Revoluční zařízení Pundi X

Otázky a odpovědi [vše co potřebujete vědět]

Co je zařízení Pundi X?

Naše zařízení Pundi X slouží k nákupu/prodeji kryptoměn.

Proč jste se rozhodli pro vytvoření tohoto zařízení?

Kryptoměny se nachází ve fázi adaptace a v současné chvíli je nákup/prodej kryptoměn pro běžného člověka velmi komplikovaný. Podle nás by měl být nákup/prodej kryptoměn stejně jednoduchý jako např. nákup balené vody.

Jakými způsoby lze kupovat/prodávat kryptoměny pomocí zařízení Pundi X?

K nákupu/prodeji kryptoměn lze použít fiat měnu nebo platební karty, naší kartu Pundi X Pass nebo libovolnou kryptoměnovou peněženku.

Kdy bude probíhat Token Sales?

Veřejné Token Sales bude probíhat od 21. ledna 2018 16:00 GMT+8 do 31. ledna 2018 16:00 GMT+8.

Kde mohu investovat?

Můžete investovat přímo z našeho webu https://www.pundix.com.

Mohu investovat jinde?

Chcete-li se ochránit před podvodníky, jediným místem kde můžete investovat je https://www.pundix.com.

Kolik prostředků chcete vybrat během Token Sales?

Náš pevný limit (hard cap) je 100 000 ETH.

Proč potřebujete 100 000 ETH?

Mezi 30 až 210 mil USD budeme muset utratit za výrobu/rozjezd 100 000 až 700 000 zařízení po celém světě, tudíž zmíněných 100 000 ETH bude z velké části využito na rozjezd nových zařízení. Zbytek bude financován zisky z kryptoměn, zboží a služeb v rámci naší prodejní sítě Pundi X.

Jaká je návratnost investice každého zařízení?

Naše zařízení stojí 300 USD, plánujeme dosáhnout návratnosti investice do 12 měsíců na jedno zařízení, což znamená, že každý měsíc budeme muset mít z každého zařízení zisk 30 USD. Rovněž budeme muset zohlednit náklady na rozjezd.

Jak je možné, že je cena zařízení tak nízká?

Mít výzkumný a vývojářský tým v srdci čínského hardwarového výrobního centra v Shenzhenu nám pomáhá pracovat s týmem špičkových hardwarových výrobců. Naše Pundi X POS (point-of-sale) zařízení je sestaveno na zakázku a je vysoce konfigurované, není dostupné v běžném prodeji.

Co je karta Pundi X Pass?

Karta Pundi X Pass je čipová karta. Na kartě jsou uloženy kryptoměny, které si uživatel koupí. Je zabezpečena jedinečným QR kódem a unikátním skrytým pinem, k přístupu na kartu budete potřebovat obojí.

Co jsou černé, zlaté, platinové a stříbrné karty?

Jedná se o prémiové karty Pundi X Pass, které poskytují speciální slevy pro naše investory.

Jaké jsou to slevy?

Černá karta (1. až 50. místo); 5% sleva na 10 let;
Diamantová karta (51.-150. místo); 5% sleva na 5 let;
Platinová karta (151.-300. místo); 5% sleva na 3 roky;
Zlatá karta (300. místo a výš, pro investice > 10 ETH); 5% sleva na 1 rok.

Chtěl bych spolupracovat s Pundi X při rozjezdu zařízení v mé zemi.

Nová partnerství vítáme, zašlete nám prosím email na adresu contact@pundix.com

Jak se lišíte od Monaco, Tenx a Change-bank?

Tyto skvělé projekty umožňují investorům nakupovat zboží pomocí jejich karet, obvykle Visa nebo Mastercard. My umožňujeme uživatelům nakupovat kryptoměny v běžných obchodech, jako je například obchod s potravinami. Jsme doplněk k výše uvedeným společnostem, uživatelé mohou také jejich kartami nakupovat kryptoměny pomocí našeho zařízení Pundi X POS.

Jak se lišíte od tzv. Bitcoinmatů?

I když máme stejný cíl, dostat mezi lidi více bitcoinů, lišíme se v mnoha věcech. Obrázek je jen ilustrace.

Jaký je % podíl rozdělení prostředků během tohoto Token Sales?

V tomto kole budeme distribuovat 30% tokenů, 20% je vyhrazených pro veřejné Token Sales a 10% pro zakladatele, poradce, náklady na běh společnosti a marketing.

A co zbylých 70%?

