İntizar & Sinem

İ. Arslan ile hemcinsi S. Gedik’in sevdası ne denli kabul edilebilir?

KONU: İntizar ARSLAN ve Sinem GEDİK hakkındaki yorumum, incelemem. Mustafa CECELİ onların sevişme videosunu yayımlamıştı.

Sinem GEDİK (facebook.com/sinemgedikk olabilir, do. 16.IV.83, 35 ama 31 yaşında biliniyor) ünlü Mustafa CECELİ’nin eski eşi. İnternet tarama geçmişine baktığıma göre arabesk yazan bestekâr ve şarkıcı, sanatçı İntizar ARSLAN, 14.VII.18'den itibaren homoseksüel ilişkisi var diye sosyal medyada homofobik lince maruz kaldı. İ. Arslan’ın M. Ceceli’nin eşi S. Gedik ile girdiği cinsel ilişki hakkında 11.VII.18 tarihli linkler görebilirsiniz fakat bunlar 14.VII.18'den sonra 11.VII.18 hâline getirilip İ. Arslan-S. Gedik ilişkisini araştıran internet kullanıcılarından web sitelerine trafik sağlamak için yapılmış olabileceği gibi, İ. Arslan’ın Instagram hesabındaki son mesaj bakımından bu müstehcen videoların internette yayılmaya başladığından 10.VII.18'de haberi olduğu düşünülebilir ki videolar 10.VII.18'in geç saatlerinde internette yayılmaya başlamış da olabilir.

Toplumumuz her zamanki gibi iki yüzlü. Örneğin, Saddam Hüseyin Abdülmecid EL-TİKRİTİ’nin sadece bir emri ile 5000 küsur Kürt’ün öldürülmesinden sonra hemen sonraki ’91 yılından itibaren birkaç sefer Kürtler, Türkiye Cumhuriyeti’ne göç etmiştiler ki Kürtlerin Türk milletinin arasında ahlaki bir sonuç olarak (çünkü göç etmişler) asimile olmaları şartken dağdan gelip bağdakini kovmayı tercih etmişlerdir, (orada yaşamış olmadığınız için dediğimi ırkçı bulacaksınız) hemen hemen hepsi P.K.K.yı desteklemişlerdir; hâlbuki Kürtlerin yeni bir millet olmaması gerkiyordu, bizim asimile olmamız gerekiyordu, yani «Kürt milleti» değil de «Kürt etnik kökenli Türk» ya da «Kürt kökenli Türk» olması vs. gerekiyordu; özcesi, Kürt kavramı Kürtler tarafından «etnik (kavmî) köken» olarak ele alınması gerekiyordu. Bu örnek ile ilgili Batı Göktürk Kağanlığı’nı yönetmiş kağan Başbuğ Tong Yab’ın, şu dediğini belirtebiliriz: Eğer bir kavim «büyük bir ulusun» kazandığı, «bedel ödediği» topraklarda hazıra konup, «boş beleş yaşayacak»sa, kendisine yapılacak her türlü kötü muameleyi ve «soykırım»ı kabul etmek mecburiyetindedir. Kürtler ne pis insanlardır ki P.K.K.nın Türkiye’deki kolu Halk Savunma Güçleri (H.P.G.)nin türdeşi İran kolu P.J.A.K. terör örgütünün üstlendiği bir terör eylemi ile 21.VII.18'de İran\Merivan’da, 11 İran askerini şehit etti, 8 İran askerini ise yaraladı ve nitekim İran hükûmeti «ABD ve müttefikleri» teşkilatının P.K.K.\P.J.A.K.ı desteklemek ve teşvik etmekten vazgeçmez ise ağır intikam alacağını resmen açıkladı. Toplumumuzun iki yüzlülüğü için ikinci örnek şu olabilir: 15.VII.16 FETÖ’cü darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığının çıkardığı ve anayasanın bile üzerinde olduğunu düşünmeye başladığım bir Kanun Hükmünde Kararname (K.H.K.) ile birer merminin vücutlarına isabet etmesiyle yaralanmış polis ve sivillere ve de sırf tartaklanan din görevlilerine «malul* gazi resmî unvanı ve hakları» verilir iken ne bir K.H.K.yla ne de bir kanunla, vücutlarında ölüm tehlikesinden dolayı çıkarılamayacak 7–9 mermiyle vefatlarına değin yaşaycak esas vatanperverlere, nefes almakta zorlanarak yaşayan o esas gazilere, malul gazi resmî unvanı ve hakları verilmedi. Üçüncü örneğim ise konumuz İntizar ARSLAN ve eski eşi Sinem GEDİKLİ (çocuğunun annesi de olur) isimli sanatçının sırf homoseküel bir cinsel ilişki yaşamış olması nedeniyle sosyal medyada (Mustafa CECELİ özellikle Twitter’e sansürlü-sansürsüz sevişme videoları atmıştır) âdeta linç edilip, kariyerinin ve ekmeğin sonuna getirilmesidir. M. Ceceli’ye, İ. Arslan, S. Gedik nedeniyle karşı koruma veriliyor fakat Avrupa’da olsaydı, çoktan hapse tıkmışlardı.

