Rozwój Bancora aktualizacja

21 wrzesień 2017

Witaj społeczności,

W Bancorze jesień jest w pełnym rozkwicie i cieszymy się z wprowadzenia pierwszych elementów aplikacji webowej, która sprawi, że powstający ekosystem Bancora stanie się bardziej dostępny dla świata. W najbliższych miesiącach spodziewajcie się dodawania do tego produktu funkcji, poprawiania użyteczności i większej widoczności w społeczności blockchain, na drodze do ostatecznego celu.

Oto nowiny:

INTERFEJS UŻYTKOWNIKA

Uruchomiliśmy pierwsze elementy UX do interakcji z inteligentnymi kontraktami Bancora na Ethereum MainNet, które pozwalają wszystkim łatwo kupować i sprzedawać BNT bezpośrednio na łańcuchu za pośrednictwem aplikacji webowej. Jest to ważny krok naprzód z bardziej złożonego przebiegu kupowania przez portfel, który jest wciąż dostępny (i poprawiony) na MyEtherWallet. Ta funkcjonalność Web3, o którą społeczność prosiła, jest istotnym elementem nie tylko umożliwiającym istniejącym użytkownikom ekosystemu łatwe kupowanie i sprzedawanie BNT, ale także pozwalającym na zrealizowanie naszej wizji dostarczenia Inteligentnych Tokenów dla długiego ogona, gdzie możliwość zakupu przez jedno kliknięcie jest podstawą.

Bancor Web3 Beta działająca na Ethereum MainNet (app.bancor.network)

Przed nami ekscytujący plan wprowadzania dodatkowych funkcji, takich jak samodzielne tworzenie inteligentnych tokenów i zmieniaczy tokenów, a także zaawansowane wyszukiwanie, sortowanie, samouczki i lepsza użyteczność (UX), a także wiele innych. Chcieliśmy jednak jak najszybciej uzyskać rzeczywisty produkt, więc proszę bawcie się nim i wysyłajcie wszelkie komentarze na adres contact@bancor.network lub dołączcie do nowych społeczności nagród, aby odgrywać bardziej aktywną rolę.

Aplikacja jest dostępna w naszej witrynie app.bancor.network!

INTELIGENTNE KONTRAKTY

Jeśli ostatnio sprawdzałeś nasz Github to wiesz, że w ostatnich tygodniach widzieliśmy ogromną aktywność w umowach Bancora. Jako przypomnienie lub wprowadzenie, Bancor posiada obecnie 4 działające inteligentne umowy, z których każda jest sprawdzana przez renomowane autorytety z dziedziny bezpieczeństwa w branży.

  1. Kontrakt Inteligentnego Tokena Ethereum ERC20. Jest to szablon standardowego Inteligentnego Tokena kompatybilnego z protokołem Bancor i jest dostępny od ręki (w połączeniu z kontraktem BancorConnector, poniżej) dla zespołów, które chcą utworzyć nowe tokeny zgodne z protokołem Bancor. Inteligentne Tokeny korzystają z funkcjonalności on-chain (na łańcuchu), takich jak ciągłe upłynnienie do ETH i wszystkich pozostałych tokenów w sieci płynności Bancor.
  2. Kontrakt Ethereum ERC20 BancorConnector. Kontrakt ten pozwala na automatyczne wymienianie Inteligentnych Tokenów na ich tokeny z rezerwy. Umożliwia także powiązanie istniejących standardowych tokenów ERC20 z BNT w celu stworzenia nowych Inteligentnych Tokenów połączonych z siecią płynności Bancor (tzw. Zmieniacze Tokenów). Każdy użytkownik może korzystać z tego kontraktu od ręki (w połączeniu z kontraktem Inteligentnego Tokena), aby utworzyć powiązania umożliwiające dowolnemu tokenowi ERC20 na ciągłe wymienianie na oraz ze wszystkich innych zintegrowanych tokenów, również ETH, poza giełdą, bezpośrednio na łańcuchu, bez udziału osób trzecich.
  3. Kontrakt BancorFormula. Jest to silnik odkrywania ceny, który implementuje formułę protokołu do generowania automatycznych cen opartych na parametrach opisanych w naszym dokumencie whitepaper, w czasie rzeczywistym.
  4. Kontrakt CrowdsaleController. Sprawdzony w działaniu kontrakt, który obsłużył wydarzenie generowania tokenów (TGE) dla BNT w dniu 12 czerwca 2017 roku i jest dostępny od ręki dla zespołów tworzących ICO oparte na Inteligentnych Tokenach.

