Jak oslovit mileniály do vaší firmy

QuickJOBS
QuickJOBS Blog
Published in
3 min readMay 2, 2019

--

O mileniálech se říká, že jsou slabší v živé sociální interakci a mají díky online a mobilním službám hodně věcí na dosah a bez námahy. Jako důvody se uvádí online komunikační nástroje, které jim byly od dětství přístupné a umožňovaly komunikaci bez fyzického setkávání (např. ICQ, Facebook, sms,…) a také mobilní služby a jejich možnosti.

Ať je to pravda nebo ne, je vhodné se trendům ve změně chování mladých přizpůsobit a také s nabídkou práce za nimi přijít co nejblíže. Stejně jako v každé generaci, jsou mnozí mileniálové talentovaní a pracovití, jen se bojí si o práci říct nebo neví, jak na to.

Photo by Fezbot2000 on Unsplash

Faktem je, že nyní máme hodně věcí pohodlně přístupných bez větší námahy a překážek. Příkladem je objednání taxi přes Liftago či Uber, objednání jídla online bez nutnosti jít do restaurace, streamování filmů bez nutnosti jít do kina či nákup zboží přes internet.

Hodně těchto akcí v online světě je pohodlných a často je možné je vyřídit bez nutnosti vyjít z domova nebo dokonce vylézt z postele. Takový pohodlný svět. Pro mladé samozřejmost, my o něco starší jsme si na něj hodně rychle zvykli.

Může to být tak snadné i s hledáním práce?

Proto se náš tým rozhodl tyto návyky použít jako výhodu i při hledání práce a postavit nad nimi službu QuickJOBS. Oznámení s novou nabídkou práce chodí zájemcům přímo do mobilu v momentě vystavení zaměstnavatelem a uchazečům stačí jen jedním kliknutím vyjádřit svůj zájem.

Zaměstnavatelé, kteří nás nově zkouší, jsou často překvapeni s jakou rychlostí se jim uchazeči ozývají a dokonce podezírají uchazeče, že to jsou automatizovaní roboti :) Také se nám ještě občas stane, že je pro některé uchazeče “princip lenosti”, kdy mu chodí nabídky přímo do telefonu, těžké pochopit a hledají klasickou vývěsku s nabídkou prací.

Co na tuto myšlenku říkají naši uživatelé?

Z rozhovorů a zpětné vazby od našich uchazečů průběžně zjišťujeme, jaké další služby kromě QuickJOBS používají pro hledání práce a jaké jsou důvody. Možností a kanálů je dnes mnoho, od Facebookových skupin až po specializované webové portály a každý z nich má nějakou výhodu a přednost.

Na tuto otázku nedostáváme moc širokou škálu odpovědí, ale čím dál častěji se opakuje sdělení ,,používám jenom QuickJOBS”. Vzhledem k tomu že se ptáme našich uživatelů, tak by tato odpověď neměla být překvapivá, protože nemáme kompletní vzorek populace, ale jen vzorek našich uživatelů.

Přesto nás vždy zajímá, z jakého důvodu používají uchazeči jen QuickJOBS a ne třeba také Facebookové skupiny, které jsou také oblíbené. Zajímá nás, zda ostatní služby třeba jen nezapomněli zmínit nebo se nám chtějí jen zavděčit a tak se samozřejmě doptáváme dál.

Častou odpovědí bývá variace následující věty: ,,Nerad někomu píšu nebo volám, radši na QuickJOBSu jen kliknu, že mám zájem a pokud si mě vyberou, tak už nemám problém se domluvit.”

Přijďte k uchazečům blíž

Trendy ohledně používání QuickJOBS a zpětná vazba uživatelů potvrzují, že aplikovat “princip lenosti” a jednoduchosti, které nás naučil online a mobilní svět, má smysl i pro nabídku práce. Což dokazuje i 30 000 uživatelů, kteří si nás doposud vyzkoušeli a více jak 1000 nových měsíčně jen z organického růstu a doporučení s minimem marketingu.

Hlavní princip oslovení mileniálů a celkově mladých spočívá ve zjednodušení způsobu, jak se může uchazeč přihlásit. My doručíme nabídku, zájemce projeví zájem a první oslovení necháváme na vás zaměstnavatelích, kteří jste více zvyklí mluvit s lidmi.

Máte chuť to vyzkoušet?

Aplikaci QuickJOBS můžete vyzkoušet ZDARMA na www.quickjobs.cz nebo si ji stáhnout z Google Play či AppStore.

--

--

QuickJOBS
QuickJOBS Blog

Věříme, že všichni lidé, co chtějí pracovat, by měli mít tu možnost.