Zbylých 70% bude rozděleno (unlock token) mezi držitele tokenů (proof-of-stake) v průběhu tří let.

Jak “unlock token” funguje?

Držitelé tokenů musí jen každých šest měsíců (nebo dříve) podepsat smart contract, aby získali všechny žetony, na které mají nárok. V prvním roce budeme rozdělovat 40%, v druhém roce 20% a v posledním roce 10%. Po třetím roce nebudou žádné další unlock token tokenů, jelikož dosáhneme maximálního množství 100% tokenů.

Jak dlouho musím počkat, než dostanu první unlock token?

Tokeny z unlock token dostanete hned první měsíc po ukončení Token sales.

Jak tedy vypadají výpočty unlock token?

Celé motivační schéma bude trvat 3 roky a každý rok se procento unlock token sníží o 50% oproti předchozímu roku. Proto čím dřívější nákup tokenů, tím vyšší bude návratnost pro držitele PXS tokenů.

Můžeme si to ukázat na příkladu?

Alice koupila 1 000 PXS během Token Sales, šest měsíců po Token Sales obdrží navíc celkem 527,52 PXS. Jinými slovy, její návratnost za pět měsíců bude dalších 50% tokenů.

Bob koupil 1 000 PXS dvanáct měsíců po Token Sales, šest měsíců poté obdrží navíc celkem 285,7 PXS. Jinými slovy, jeho návratnost za dvanáct měsíců bude dalších 28% tokenů, není to špatné, ale je to mnohem méně než dostane Alice.

Alan koupil 1 000 PXS tři roky po Token Sales, Alan už neobdrží žádné další tokeny.

Chci více informací o tomto Token Sales.

Přečtěte si prosím náš Whitepaper.

Co je KYC (poznej svého zákazníka) proces?

Budete požádáni, abyste zodpověděli několik otázek, které ochrání vás a vaší investici. Otázky zahrnují vaše jméno, věk, apetit k investičnímu riziku a další. Tento krok bude trvat asi 5 minut a je v souladu s pravidly finančního úřadu ostrova Man a pokyny pro virtuální měny.

Jak dlouho je KYC proces otevřen?

Investoři se musí před investováním (obvykle méně než 24 hodin před) zaregistrovat na našich webových stránkách, aby mohli projít KYC procesem. KYC proces bude otevřen od 4. října až do konce Token Sales.

Na kterých burzách bude možné obchodovat PXS tokeny?

Jsme v pozdním stádiu vyjednávání s několika burzami a slibujeme, že uživatelé budou moci obchodovat PXS tokeny na jedné z největších burz méně než měsíc po ukončeníToken Sales.

Kde sídlíte?

Náš tým sídlí v Jakartě v Indonésii a Shenzhenu v Číně. Jakarta je naše řídící a provozní středisko s 15 zaměstnanci. Shenzhen je naše centrum výzkumu a vývoje se 14 zaměstnanci.

Jak dlouho jste již v provozu?

Tým Pundi X spustil v únoru 2017 aplikaci Pundi-Pundi, která od té doby získala více než 100 000 stažení s 500 obchodníky, kteří využívají náš bezhotovostní platební systém. Tyto obchodníky budeme převádět na provozovatele našich zařízení Pundi X POS.

Kdo jsou zakladatelé společnosti?

Poznámka: Pitt je také náš CTO (hlavní technologický manažer)

Jak zabráníte spekulacím?

I když nemůžeme řídit činnost všech investorů, nastavili jsme procentuální poměr unlock token tak, abychom zabránili krátkodobým spekulacím. Procentuální poměr unlock token bude nakloněn k dřívějším měsícům a každý následující měsíc se sníží. Průměr je cca 40% v prvním roce, 20% v druhém roce a 10% ve třetím roce.

Jak je legálně ošetřeno toto Token Sales?

Jakožto registrovaná společnost na ostrově Man se řídíme zákony finančního úřadu ostrova Man a dodržujeme pokyny týkající se AML/CFT pro společnosti zabývající se kryptoměnami; provozujeme naší společnost v souladu se Zákonem o ochraně digitálních dat z roku 2012, Zákonem o společnostech z roku 2006, Zákonem o cenných papírech z roku 1996, Pokyny pro praní špinavých peněz z roku 2009 a pokyny týkající se osvědčených postupů KYC (poznej svého zákazníka); a dalšími příslušnými předpisy.

Mohu někde komunikovat přímo s týmem Pundi X?

Ano, na našich sociálních platformách:
https://medium.com/pundix/updates-pundi-x-channels-6d3c7aec56c3