İntizar ARSLAN’la Sinem GEDİK’in; sansürsüz, orijinal ve toplamda yaklaşım 2.30 dakikalık müstehcen** videolarını indirip izledim ki onları yaklaşık iki saat boyunca tekrar tekrar izler iken Mustafa CECELİ’nin Rabb’ine, Uludağ’daki kayak pistlerinde kayar gibi +18/31 küfür-kıyamet kaydım çünkü en basit bir açıklama ile diyebilirim ki İ. Arslan ve S. Gedik seks yapmamışlar ya da birbirlerini birer fahişe olarak görmemişler de romantizmin mevcut olmadığı, olmayacağı şu gerçek âlemde, birbirlerinde romantizm bulmuşlar, sevişmişler gibi geldi. Şu 33 yaşıma değin izlediğim «tek» olma özelliğine ve romantik bir ruhsallığa sahip olan müstehcen bu iki videoda kayda alınmış S. Gedik’i elinden kaçırarak (nasıl becermişse hem de bir kadına kaçırmayı, kaptırmayı becermiş) ya da elinden atarak, cidden M. Ceceli isimli insan müsveddesi ne denli renkli bir seks hayatı kaçırdığının farkında değil ki S. Gedik gibi bir karım olsa, ayağını yıkar suyunu içerdim, dedim. M. Ceceli’nin ne de denli renkli bir seks hayatı kaçırdığının açıklamasını yapmak gerekirse, örneğin bendeniz, oradaki romantik tarzı herhangi bir fahişe ile yaşamış, yaşayabilecek değil ama böyle bir tarzdaki cinsel ilişkiyi «fahişe olmayan biriyle» de yaşamış, muhtemelen yaşayabilecek değil; oradaki, onlardaki, romantik tarzdaki cinsel ilişki, yani sevişme, bir insanoğlunu sadece, üzülmesine kıyamadığı birisine yardımcı olabileceğini anladığında, özellikle o üzülmesine kıyamadığı birisine yardımcı olmaya başladığında gerçekleşmeye başlayabilen bir tür cinsel ilişki olsa gerek, diye düşünüyorum, diye empati kurmaya çalışıyorum. M. Ceceli’nin ne denli renkli bir seks hayatı kaçırıdığının açıklamasını yapmaya çalışmanın ardından, bir de onun ne denli renkli bir seks hayatı kaçırdığının betimlemesini (tasvirini) abazanca yapmak gerekirse ve de 20 yaşındaki bir delikanlıysanız diyebilirim ki gerçek hayatta kadınlar bacakları adamının omuzlarında olsa bile, hâlen «Vermem» (!) diyor. Sözüm M. Ceceli’ye değil fakat Ceceli-Gedik-Arslan olayındaki gibi bir olay duysaydım M. Ceceli’nin yerinde olanın «eşekoğlueşek» olduğundan emin olurdum.

Sizce aralarındaki tek adam İ. Arslan değil mi?

