15 strategií na sociálních sítích pro začínající společnosti

Více než 70 % malých firem a start-upů plánuje nadále i v roce 2019 využívat ke svému zviditelnění především sociální média. Vyplývá to z dat společnosti Infusionsoft. Co však většina z nich nemá? Vlastní strategii!

zdroj: pexels.com

Social media strategie

Níže jsme pro vás přeložili z článku “15 Social Media Marketing Stretegies the Pros Users” tipy, jak nakopnout propagaci na sociálních médiích.

1. Začněte pouze s jednou platformou

Když začínáte budovat sociální média, bude vás táhnout zařídit si profily na různých social kanálech a pokusit se oslovit lidi na každé platformě. Pozor, ženete se do propasti a místo úspěchu se s velkou pravděpodobností dostaví opak. Ostatně to sama tvrdí i Rachel Strella, zakladatelka a generální ředitelka společnosti pro správu médií Strella Social Media.

V e-mailovém rozhovoru pro tipy v oblasti start-upů sdělila: “ Zvláště když začínáte, inklinujte ke konzervativnímu přístupu k sociálním médiím. Bohužel jsem již viděla spoustu horko hlavých výpadů do sociálních médií, u kterých se nepodařilo udržet jejich přítomnost a to jen proto, že byli na začátku přehnaně nabuzení. Neznamená to, porovnat a zanalyzovat škálu různých nástrojů, které můžete využít, ale doporučuji, abyste pečlivě zhodnotili jejich potenciální přínosy pro vaše podnikání, než si na nich vylámete zuby, spálíte čas a proděláte peníze. “

2. V jednotě je síla

Ať už začnete koketovat s jednou nebo několika sociálními sítěmi, je důležité, aby lidé mohli vaši značku najít online-kdekoli. Měla by vypadat profesionálně a souznít s korporátní identitou propagačních materiálů. Takže aktualizujte své profilové fotky / cover fotky atd. A zvlášť záležet si dejte na headshot v LinkedIn profilu a standardnímu avataru dejte sbohem.

3. Vžijte se do vašich čtenářů

Vytváření obsahové strategie je pro každou firmu samozřejmě jiný. Nikdy nezveřejníte přesně stejný obsah nebo témata jako někdo jiný. Je však vždy důležité zveřejňovat věci, které budou zajímavé nebo užitečné konkrétně pro vaše cílové zákazníky. Takže před tím, než budete plánovat odeslat další novy post / článek, zamyslete se a ptejte se sami sebe, je to, co jdu publikovat TO, co zákazníka zajímá?

4. Použijte RITE vzorec

RITE je vzorec, který Strella používá k posouzení životaschopnosti konkrétních typů obsahu. RITE = relevantní, zajímavé, včasné a zábavné. V podstatě tak zvažte každý příspěvek s tím, že budete klást důraz na tyto charaktery. V ideálním případě jich zasáhnete alespoň několik.

5. Re-postujte od své cílové skupiny

Feedback od vašich zákazníků je to pravé, co vašim novým potenciálním zákazníkům dokáže, co jste zač. Re-tweetujte info od zákazníka, sdílejte Insta fotografii vašeho zákazníka s vaším produktem nebo použijte citaci z Facebooku. Reference jsou nejlepším důkazem.

Jak říká Kristi Hinesová prostřednictvím aplikace Post Planner: “Každý umí napsat pár vět, zapózovat na fotce a přidat pár hastagů, aby vytvořil fake referenci, ale využívání komplimentů, recenzí a osvědčení od zákazníků, to má naprosto jiný efekt. “

6. Schraňujte recenze od zákazníků

Příspěvky na sociálních médiích jsou super, ale oficiální recenze jsou ještě lepší. Facebook nabízí přímo funkci “Doporučení a recenze” , využijte toho a poproste své zákazníky o vyplnění.

7. Ukažte svou lidskou tvář

Na vašem webu se zákazníci dozví o značce vše potřebné. Na sociálních sítích ale budou hledat něco víc, hlubší podstatu a zákoutí vašeho businessu. To znamená, že byste měli ve svém příspěvku zobrazit TY, kdo za vaší firmou stojí. Sdílejte sami sebe, sdílejte váš tým, zaměstnance, video obsah z vaší kanceláře. Co více, jděte “live” třeba s celým svým týmem a sdělte světu co máte na srdci.

