nechybí samozřejmě PNO. Abyste jednotlivé metriky promítli do grafu, jednoduše je zapněte, a když vám budou překážet, tak je zase vypněte.

Úrovně zobrazení

Statistiky lze sledovat na úrovni uživatelského účtu, kampaně, reklamní sestavy, klíčových slov i reklamních textů. Vidíte tu například, že některé klíčové slovo požírá váš rozpočet, protože je příliš obecné? Pryč s ním. :)

Pomozte nám monitoring vylepšit. Co v něm postrádáte? Jak se vám s ním pracuje? Dejte nám jako vždy vědět na info@ppcbee.com.