MİTHAT BEREKET, AMERICA ABROAD MEDIA TARAFINDAN ‘MEDYANIN ÖNE ÇIKAN LİDERLERİ ONUR ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜ!

Pusula Akademisi’nin kurucusu, tanınmış gazeteci ve televizyon programcısı Mithat Bereket; Amerika’nın önde gelen düşünce kuruluşlarından America Abroad Media (www.americaabroadmadia.org) tarafından verilen, ‘2015 The Power of Film’ ödüllerinde, ‘Medyanın Öne Çıkan Liderleri Onur Ödülü’nü almaya layık görüldü.

Pusula Akademisi’nin kurucusu, Kadir Has Üniversitesi, Yeni Medya Bölümü Öğretim Görevlisi tanınmış gazeteci, televizyon programcısı Mithat Bereket; America Abroad Media tarafından ‘Medyanın Öne Çıkan Liderleri Onur Ödülü’ne layık görüldü. Bereket’e verilen onu ödülü; televizyon programcılığı alanında, dünya çapında, medyanın bilgilendirme, eğitme ve toplum adına yetkilendirme gücünü temsil eden medya mensuplarına, kurumlara ve eserlere verilmekte.

America Abroad Media’nın başkanı Aaron Lobel, Mithat Bereket’e verilen ödülün gerekçesini; “Bir savaş muhabiri ve gazeteci olarak, Türk televizyonlarında kendine özgü üslubu ile hazırladığı ‘Pusula Programı’ aracılığıyla, dünya haberlerini izleyiciyle buluşturmada oynadığı öncü rol; seçkin, girişimci bir gazeteci ve medya kişiliği olması sebebiyle kendisine onur ödülünü vermeyi kararlaştırdık.” şeklinde açıkladı.

Mithat Bereket’in ödülü, 28 Kasım 2015 tarihinde Washington DC’de düzenlenecek gala gecesinde kendisine takdim edilecek. Aynı törende, Ben Affleck’ın yönettiği, 1980-Tahran Rehine Krizini konu alan, 2013’te en iyi film Oscar’ının sahibi Argo filmi ve Sundance Film Festivali’nde 2014 Dünya Sinema Seyircisi Ödülü sahibi, Etiyopya yapımı dokümenter drama filmi ‘Difret de onur ödülü alacak.