Nil ERKOÇLAR’ın cinsiyet değiştirdiğini ilk ortaya atan isim plakçı/yapımcı Erol KÖSE, 2013 senesinde şarkıcı İntizar ARSLAN’ın hermafrodit olduğunu iddia etmişti. İ. Arslan’ın hermafroditlik iddiası hakkında Arslan’ın kendisine de sorduğunu belirten yapımcı E. Köse «Herkes her şeyi bilir ama konuşmaz, dile getirmez. İ. Arslan’ın «Nazar Boncuğum, Aşk Yağmurları, Gece Nemi, Aldanırım, Göçebe, Gelincik» şarkılarının yer aldığı Yıldız TİLBE tarzındaki Ihlamurlar Altında albümünü benim yapımcılığım çıkarmıştı ve o zamanlar, şarkı yapımcılığı sektöründe Arslan’ın hermafrodit olduğu iddiası vardı. İ. Arslan benim sanatçım iken kendisine de sordum ve o da yalanlamadı» demişti. İ. Arsalan’ın hermafroditliğini iddia eden E. Köse eğer yalan söylemiş ise işte o zaman diyebilirim ki delinin birisi, yani Türk yapımcı ve eski şarkıcı Köse, bir kuyuya taş atmış ve kırk kendini akıllı zanneden deli de taşın peşinden atlamış ki sosyal medyada geçen günlerde 2016'da internete yolladığı İ. Arslan’ın eş cinsel olmasına dair iddialı yorumların sahibi Hasbiye GÜNAÇTI fenomeni çıktı. Araştırmama güvenin, H. Günaçtı goşist*** birisi; Günaçtı’nın hiçbir sözüne güvenemezsiniz. H. Günaçtı’nın 2016'da İntizar’ın şarkılarının bulunduğu web sayfalarına yazdığı 3 adet ayrı ayrı yerlerden derlediğim iki yıllık yorumlarına aldanmayın, inanmayın ki İ. Arslan hermafrodit çünkü her biri 2 senelik olan bu 3 yorum Günaçtı’nın yapımcı E. Köse palavralarından türettiği palavralar olup Günaçtı, ruhu goşizme varan (goşizm, yani her türlü sol hareketi, fikri sırf solculuk olsun diye büyük bir bağnazlık ile infaz eden) kötü kalpli bir kadın. H. Günaçtı’nın aşağılık 3 yorumu:

I. Galiba yıl ya 1999'un sonuydu ya da 2000'in başları idi. Ben İntizar’a sayısı onu aşkın mektup yazmştım. O vakitler, böyle mektupları, kaset üzerindeki adrese gönderiyorduk. Deyin ki «Birine cevap verdi mi?» Hayır. Hâlbuki o yıllar sanatçıların az ya da çok mektuplara bir şekilde cevap yazdığı olurdu. Artık bir hükmü yok ama… Nedense bana «İntizar’ın kimseyle konuşamadığı bir derdi varmış» gibi geliyor.
II. Onun sesinde, herkesin bilip de sustuğu bir sır var… Sevmiş de söyleyememişlerin hüznü var: Tutsak sevmelerden mutluluk çıkmaz, yasaklanmışlıklardan karşılık çıkmaz.
III. Bu sözleri kime yazdın İntizar? Böyle (şarkılarındaki gibi) naif bir erkek var mı ki… Bir çoğu sanki bir kadına yazılmış gibi.

Hasbiye GÜNAÇTI’nın sıfatında zerrece iyilik mevcut değildir; köpeğe versen kemirmez, «aktivist» sıfatından gurur duyuyor; goşist. Konferanslarında kullandığı resimlerde vajina kullanıp, anüse kadar çizilmiş temsilî resimlerine bir bakın. H. Günaçtı’yı araştırdığıma göre söyleyebilirim ki onun goşist olduğundan eminim; her hâlükârda, intihar bombacısı Zîlan’ı, tutuklanana değin metheden Sebahat TUNCEL gibi kevaşeleri**** hiçbir zaman ihraç etmemiş bir siyasi parti olan HDP’nin bağnazı, hatta buna dair fotoğrafı var. H. Günaçtı gibi kendi kendini kandıran bir şarlatanın***** hiçbir görüşüne güvenmeyin, zaten İntizar ARSLAN’ın hermafrodit ve eş cinsel olduğunu iddia eden Erol KÖSE isimli yapımcısıydı ki H. Günaçtı buradan kaynaklı bir kargaşa yaratmak istemiş.

Tarih bir not düşmek istiyorum, Uçankuş T.V., S. Gedik’in söz konusu müstehcen videolarını ilk ve en yoğun internete yükleyenlerdendir (her yerde onun armasının olduğu sansürlü videosu var) fakat şu haberi de bir tek o yapmıştır ki bence Uçankuş T.V., S. Gedik’i neden anlamadım ama anormal derecede yakından takip edebilecek güce sahip: S. Gedik’in kendi mesleğiyle ilgili bir şirket kurduğu ve şirkete yoğunlaşacağı konusunda iddialar var. Zaman, Uçankuş T.V.nin maskesini düşürebilir veya düşüremeyebilir.

Tunceli-Şubat ’74 doğumlu olup şimdiye göre 44 yaşında olan İ. Arslan’ı betimlemek için birkaç fiziki özelliği; 55 kilo, kahverengi saçlı ve siyah gözlü olması şeklinde sıralanabilir.

