Doradcy Bancora

Bancor z dumą ogłasza wsparcie naszych doświadczonych doradców, ekspertów na różnorodnych polach oraz osób wspierających misję fundacji.

Tim Draper

Tim Draper jest partnerem-założycielem w Draper Associates i DFJ. Oryginalną propozycją Tima jest używanie marketingu wirusowego jako metody rozpowszechniania oprogramowania od użytkownika do użytkownika, które było kluczowe dla sukcesu Hotmaila, Skype’a oraz innych.

Tim został uznany jako jeden z głównych wspierających przedsiębiorczość i odznaczony licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Został umieszczony jako #46 na liście najbardziej wybitnych absolwentów Harvardu, #7 na liście Forbes Midas List, #1 na liście Most Networked Powerful People in Finance. Tim otrzymał również tytuł Przedsiębiorcy Roku na Światowym Forum Przedsiębiorców w 2015.

W 2011 stworzył Draper University of Heroes, stacjonarną oraz internetową szkołę pozwalającą na osiąganie celów biznesowych wybitnym młodym ludziom. W lipcu 2014 roku Draper zdobył popularność w związku z zakupem podczas aukcji bitcoinów przechwyconych z Silk Road przez US Marshals Service. W maju 2017 ogłosił swoje pierwsze kiedykolwiek wsparcie dla tokena Tezos.

John Clippinger

John Henry Clippinger jest współzałożycielem oraz Dyrektorem wykonawczym w ID3 (Institute for Innovation & Data Driven Design), 501 C(3) organizacji non profit utworzonej w celu rozwoju oraz testowania opartych na otwartym oprogramowaniu frameworków zaufania (Open Mustard Seed) dla serwisów bazujących na danych, infrastrukturach i przedsiębiorstwach. Jest również naukowcem i badaczem w Human Dynamics Group MIT Media Labu, odznaczonej Research Fellow w Institute for the Future, w Steering Commitee oraz w radzie doradców Blockchain Ecosystem Network (BECON), a także poprzedni kierownik ITU Working Group on Identity and Authentication. Wcześniej Doktor Clippinger był założycielem oraz współdyrektorem The Law Tab w Berkman Center for Internet & Society w Harvard Law School. Był również Senior Fellow w Berkman Center, gdzie współzałożył Project Higgins, opartą na otwartym źródle, framework tożsamościowy dający użytkownikom kontrolę nad ich personalnymi informacjami.

Doktor Clippinger jest współredaktorem razem z Davidem Bollierem z From Bitcoin to Burning Man and Beyond: The Quest for Identity and Autonomy in Digital Society, 2014, a także autorem A Crowd of One: The Future of Individual Identity, 2007. Poprzednio był dyrektorem kapitału intelektualnego w Coopers & Lybrand I założycielem czterech firm zajmujących się sztuczną inteligencją. Konsultował dla firm, fundacji, NGO-sów, agencji rządowych na temat technologii, reguł oraz strategii biznesowej dotyczących prywatności, frameworków zaufania oraz sieci społecznościowych.

John jest autorem kilku artykułów, artykułów technicznych oraz rozdziałów na temat tożsamości, frameworków zaufania oraz rządzenia: Towards a Post Industrial Networked Democracy; A Decentralized Data Commons for The Exchange of Tokens of Trust and Value; A New Kind of Social Ordering: Self-Sovereignty, Autonomous Trust and P2P Parity; A Renaissance of the Commons: How the New Sciences and Internet are Framing a New Global Identity and Order; chapter in Code: Collaboration, Ownership and the Digital Economy; i wielu innych.

Doktor Clippinger jest absolwentem Uniwersytetu Yale I ma magistra orad doktorat z Uniwersytetu w Pensylwanii, gdzie ukończył swoją pracę na temat komputerowego modelu kompozycji dyskursu. Jest członkiem eG8 Forum, Global Leadership Telco Council oraz Risk Analysis Network dla Światowego Forum Ekonomicznego. Jest częstym uczestnikiem sponsorowanych przez The DoD Highlands Forum, The Aspen Institute, CEO Leadership Institute of Yale School Management, Creative Leadership Summit, Chinese Academy of Sciences, Aspen Institute Italy, World Technology Network Leader Finalist, Telco 2.0, Fortune Brainstorm, Arab Thought Leadership Conference, Kauffman Summer Institute, Monaco Media Forum, Ashoka, The Santa Fe Institute Business Network, World Government Summit, Cambridge Institute for Sustainable Leadership and the Blockchain Ecosystem Network.

