Strategie duplicitních slov

V PPC Bee máte možnost nejen připravit inzeráty a klíčová slova během několika minut, ale nástroj nabízí také další pokročilá nastavení, která je dobré využít pro lepší kontrolu nad generovanými daty a pro optimalizaci vašich kampaní. Jednou z těchto funkcí je strategie duplicitních slov.

Strategie duplicitních slov vám pomáhá získat větší kontrolu nad tím, jaký produkt se vám zobrazí při obecnějším klíčovém slově, které může být automaticky vygenerované v PPC Bee.

Co je myšleno výrazem obecnější klíčové slovo? Takové klíčové slovo, které neodpovídá long-tailu a není tedy specifické pro jeden jediný produkt.

Příklad

Připravujete generátor klíčových slov pro parfémy. Využijete v něm také funkce zkracování proměnných (nebo odebírání jednotek a čísel pomocí RegExp).

Máme tyto tři produkty:

Versace Bright Crystal 90 ml

Versace Bright Crystal 30 ml

Versace Bright Crystal 15 ml

U všech vzniknou nové varianty klíčového slova: Versace Bright Crystal.

Vy chcete mít kontrolu nad tím, jaký z produktů se bude na toto klíčové slovo zobrazovat. Zvolíte si tedy strategii duplicitních slov a nastavíte:

přidej jen do jednoho produktu –> s nejvyšší hodnotou –> sleva

Víte totiž, že na produkty bývají akční slevy a chcete cílit se zajímavějším inzerátem než konkurence.

Další strategie

Pokud nechcete tato (příliš obecná) klíčová slova používat, vyberte strategii Odstranit duplicitní klíčová slova.

Pokud je vám jedno, jaký produkt se bude bude na toto společné klíčové slovo zobrazovat, zvolte jako v pátek večer: strategii Nic nedělat. ;)

Best practice

Většina klientů PPC Bee má strategii duplicitních slov nastavenou. Nejčastěji na produkty s nejnižší, nebo nejvyšší cenou.

Závěr

Defaultně je strategie nastavena na Nic nedělat. Tím, že ji nebudete nastavovat tedy nic nezkazíte, ale ani nevylepšíte. Pokud si ji však upravíte, získáváte tak větší přehled nad svými klíčovými slovy a především můžete získat výhodu oproti konkurenci, která na stejné klíčové slovo zobrazuje například dražší produkt.

Pozor

Nezapomeňte, že pokud si nastavíte strategii Přidej jen do jednoho produktu, pro zbylé produkty se klíčová slova nebudou vůbec generovat. V náhledu nastavení produktové sestavy v PPC Bee tak uvidíte toto klíčové slovo přeškrtnuté s důvodem, že se jedná o souvislost se strategií duplicitních slov.

Dejte nám vědět, jakou strategii jste použili vy na info@ppcbee.com.