İntizar ARSLAN ve Sinem GEDİK’in yaptığının ahlaksızlık olup olmadığını düşünelim. Twitter isimli sosyal medya platformunda, İ. Arslan ve S. Gedik için sık sık «Orospular sizi» vs. yazıldığına şahit oldum. Sansürlü bir videonun altında türbanlı bir 20'lik velet de «Orospular sizi» yazmıştı ki cevapladım ki «Eş cinsellik orospuluk mu oluyor?». Bir iki yanıt tweetimizin ardından bu türbanlıya karşı birisinin «Sen türkü barlarda oranı buranı ellettiriyorsun» diye yazmasının ardından bu türbanlı kız ne beyinsiz bir insan çıktı ki profil resmine seçe seçe 2000 senesinde çekilmiş 2 saatlik harika bir film olan drama-romantik İtalyan yapımı Malèna filmindeki ikonikleşmiş fahişe karakteri Malèna’yı seçti. İ. Arslan ile S. Gedik cinsel ilişkilerini (sansürsüz videolarındaki konuşmalarından kesin bir şekilde söyleyebilirim ki ilk kez sevişmişlerdi) parkta gerçekleştirseydi, tamam, bu o türbanlı kevaşenin deyimiyle «orospuluk» kabul edilebilirdi çünkü toplumun rahatsız olduğu bir şeyi, yani bir tabuyu, homoseksüelliği normalleştirmeyi, yapmış olurlardı. İ. Arslan ile S. Gedik, alenen cinsel ilişkiye girmiş değil, hatta duyulmaması için ellerinden geleni yaptılar ki dolayısıyla hiçbir tabuyu normalleştirmeye veya yaymaya çalışmamışlardır sonucuna çıkıyoruz; bütün adilik M. Ceceli’dedir çünkü birincisi, Arslan ile Gedik ilk ve tek kez cinsel ilişkiye girmişti ancak Ceceli’nin onlara engel olmak amacıyla bir şey yapmamasının nedeni S. Gedik ile boşanır boşanmaz bir başkası ile evlenmesi veya başka bir ifadeyle, Ceceli’nin başka biriyle evlenmek için boşandığı eşini ikna etmesinin herhangi bir yolu yoktur. Ahlakçılık yapanlar ahlak yapmıyorlar çünkü M. Ceceli’nin boşanır boşanmaz evlenmesi gerçeğinden, M. Ceceli evliyken de S. Gedik’i aldattığı gerçeğini çıkaramayacak kadar bu ahlakçıların beyinleri narkoz uykusunda.

Homoseksüellik desteklenmeli mi? Bunu sadece kendimden cevaplayabileceğime inanıyorum. Örneğin ben desteklemiyordum ta ki İntizar ARSLAN’la Sinem GEDİK’in sansürsüz o müstehcen videolarını indirip defalarca iki saat boyunca izleyene değin. Bana sarkıntılık etmiş geyler var, o geye gazı veriyorum; gey bar-disko tarzındaki bir ortamda oramı buramı (pasif geyin ne olduğunu o gün öğrendim…) ellemiş geyler de oldu, seslenmedim çünkü ota boka abazanlık hissetmiyoruz; 15 senelik Green Label Johnie Walker viskisini satın aldığım bir gey de oldu çünkü o gey benden hoşlanmıştı, bağlarımızı koparmamayı nazik bir şekilde istemişti de ben koparmak istediğimden, yani uzun süre ziyaret etmeyeceğimden, benim kendisine değer verdiğimi düşünmesi için çok pahalı bir şey almak zorundaydım. Burada sıralamış olduğum birkaç sapkınmış gibi gözüken şeylerden homoseksüel olduğumu düşünebilirsiniz fakat ben ottan boktan (ör. kavgadan korkarım ama hapse atılmaktan, küfürlü tartışmalardan değil) ne korkarım ne cinsel anlamda azarım ve örneğin, Rus’un birisi kırk Türk’ün arasından bikinisinin üstü olmadan denize giriyor ve o saat mekânda bir ben sakinim ve ona yaklaşabiliyorum. Şu ana değin hiçbir erkekle cinsel ilişkiye girmedim, bundan sonra da girmeyeceğim çünkü onların karşı cinsle cinsellikten çok daha fazla paylaşabileceklerini sezdirmeyi, asil bir davranış buluyorum ve asil bir davranış olduğu için yapmak istiyorum fakat şu ana kadarki tecrübelerimden söyleyebilirim ki bu asil davranış hiçbir geyi yollarından çeviremiyor. Hiçbir gey veya daha geniş bir ifadeyle hiçbir homoseksüel, yollarından çevrilemiyor çünkü homoseksüel olmakla, gey filan olmakla gurur duyuyor, neden olarak ise işine geldikleri zaman «romantik duyguları» öne sürüyorlar, işlerine gelmedikleri zaman (gey bar olayımdaki gibi) «daha iyi seks» vadediyorlar. Homoseksüeller fanatiktir… Bir «homoseksüellik fanatiği»nin homoseksüel olmasına da gerek yok, homoseksüelliği destekleyenlerin pek çoğu (örneğin yazıdaki, inanmayacaksınız ama öyle) Hasbiye GÜNAÇTI goşist olduğundan bu homoseksüellik durumunu da destekliyor, nerede marjinal****** bir şey varsa bu H. Günaçtı karısı içinde fakat İ. Arslan’la S. Gedik’in sansürsüz videosunu iyice ve takıntılıca inceledim ki onlarda «homoseksüellik fanatikliği»ne dair herhangi bir unsura rastlayamadım. İ. Arslan’la S. Gedik’in homoseksüellik fanatiği olmayan kadınlar olduğunu düşünmemi şu şekilde açıklayabilirim: Birbirleri hakkında güzel duygular hissetmişler, yani hani size şiir okurlar da bir romantik, bir hoş hissedersiniz, hoş olursunuz ya, işte Türkiye’nin en romantik ismi İntizar’a denk geldiniz çünkü o başarılı bir arabesk şarkıcısı, hem de «arabesk tarzda şarkı bestekârı» olanından… Şiir de neymiş? On yılların arabesk tarzdaki bestekârı, içki kadını/mekânı kadını (içki nedir bilmezsiniz gençler), alkolsüz hâlde çakırkeyif gezen İntizar; sana öyle bir arabesk felsefe/edebiyat falan dayar ki genç adam olan senin romantizmden hoşlanman şartı ile 20 yaşa kadar küçük bir seni bile tavlar. İ. Arslan’ın burada anlatmak istediğim şahsiyet özelliklerine ve İ. Arslan-S. Gedik’in sansürsüz videosunda izlediğim, duyduğum davranış ve sözlere göre nitekim Gedik, Arslan’a tav olmuştur. Örneğin, S. Gedik videonun sonlarında İ. Arslan’a «Evlilik teklif etmiş gibi oldu» diyordu… Mustafa CECELİ utansın, hatta derhâl intihar falan etsin.