8. Nastražte soutěž

Zajistěte CTA (call to action) například tím, že pokud vaši zákazníci použijí konkrétní hashtag nebo pošlou obrázek / video o vašem produktu, vyhrají XY. Určitě vymyslíte plno způsobů, jak soutěž přizpůsobit vaší značce a zákazníkům.

9. Monitorujte, jak vaši zákazníci diskutují

Janet Fouts (social media koučka) se domnívá, že vnímání diskusí zákazníků je stejně důležité, jako postování na sociálních médiích,ne-li důležitější. Píše:

“Na sociálních sítích můžeme sledovat diskuse z nichž pochopíme, jaké jsou skutečné potřeby a vyvolané emoce. Dostanete tím předsatvu, co si lidé opravdu myslí, bez okolků a zaujatosti. Tiše sledujte a využijte načerpaná data pro svoje potřeby.

10. Interagujte

Prostě se otevřeně zeptejte, co zákazníci (ne)chtějí. Zahajte konverzaci nebo spustě anketu na Twitteru / Facebooku / Instagramu, abyste získali kvantifikovatelná data, s kterými budete moci dále pracovat.

11. Držte se vlastního nastaveného “tónu”

Jedním z klíčových parametrů pro sociální média je konzistence. Následně pravost. Lidé, kteří vás sledují, se chtějí cítit, jako by vás skutečně poznali. Takže “nesvičujte” mezi různými technikami postování a tónu sdělení nebo neměňte svůj obsah vždy, když nastane nějaký bleskový trend. Místo toho, se držte autentičnosti a postujte tak, jako byste rozprávěli s přítelem. Pokud váš účet spravuje více lidí, ujistěte se, že jste s nimi “on the same page” ba co dokonce, mají přirozeně podobný styl.

Strella říká: “Zákazníci nejsou hloupý a mohou prokouknout jakoukoli faleš. Proto se lidé raději drží značek, které mají jedinečný, silný a individuální hlas. Nejpřitažlivější je pak pro zákazníky autenticita. “

12. Koncepty jsou dobrý sluha, ale špatný pán

Automatizace příspěvků vám může ušetřit spoustu času, pokud jde o věci, jako například propagace blogových příspěvků nebo agregování obsahu. Ale neměli byste se na to spoléhat na 100 %. Vyčleňte si minimálně nějaký den, kdy se přihlásíte do vaší sítě a vyhledáte příležitosti k zahájení konverzace.
Automatizace nesmí nahradit lidský prvek. Najděte způsoby, jak se se svými zákazníky spojit empatickým, lidským způsobem, tak často, jak jen můžete. Vytváření autentických vztahů se svými zákazníky zajistí pozitivní šeptandu.

13. Živé vysílání

Populární taktika, která pootevře dveře do zákulistí. Na Facebooku nebo Instagramu můžete kdykoli vysílat živě (obsah lze i upravit)
Strategický analytik pro digitální média Ileane Smith říká, že: “Jedním z největších výhod živého vysílání je angažovanost a veškerá zpětná vazba, kterou můžete získat od vašeho publika v reálném čase. A další výhodou je uložení přenosu a vytvoření podcastu.“

14. Nahoďte “Flash sales”

Chcete-li rychle zvýšit tržby, můžete uspořádat tzv. “Flash sales”, který je k dispozici pouze pro lidi, kteří vás sledují na sociálních sítích. Můžete dokonce zaobrat nadbytečné zboží jen tím, že postujete fotky na Instagram nebo Facebook.

15. Monitorujte vaše zmíňky a odpovědi

Co odlišuje sociální sítě od ostatních komunikačních metod, je to, že jde o “two-way street”. Nemusíte stále vysílat zprávy ke své audienci, ale používat je je k tomu, aby se s vámi spojili. Je tedy velmi důležité, abyste tyto zprávy pravidelně sledovali a reagovali, sledující totiž očekávají proptní odpověď a pocit, že tu jste vždy pro ně.