Klid před bouří, kterou jsme málem zaspali

Ten skvělý pocit, když vlezete do kapsy kalhot, které máte delší dobu ve skříni a objevíte v ní pár stovek, které jste tam zapomněli. Něco podobného prožíváme pokaždé, když na svém webu objevíme blog, na který jsme opět zapomněli. Máme toho na srdci hodně a do toho realizujeme velké množství zajímavých projektů. Vznikají nové spolupráce, zkoušíme nové pracovní procesy, sledujeme digitální trh, ale všechno si sobecky necháváme pro sebe a nedělíme se o to s lidmi, kteří na našich stránkách najdou blok s články. Nebudeme si nic slibovat a pokusíme se být víc aktivní. Baví nás psát a komunikovat s lidmi, kteří sledují, co děláme a kterým jsou blízké naše hodnoty a představy. Proto doufáme, že budeme psát více.

Málem to byl F*ck up

Rok 2017 byl nejsilnějším rokem za celou dobu existence naší firmy. Rosteme každý rok, ale tentokrát to byl mnohem větší skok. Hodně zajímavých projektů, noví lidé v týmu, větší zisky, vylepšení kanceláře a další drobnosti, které udělaly celý rok 2017 určitě jedním z nejlepších. Normálně by se zdálo, že jde o ideální stav a že to je začátek pokroku, který se bude zrychlovat a zvětšovat jako sněhová koule, která se valí z kopce čerstvého prašanu. Trochu se nám to vymklo z rukou. Ten komfort, který jsme najednou měli, zásadně ovlivnil naše interní procesy a přístup k práci. Projekty se najednou zdlouhavě táhly, rozpočty byly podhodnoceny a dost práce se dotahovalo do mínusu. Hodně pozornosti jsme přesunuli na další aktivity, kterým jsme hodně věřili a které nakonec byly o dost náročnější, než jsme původně předpokládali. Trvalo 5 měsíců, než jsme si uvědomili, že začínáme mít problém. Nebylo to o tom, že bychom méně pracovali, produktivita byla dobrá, řešilo se velké množství práce. Chyběly efektivita, správné procesy a nefungovala ekonomika, protože cash-flow z roku 2017 setrvale dojíždělo a nebyli jsme tak důkladní v kalkulacích a zpětném vyhodnocení jednotlivých projektů.

Přirovnali bychom to ke dřevěnému voru, který pluje proudem a najednou začne samovolně zrychlovat kvůli blížícímu se vodopádu. Včas nás to probralo a začali jsme s celým týmem pádlovat správným směrem.

Když se máte na koho spolehnout

Když pracujete se skvělými lidmi, pak žádný problém nebude tak velký, aby vás mohl ohrozit. V důležitou chvíli jsme si spolu sedli a začali hledat chyby, které jsme v poslední době udělali. Zhodnotili, jaké projekty nás zbrzdily a co bylo původem komplikací. Nastavili jsme si nová pravidla a začali makat nad novým pracovním plánem, který postupně začínáme nasazovat a brzy budeme vyhodnocovat první výsledky. Už si nemůžeme dovolit a hlavně nechceme opět usnout a nechat věci plavat. Při dnešním vývoji digitálního trhu a technologií, pokud se chcete alespoň udržet na místě, musíte běžet. A když chcete šplhat nahoru, pak musíte být opravdu rychlí, flexibilní a důkladní. Pouštět se do správných projektů se správnými lidmi, neztrácet čas a nespoléhat na náhody. Máme ještě čas, abychom dohnali výsledky z minulého roku a jestli všechno klapne, tak bychom mohli opět prokázat růst.

Ani my nejsme bezchybní

Chtěli jsme se s vámi podělit o to, co se reálně odehrává u nás v kuchyni. Jsme otevřená a upřímná firma, která se neustále vyvíjí a učí se. Teď víme, že když jde všechno dobře a opravdu se daří, tak to není důvod pustit volnoběh a jenom se vést. Naopak, je potřeba pořádně šlápnout na plyn a vymáčknout maximum. Budeme se s vámi dál dělit o to, co se u nás odehrává a co nám pomáhá dosáhnout lepších výsledků. Třeba i někomu z vás to pomůže a bude inspirací. Takže určitě sledujte náš Facebook, aby vám neunikly další informace z naší digitální agentury.


Děkujeme za přečtení a vaši podporu.

Rádi píšeme o tom, čím žijeme a na čem pracujeme. Sledujte proto náš Facebook, Instagram a YouTube.

Máte pro nás zajímavou pracovní výzvu? 
Neváhejte nám napsat na info@pro-idea.cz.