Amerikanvari bir dil kullanacağım için bağışlayın ama Medium’un tarzı gayriresmiyettir. Pornografide lezbiyen videoları izleyince hoşuma gidiyor fakat gerçek yaşamda lezbiyen çift ya da eğilimli insanlar (tercih değil, eğilim çünkü konu çocuk oyuncağı değil) görünce iğrenç hissediyorum; o çiftin o hâlde kalmamaları gerektiğini düşünüyorum, onların her birisi için çabalayasım geliyor. Bu yazının konusu olayın sansürsüz videolarındaki söz konusu kişilere acıdım (cinsel ilişkiye girdiklerinden değil, ifşa olmalarından dolayı), yani videolar pornografi sanatına dair haz vermedi. 33 yaşıma kadar ne kadar yumuşak eleştirilerde bulunsam da gerçek şu ki örneğin mekânda birisi beklemediğim bir anda «Biseksüel» bile dediğinde gülmekten kendimi alıkoyamayabiliyordum çünkü homoseksüellik saçma geliyordu, «Homoseksüellik saçmalık» filan derdim, diye düşünürdüm ta ki bu yazının konusu videolarına takılana değin. Onlar benim için bir dönüm noktası oldu.

No, I don’t wanna fall in love with you.

İntizar ARSLAN ile Sinem GEDİK, sokak ortasında seks yapmadı, en kötü ihtimalle («en kötü» ihtmalle diyorum) masum bir hata yaptılar. Masum hatalar İslam’da bağışlanır; İ. Arslan ve S. Gedik’in yaptıkları kendine.

İntizar ARSLAN’ın 10.VII.18 tarihinde (ki ortalıktan kaybolmadan önceki son Instagram gönderisidir) kime söylediğini pek tahmin edebileceğimiz son sözü şudur:

Benim toz olmam, senin kir olmadığını göstermez!!!

* malul /ma:lul, l’ler ince okunur/: sf. sakat/hasta (kimse)
** müstehcen: sf. açık saçık, edebe aykırı, yakışıksız
*** goşist (Fr. gauchiste): is. aşırı solcu kimse/tutum
**** kevaşe /keva:şe/: is. orospu; is. mec. kaşar (olay edinilen veya düşük ahlaklı kadın)
***** şarlatan (Fr. charlatan): is. dolandıran veya bilir geçinen kimse
****** marjinal /l ince okunur/ (Fr. marginal): sf. mec. aykırı

Hiçbir hakkı saklı değildir; medium.com/@vezirkopru ve twitter.com/vezirkopru_1985 orijinli herhangi bir içerik linke atfedilmeden kullanılabilir.