W tym miesiącu dokonaliśmy wielu ulepszeń w kontraktach BancorConnector oraz BancorFormula, takich jak:

  • Dodaliśmy parametry danych konwersji do zbiorczej historii cen w celu generowania dokładniejszych wykresów i statystyk w przypadkach granicznych. Możesz także zobaczyć nowe wykresy BNT na naszej witrynie internetowej i aplikacji webowej.
  • Poprawiliśmy współczynnik rezerwy stałej, co pozwala teraz na zakres .0001% — 100% dla większej dokładności i personalizacji. Pojawiło się to dzięki odkryciu nowych przypadków użycia od nowatorskich twórców Inteligentnych Tokenów i wymagało trochę wymyślnego programowania, ponieważ Solidity nie wspiera jeszcze uprawnień w ułamkach.
  • Zwiększyliśmy nasze możliwości testowania i obecnie mamy ponad 150 milionów testów w naszej bazie danych i nadal budujemy rygorystyczne protokoły testowania.
  • Stworzyliśmy możliwość określania opłaty, która jest definiowana jako maksymalna przez twórcę Inteligentnego Tokena i możliwa do modyfikacji za pozwoleniem. Opłaty te gromadzą się w rezerwie i stają się częścią wyliczenia cen zgodnie z formułą ceny protokołu Bancor.
  • Pozwoliliśmy na wyznaczenie roli “menedżera” dla Inteligentnego Tokena. Obecnie uprawnienia menedżera mogą obejmować ustawianie/zmianę opłaty za Inteligentny Token oraz wyłączenie handlu poprzez inteligentny kontrakt.
  • Usunęliśmy opcję zniszczenia i wydawania tokenów przez twórcę Inteligentnego Tokena. Jest to znaczący krok w kierunku decentralizacji i kamień milowy w stabilności działania BNT.

PRZYJMOWANIE PROTOKOŁU

To jest ekscytujący czas, gdyż pierwsza fala Inteligentnych Tokenów i Zmieniaczy Tokenów zwiastuje zamiary przyjęcia protokołu Bancor i dołączenia do powstałej sieci płynności tokenów. Podobnie jak w przypadku każdej sieci, pierwsze węzły są najtrudniejsze i uczymy się wiele na temat wyzwań, jakie napotykają twórcy nowych tokenów oraz jak Bancor może im pomóc. Nowe Inteligentne Tokeny testują różne sposoby wdrażania protokołu a my starannie śledzimy rozwój projektów w celu ujednolicenia wytycznych i materiałów, po to aby usprawnić przyszłe wdrożenia. Oto kilka projektów, które ogłosiły kompatybilność z Bancorem, a wiele innych czeka w kolejce. Możesz śledzić na bieżąco wątek Reddit tutaj.

Blackmoon Crypto

Hydrominer

Indorse

bitJob

BitClave

Sharpe Capital

Enjin Coin

ProxyCard

KickCity

KickICO

Stox

DomRaider

Snip

WYDARZENIA

Móc rozmawiać na żywo na imprezach było jednym z najlepszych sposobów w tym roku dla zespołu Bancor, aby spotkać się i budować z najzdolniejszymi umysłami w branży, a także otrzymać informacje o protokole. W dalszym ciągu będziemy w nich uczestniczyć w miarę możliwości, gdy wejdziemy w kolejny etap rozwoju sieci i wdrażania nowego Inteligentnego Tokena. Tutaj będziemy w nadchodzącym miesiącu, jeśli masz dodatkowe sugestie lub chcesz się z nami spotkać, wyślij wiadomość na adres contact@bancor.network:

CapitalFest Amsterdam Sept 27

Ethereum Meetup Singapore October 11

CoinAgenda Las Vegas October 24–26

Ethereal San Francisco October 27

Jeśli przegapiłeś panel Eyala na TechCrunch Disrupt SF w tym tygodniu, jest on tutaj. Dla dłuższej dyskusji, sprawdź jego wypowiedź na Startup Grind w Tel Awiwie w zeszłym miesiącu.

PRZESTRZEGANIE

Nic nie może być bardziej złożone niż to, jak różne jurysdykcje, teraz i w przyszłości, będą odnosić się do zmian w kryptowalutach i zdecentralizowanego klimatu technologii. Przez ostatnie miesiące byliśmy bardzo drobiazgowi przy wdrażaniu najlepszych zespołów we wszystkich dziedzinach, w których działamy oraz w budowaniu trwałych struktur na przyszłość. Choć to często trwa dłużej niż ktokolwiek by chciał, jesteśmy zobowiązani do budowania produktu i ekosystemu, który jest równie odporny co innowacyjny. Chcemy być częścią wszelkich konstruktywnych rozmów na temat tego, w jaki sposób możemy wspólnie wejść w nową erę wzmocnienia, odpowiedzialności i współpracy. Ponieważ to nie jest podróż tylko dla Bancora, obecnie pracujemy nad budową dużego konsorcjum kluczowych graczy w ekosystemie, którzy wspólnie będą pracować nad debatą i rozwojem najlepszych praktyk oraz gromadzić zasoby na rzecz jak najskuteczniejszego rozwoju prawnego i lobbing’owego. Naszym celem jest pozytywne i bezpośrednie angażowanie się z udziałowcami, w celu uzyskania najlepszych rezultatów dla branży.

Za zrównoważony rozwój i dalej,

Zespół Bancor

Like what you read? Give Maayan a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.