Zvládneme vymáčknout z dnešní doby maximum?

Sergey Petukhov
Jun 25 · 4 min read

Kdo pracuje v digitálu, může nám potvrdit, že se momentálně . Ostatně nám to potvrzují i lidé z příbuzných oborů. Má to ale i svá úskalí. Poptávky narůstají tolik, že v současném složení není možné všechny zpracovat. V souvislosti s tím je velmi obtížné snižovat technický dluh. Abychom se mohli na této a co nejlépe, potřebujeme . Ale nejen to. Jenže v dnešní době a v Teplicích… Půjde to vůbec?

Hodiny bohužel nejsou nafukovací

Začali jsme skromně ve třech a nyní se na naší aktivně práci podílí až 11 lidí. Pracujeme na .

Jenže když jsou vaše služby přímo závislé na odpracovaném čase vašeho týmu, při vyšší poptávce narazíte dříve či později na strop. Přesčasy kolegů mohou být pouze , protože i oni musejí odpočívat, musí je ta práce bavit a také byste měli .

Zajímavým klientům se ale jen těžko říká ne a zdražovat donekonečna také nechcete. Ale chcete tuto příležitost maximálně využít už jen proto, abyste dokázali firmy, díky kterým vydržíte v budoucnu jakékoliv údery osudu.

Našli jsme jádro pudla

Nesložili jsme ruce do klína a rozhodli jsme se konat. Upravili jsme naši cenovou politiku, přepracovali strukturu a většiny projektů a snažíme se co . To nám během chvíle uvolnilo ruce, a tak jsme přijali další zakázky, což nás bohužel opět přivedlo do stejné situace jako předtím. Přestože nás v jednu chvíli pracovalo na projektech až 18 lidí, naši situaci to nijak . Zjistili jsme, že se jádro pudla skrývá trochu jinde.

A tak jsme se rozhodli zaměřit se zejména na a nové zakázky přijímat pouze v případě, že jsou pro nás zajímavé jak po kreativní, tak po finanční stránce. Zatím stále balancujeme na hranici našich kapacit, ale to i z důvodu, že se snažíme o . Naším cílem je, aby investice klientů byly co nejpřínosnější. Zatím tato .

Na čem momentálně pracujeme

Zhruba 70 % naší práce nyní představuje , které pomáhají , jako jsou například:

Průběžně rovněž vytváříme dva až tři měsíčně, které realizuje náš interní tým Kolibrio. Daří se nám také spolupracovat na , jako je například:

V poslední době jsme mimo jiné pracovali na webu velmi zajímavého projektu , kterému jsme věnovali mnoho úsilí. A nesmíme také opomenout náš , weby pro sportovní kluby, který se již blíží ke dvěma stovkám aktivních webů.

Nordstart: Severní vítr je svěží

Někteří z vás možná již zaregistrovali. Co za tím vězí? Žijeme v místě, odkud zatím kvalitní lidé jako programátoři, developeři a designéři , než aby se po škole vraceli zpět. To nám trochu svazuje ruce při . A tak jsme se rozhodli založit projekt Nordstart.

Cílem projektu je se zájmem o digitální obory a postupně , kde se budou lidé setkávat, dělit se o své zkušenosti a vytvářet nové spolupráce. Říkejme tomu třeba hub, coworking nebo komunitní centrum. Chceme, aby lidé měli možnost i tady doma, což by pomohlo severu začít dohánět progresivnější sousedy.

Základem bylo najít vhodné prostory. Ty se nám v blízké době bohužel nepodařilo nalézt. A tak jsme se rozhodli v první fázi na místo, kde bude prostor pro postupné budování komunity. V našem novém sídle nyní najdete , školení a dalších akcí pro širší veřejnost, které se stanou počátkem . Již brzy vám nové prostory odhalíme a představíme nejbližší plány.

Budujeme kvalitní tým a kvalitní služby

V souvislosti s rozvojem stávajících projektů jsme se pustili do . Momentálně rozvíjíme menší projekty, kde postupně ladíme procesy tak, abychom v budoucnu mohli nabídnout , který uspokojí potřeby našich klientů.

Původně jsme rozšiřování služeb tímto směrem neplánovali. Ale díky přání našich klientů řešit a díky tomu, že máme kolem sebe opravdu schopné lidi, jako je Daniel, Petra nebo Richard, jsme se rozhodli tuto výzvu přijmout. Vzniká nám tak možnost propojit naše služby mezi sebou a maximálně využít náš potenciál.

Chceš se k nám přidat?

Nestojíme na místě. Stejně jako naši klienti i my . Proto se nyní snažíme , jako například:

V nové kanceláři dokážeme poskytnout . O tom, , se můžete dočíst tady. Čeká nás hromada práce na zajímavých projektech a také spousta mimopracovních aktivit. Protože se přeci musíme i trochu bavit. Chcete s námi budovat na severu? Dejte nám o sobě vědět.

A my se snad brzy ozveme s dalším článkem.


Rádi píšeme o tom, čím žijeme a na čem pracujeme. Sledujte proto náš Facebook, Instagram a YouTube.

Máte pro nás zajímavou pracovní výzvu?
Neváhejte nám napsat na info@pro-idea.cz.

Proidea

Vítejte na blogu teplické digitální agentury Pro-idea s.r.o. Naše firma je plná příběhů, o které se s vámi rádi podělíme, bez filtru a přibarvování. Rozhodně zůstaňte s námi, bude to ještě zajímavé.

Sergey Petukhov

Written by

Proidea

Proidea

Vítejte na blogu teplické digitální agentury Pro-idea s.r.o. Naše firma je plná příběhů, o které se s vámi rádi podělíme, bez filtru a přibarvování. Rozhodně zůstaňte s námi, bude to ještě zajímavé.