Lee Linden

Lee jest przedsiębiorcą oraz inwestorem we wczesne etapy, który współpracuje z założycielami startupów, aby pomóc im znaleźć przestrzeń produktową/rynkową i rozwinąć się, by stać się ważnym biznesem.

Poprzednio kierował wyłaniającymi się inicjatywami Facebooka oraz reklamami mobilnymi. Dołączył do Facebooka poprzez przejęcie Karmy, rewolucyjnej firmy reklamowej, którą założył, która pozwoliła użytkownikom smartfonów natychmiastowo wysyłać fizyczne produkty do innych bez adresu.

Przed Karmą Lee założył Tapjoy i kierował firmą do jej pozycji jako lidera reklam mobilnych, która obecnie osiąga ponad milard urządzeń i generuje setki milionów dolarów wpływu z reklam. Zaczął działać w Tapjoy od współstworzenia szeregu popularnych gier mobilnych dla iOS-a/Androida oraz w następstwie odsłaniając potencjał reklam mobilnych w komórkach orasz dystrybucji aplikacji na szeroką skalę.

Wcześniej Lee pracował dla funduszu venture capital Kleiner Perkins i pomagał uruchomić iFund, $100M narzędzie inwestycyjne skoncentrowane na platformach aplikacji smartfonowych. Lee początkowo rozpoczął swoją karierę pracując nad rozwojem produktu w Microsofcie, gdzie współtworzył oddział Windows Home Server oraz dostarczył pierwszą wersję produktu na rynek.

Lee ma MBA z Stanford’s Graduate School of Business oraz BA z Computer Engineering z Uniwersytetu w Michigan. Dorastał na przedmieściach Detroit, Michigan i dziś żyje i pracuje w Nowym Jorku.

Lee był mówcą na uniwersytetach, konferencjach, panelach na całym świecie oraz otrzymał liczne nagrody za jego pracę włączając w to 30 under 30 Best Young Tech Entrepreneur by Bloomberg Businessweek, 100 Most Creative People in Business by Fast Company, and The Silicon Valley 100 by Business Insider.

Justin Rosenstein

Justin Rosenstein jest współtwórcą Asana wraz ze współzałożycielem Facebooka Dustinem Moskovitzem. Oprogramowanie Asany pozwala na współpracę grupową bez e-maila oraz zapewnia kluczową infrastrukturę komunikacyjną dla firm takich jak Airbnb, Foursquare, Pinterest, Twitter oraz Uber. Misją Asany jest pomoc ludzkości w rozwoju poprzez umożliwienie zespołom na bezproblemową wspólną pracę.

Justin przewodził rozwojowi produktów, które używane są przez miliony użytkowników każdego dnia. W Facebooku był liderem technicznym w projektach włączając w to przycisk „Lubię to” oraz „Strony Facebooka”, a także zaprojektował wewnętrzny system zarządzania projektami, na którym do tej pory Facebook się opiera. W Google zarządzał kilkoma produktami związanymi z komunikacją/współpracą i stworzył prototyp Chata Gmail.

Justin obronił się z matematyki i przeszedł częściowo przez magistra z informatyki na Standordzie. Jest studentem jogi, medytacji oraz kotów.

Yariv Gilat

Yariv Gilat jest założycielem i CEO Financial Algorithms (Final), firmy specjalizującej się w rozwijaniu algorytmów handlowych i technologii wykonywania transakcji.

Pan Gilat jest znanym seryjnym przedsiębiorcą oraz aktywnym aniołem biznesu oraz doradcą strategicznym. Był Chief Executive Officerem w Kryptonite Ltd., firmie inwestycyjnej skoncentrowanej na zarządzaniu funduszami hedgingowymi oraz działał w radach Playtika oraz Face.com.

Guy Corem

Guy Corem jest deweloperem softwareowym, funkcjonował przez jakiś czas jako instruktor mamram w IDF oraz inżynier w Voltaire, Broadcomie oraz Intelu. Jest hackerem oraz przedsiębiorcą z pasją dla kryptowalut. Poprzednio był CEO Spondoolies-Tech, developerem, wytwórcą oraz dystrybutorem najwyższej jakości koparek bitcoinowych. Guy był aktywnym działaczem w globalnej społeczności bitcoinowej przez wiele lat.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.